הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לחץ דם נמוך עשוי להגביר את הסיכון ל- MI או לשבץ
27.5.09

 

 

מחקר חדש טוען כי לחץ דם נמוך עשוי להגביר את הסיכון ללקות ב- MI או שבץ בקרב חולים במחלות עורקים כליליות (coronary artery disease – CAD).

המחקר שהוצג במפגש השנתי של ה- American Society of Hypertension שנערך בסן-פרנציסקו כלל 10,000 גברים ונשים אשר חולקו אקראית לקבלת 10 מ"ג atorvastatin או 80 מ"ג של התרופה.
משתתפי המחקר היו חולי CAD בגילאים 35-75 והציגו רמות LDL הנמוכות מ- 130 מ"ג/ד"ל.
החוקרים מצאו הסיכון ללקות באירועי קרדיווסקולארי משמעותי גדל פי 3.1 עבור חולים שהציגו לחץ דם סיסטולי נמוך (פחות מ- 110 מ"מ כספית) וזאת בהשוואה לחולים שהציגו לחץ דם סיסטולי תקין.
חולים אשר הציגו לחץ דם דיאסטולי נמוך (פחות מ- 60 מ"מ כספית) הציגו סיכון מוגבר פי 3.3 ללקות באירועי קרדיווסקולארי.
למחקר זה השלכות הנוגעות לטיפול הניתן לשליטה על יתר לחץ דם בקרב חולי CAD. לחץ דם דיאסטולי נמוך בחולה שכזה עשוי להגביל את הפרפוזיה הכלילית ולהעלות את הדופק, דבר אשר עשוי להשפיע על פעילות האנדותל.
יש להמליץ על לחץ דם דיאסטולי של כ- 70 מ"מ כספית עבור חולי CAD ויש לזכור כי רמות נמוכות מאילו עשויות לסכן את החולה. זאת למרות שעדיין לא ברור אם לחץ הדם הנמוך הוא אכן הגורם לאירוע הלבבי או שהוא רק קשור אליו.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine


 

 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007