הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 03.06.09

 

חובת החזקת מסמכים בבית המרקחת
משרד הבריאות בחוזר מתאריך 2.6.09 מאפשר לבתי המרקחת בעלי מחשב יעודי לשימוש מקצועי (בנוסף למחשב הקופה) המחובר לאינטרנט, להשתמש בו בין היתר כתחליף לאוגדן הפקודה, פקודת הסמים המסוכנים וכל תקנה או הוראה עדכנית אחרת של משרד הבריאות הנוגעות לתקנה 21 (תנאי פתיחה וניהול של בתי מרקחת וחדרי תרופות)
דוח שר הבריאות על העישון בישראל
על פי סקר בריאות לאומי INHIS אחוז המעשנים בכלל האוכלוסייה בישראל בשנים 2007-2008 הוא 24.2%. 32.3% מכלל הגברים בישראל מעשנים ו- 16% מכלל הנשים בישראל מעשנים.
TheMarker: הדרכים המשתלמות להפחתת עישון: מס על סיגריות והתרופה צ'מפיקס
הטיפול בתחלואה הקשורה לעישון עולה למדינה 1.75 מיליארד שקל בשנה. מחקר של משרד הבריאות דירג לראשונה את שיטות הגמילה מעישון לפי תועלת כלכלית, וגילה כי השקעה של 0.5 מיליארד שקל בחבילה של פעולות מניעה תיצור חיסכון של 900 מיליון שקל
TheMarker: דוד וגוליית: חברות הסיגריות הוציאו על פרסום פי 25 ממשרד הבריאות
דו"ח שפירסם השבוע משרד הבריאות חושף בראשונה נתון שחברות הסיגריות היו כנראה מעדיפות שיישאר חסוי: בעקבות חוק שאושר בכנסת לפני שנה, חויבו החברות לחשוף את הוצאות הפרסום והשיווק שלהן. מתברר כי חברות הטבק השקיעו ב-2007 37.5 מיליון שקל בפרסום וקידום מכירות.
רשימת תכשירים מיובאים שלא ממדינות האיחוד האירופאי
לצורך גיבוש הסכם ההכרות עם האיחוד האירופי המכון לביקורת ולתקנים של חומרי רפואה מבקש למפות את כל התכשירים המיובאים לישראל, למעט אלו אשר עוברים שחרור (release) באחת ממדינות האיחוד האירופי.
עליה בסיכון לתמותה Non-Small-Cell-Cancer בנשים המשתמשות ב- HRT
שימוש מוגבר ב- HRT- hormone replacement therapy מעלה את הסיכון לתמותה. ממצאים אלה הם ניתוח משני של מחקר ה- Women's Health Initiative ,WHI
ה- FDA פרסם טיוטת הנחיות לאופן אזכור מידע בטיחותי בפרסומות של תרופות ואמ"ר
ה-FDA פרסם השבוע טיוטת הנחיות באשר לאופן אזכור מידע בטיחותי בפרסומות של תרופות. הנוהל, אינו מחייב כרגע וניתנה תקופה של 90 יום להתייחסות טרם פרסום הנוהל הסופי.
פרוטאין חדש הקשור לרגולציית הגלוקוז עשוי להשפיע על פיתוח תכשירים חדשים
במאמר שהופיע ב-“Science.” האחרון, חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו בשיתוף חוקרים מבית הספר לרפואה של הרווארד הצליחו לקשר בין פרוטאין בשריר האנושי ובין התהליך שמוציא את הגלוקוזה מזרם הדם ובכך הטילו אור חדש על התהליך שקורה בחולי סכרת מסוג 2 ברמת התא.
"החיסון נגד שפעת מכפיל פי שלוש את שיעור האשפוזים בבתי החולים"
החיסון נגד שפעת מסוגל לשלש את הסיכון לאשפוז ילדים בבתי החולים עקב שפעת, כך טוענים חוקרים מארה"ב. החוקרים בחנו 236 ילדים עם אינפלואנזה (influenza) שנבדקו במינסוטה במהלך שש שנים.
האם דיאטה בעלת אינדקס גליקמי נמוך תפחית צורך באינסולין לחולות בסוכרת הריון?
מחקר אוסטרלי חילק אקראית 63 נשים החולות בסוכרת הריון (gestational diabetes) לקבלת טיפול בדיאטה בעלת אינדקס גליקמי נמוך או לדיאטה מקובלת עתירה בסיבים (ובעלת אינדקס גליקמי גבוה).
הקפדה על רמות גלוקוז בסוכרתיים מפחיתה היארעות CV אך לא משפיעה על תמותה
שליטה קפדנית על רמות הגלוקוז בקרב חולי סוכרת מסוג 2 מסוגלת להפחית את הסיכון ל- MI ולמחלות לב כליליות אך אינה משפיעה על היארעות שבץ או על הסיכון לתמותה, כך טוענת מטא-אנליזה שפורסמה ב- Lancet.
מחקר בארה"ב לא מצא קשר ישיר בין איכות הטיפול הרפואי לבין עלותו
חוקרים מאוניברסיטת דארתמאות והרווארד ניתחו חשבונות של טיפול במבוטחי מדיקייר בלמעלה מ- 2000 בתי חולים שונים, המטופלים היו חולים כרוניים במחלות קרדיאליות בשנתיים האחרונות לחייהם.
Naproxen הוא ה- NSAIDs הטוב ביותר לחולי לב
במחקר שהתפרסם ב- Circulation בחולים קרדיווסקולאריים מצא כי התכשיר בעל פרופיל הבטיחות הקרדיווסקולארי הטוב ביותר מבין קבוצת ה- NSAIDs הינו ה- Naproxen.
סירובם של הורים לחסן את ילדיהם כנגד שעלת מגביר משמעותית את הסיכון למחלה
ילדים אשר הוריהם מסרבים לחסנם כנגד שעלת (pertussis), מצויים בסיכון גבוה פי 23 ללקות במחלה וזאת ביחס לילדים מחוסנים, כך טוען דיווח שפורסם ב- Pediatrics.
ה-FDA אישר לשימוש: Tolvaptan לטיפול ברמות נמוכות של נתרן
ה- FDA אישר את השימוש בטבליות tolvaptan לטיפול ברמות נמוכות של נתרן (hyponatremia) הקשורות בכשל לבבי, שחמת הכבד (cirrhosis) וסינדרומים הקשורים בהפרשה לא תקינה של הורמונים נגד השתנה.
מרשמים הניתנים ל- 28 ימים הינם יקרים ולא נוחים
מחקר חדש מצא כי מדיניות המגבילה מרשמים לפרק זמן של 28 ימים הינה לא פופולארית בקרב חולים ואף יקרה יותר עבור שירותי הבריאות.
רמות גבוהות של ALT הינן ממצא נפוץ במהלך הטיפול ב- HCV
מחקר חדש שפורסם בכתב העת Hepatology מצא כי עליה ברמות ה- ALT ,Alanine Aminotransferase הינה ממצא נפוץ המלווה את השלבים המאוחרים בטיפול אנטי-נגיפי ב-HCV ,Hepatitis C Virus ואף ייתכן כי עלייה זו מלווה בהישנות וירולוגית בחלק מהמקרים.
טיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו בעל השפעות ארוכות טווח על הפרעות שינה
מחקר חדש מצא כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו יעיל כ- zolpidem לטיפול בהפרעות שינה.
האם רוב המחקרים הקליניים מסתמכים על מידע שגוי?
חישובים של גודל המדגם מדווחים נכונה במחקר אחד בלבד מתוך כל שלושה מחקרים קליניים המפורסמים, כך טוען מחקר חדש.
נוגדי חומצה קשורים בסיכון מוגבר ללקות בדלקת ריאות הנרכשת בבית החולים
השימוש בתרופות נוגדות חומצה (acid-suppressive medications) קשור בסיכון מוגבר ללקות בדלקת ריאות הנרכשת בבית החולים, כך טוען מחקר אבחנה פרוספקטיבי שפורסם ב- JAMA.
Themarker: יישום חתמה על הסכם בשווי 5 מיליון דולר עם זמבון
חברת יישום, החברה למסחור טכנולוגיה של האוניברסיטה העברית, וחברת Z-Cube, חברת בת של חברת התרופות האיטלקית זמבון (Zambon), חתמו על הסכם רישוי טכנולוגיה לפיו Z-Cube תפתח מערכת ננו-טכנולוגית להחדרת תרופות לטיפול בכאב
TheMarker: "יש להקצות חלק מתקציב סל התרופות להפחתת השתתפות עצמית"
סל התרופות קיבל בחוק ההסדרים תוספת של 415 מיליון שקל שנועדו, בעיקרון, לתרופות מצילות חיים.
Themarker: נרבומטריקס קיבלה אישור משרד הבריאות הישראלי לביצוע ניסויים קליניים
החברה מתמחה בפיתוח מכשיר לטיפול בכאב גב תחתון המבוסס על המרצה חשמלית אוטומטית.
TheMarker: בי-בראון לפעילות מו"פ בישראל ע"י הסכם תאגידים של המדען הראשי
בי-בראון עוסקת ביצור תרופות וציוד רפואי לבתי חולים בעולם; מכירותיה מסתכמות בכ-4 מיליארד יורו בשנה
TheMarker: ביונדווקס מפתח חיסון נגד מגוון זני השפעת - בהם גם שפעת החזירים
חברת סטארט אפ המפתח חיסון נגד זנים שונים של שפעת ובהם גם שפעת החזירים, קיבלה לאחרונה אישור ממשרד הבריאות לניסויים קליניים בבני אדם
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007