הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 15.05.09

 

Medication Safety Alert לתאריך 7.5.2009
Medication Safety Alert לתאריך 7.5.2009
בית המשפט דחה את עתירת חברת "רוש" נגד מכרז לתרופות נגד שפעת
בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה עתירה שהגישה חברת "רוש" נגד מכרז שערכה חברת שראל עבור משרד הבריאות לרכש תרופות לטיפול בשפעת פנדמית.
מרבית התרופות להורדת לחץ דם, טובות למניעת אירועים קרדיווסקולאריים, למעט ARBs
שני מחקרי מטה אנליזה שהוצגו ב- American Society of hypertension מראות כי מרבית התרופות למניעת לחץ דם, טובות למניעת אירועים קרדיווסקולאריים, למעט ה Angiotensin -Receptor Blockers- ARBs.
משרד הבריאות מזהיר את הציבור משימוש במסכות שיער שלא על פי הנחיות המשרד
משרד הבריאות מזהיר את הציבור משימוש במסכות שיער שלא על פי הנחיות משרד הבריאות
שילוב תרופות עשוי להפחית את התחלואה והתמותה עקב מחלות כלי דם
שילוב של תרופות (polypill) שינתן לאנשים מעל גיל 55 עשוי, כאשר הוא משולב עם פעילות גופנית ושינוי באורחות החיים להפחית את שיעורי התמותה והמוגבלות עקב מחלות קרדיווסקולריות בכ- 50%.
הקשר שבין מחלת הפסוריאזיס וסוכרת מסוג 2
חוקרים מארה"ב מצאו כי נשים החולות בפסוריאזיס מציגות סיכון גבוה ב- 63% לפתח סוכרת מסוג 2 וזאת בהשוואה לנשים אשר אינן סובלות ממחלת העור, המחקר אף מצא כי נשים החולות בפסוריאזיס מצויות בסיכון מוגבר לפתח יתר לחץ דם.
ויטמין E ותרופות אנטי דלקתיות יעילות כנגד מחלת האלצהיימר
ניתוח תוצאות חדש מציע כי טיפול בויטמין E ובתרופות אנטי דלקתיות עשוי לספק יתרונות ארוכי טווח בנוגע להאטת מחלת האלצהיימר בקרב חולים הנוטלים מעכבים של כולין-אסטרז (cholinesterase inhibitor).
הבריטים מאמצים עקומות גדילה חדשות בהתבסס על הנקה
עקומות גדילה חדשות לתינוקות ולילדים עד גיל 4 פותחו עבור מחלקת הבריאות הבריטית על ידי ה- Royal College of Paediatrics and Child Health.
phase I/II מוצלח לטיפול גנטי עבור Muscular Dystrophy
תוצאותיו של מחקר phase I/II שנערך בחולי limb-girdle muscular dystrophy ,LGMD2D הקשורה בגן פגום alpha-sarcoglycan gene - SGCA מעידות כי טיפול של החלפה גנטית עשוי להיות מוצלח.
קווים מנחים בנוגע לשימוש בתוספי חומצה פולית למניעה של neural tube defects
ה- U.S. Preventive Services Task Force ,USPSTF פרסם לאחרונה עדכון לקווים המנחים הקודמים (שפורסמו בשנת 1996) בנוגע לשימוש בתוספים של חומצה פולית להפחתת הסיכון ל-neural tube defects.
NICE: אור אדום לטיפול ב- Erbitux עבור סרטן חוזר של ראש צוואר
התרופה Erbitux של חברת Merck Serono נדחתה על ידי שירותי הבריאות הכללים בבריטניה משיקולי עלות תועלת עבור הטיפול בצורות חוזרות או גרורתיות של squamous cell cancer בראש צוואר.
החיסון כנגד רוטהוירוס מפחית את שיעור האירועים של דלקת הקיבה והמעיים בילדים
רופאי ילדים המשלבים את ה- pentavalent rotavirus vaccine ,PRV בטיפול השגרתי מסוגלים להפחית משמעותית את מספר הילדים המגיעים עם תלונות הנוגעות לקיבה ולמעיים (gastroenteritis) ואף את מספר האשפוזים הנובעים מכך
מחסור בוויטמין D נפוץ בקרב אמהות וילודים
חוקרים מדווחים כי יותר משליש מהאמהות ויותר ממחצית מילדיהן סובלים ממחסור בוויטמין D בעת הלידה
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007