הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 27.05.09

 

Medication Safety Alert לתאריך 21.5.2009
Medication Safety Alert לתאריך 21.5.2009
חולים הסובלים מפרפור פרוזדורים מצויים בסיכון גבוה ללקות בדמנציה
חולים הסובלים מפרפור פרוזדורים (atrial fibrillation – AF) מציגים סיכון גבוה ב- 44% לפתח דמנציה וזאת ביחס לאנשים ללא מחלות לב, כך טוען מחקר אמריקאי חדש שהוצג בוועידה המדעית השנתית של ה- Heart Rhythm Society שנערכה בבוסטון.
יתר לחץ דם ממושך הינו גורם מנבא לאירועים קרדיווסקולאריים
חולים עם יתר לחץ דם ממושך אשר אינם מראים ירידה בלחץ הדם בלילה, מציגים סיכון גבוה פי 2 לתמותה מסיבות קרדיווסקולאריות וזאת ביחס לחולים המציגים דפוס נורמאלי של ירידה בלחץ הדם
לחץ דם נמוך עשוי להגביר את הסיכון ל- MI או לשבץ
מחקר חדש טוען כי לחץ דם נמוך עשוי להגביר את הסיכון ללקות ב- MI או שבץ בקרב חולים במחלות עורקים כליליות (coronary artery disease – CAD).
ה- DoH חתם הסכם לאבטחת האספקה של החיסון נגד שפעת החזירים
ה- B-cell maturation antigen fusion protein הודיע לאחרונה כי חתם הסכם בין ממשלת בריטניה ובין יצרני החיסון כנגד שפעת החזירים לאספקה מובטחת של עד 90 מיליון מנות חיסון כנגד H1N1 לפני התחלתה של מגיפה כלל עולמית.
חסימה של TNF Ligands מונעת סוכרת בקרב עכברים מהונדסים גנטית
חסימת ה- tumor necrosis factor (TNF) ligands, BAFF ו- APRIL אשר מעודדים שרידות של תאי B, מונעת סוכרת בקרב עכברים עם סוכרת אוטואימונית.
תוצאות חיוביות שגויות נפוצות בבדיקות סקר לאיתור סרטן
בדיקות הסקר לאיתור סרטן מעלות פעמים רבות תוצאות חיוביות שגויות (false positives) המביאות לטיפולים פולשניים מיותרים, כך מדווח ה- Annals of Family Medicine.
תחליפים גנריים הביאו לחיסכון של 400 מיליון ליש"ט בתקציב ה-NHS בשנה האחרונה
דיווח חדש שפרסם ה- National Audit Office מציין כי ה- National Health Service חסכה קרוב ל- 400 מיליון ליש"ט במהלך שנת 2008 באמצעות החלפת תרופות יקרות בתרופות גנריות זולות יותר.
חיסון חדשני כנגד נגיף ה- HBV עשוי למנוע קרצינומה של הכבד
חיסון כנגד נגיף ה- HBV המבוסס על חלקיקים דמויי נגיף (virus-like particles VLP -) אליו מצורפים פפטידים אפיטופיים (multiepitope peptides) מונע היארעות של hepatocellular carcinoma ,HCC בעכברים.
גלולות נגד הריון מגבירות את הסיכון לחוסר שליטה על הסוגרים
השימוש בגלולות נגד הריון עשוי להגביר את הסיכון לבריחת שתן בקרב נשים לפני גיל הבלות, כך טענו לאחרונה חוקרים מבית החולים Brigham and Women's ומאוניברסיטת הרווארד שארה"ב.
זיהומים בנגיף האינפלואנזה A ,H1N1 דווחו בנשים בהריון
ה- CDC ממליץ כי נשים בהריון עם זיהום מאושר או החשוד כ- influenza A ,H1N1 יקבלו טיפול אנטיויראלי עם oseltamivir ,Tamiflu.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007