הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 08.05.09

 

ריבוד גורמי הסיכון הקרדיווסקולאריים וההחלטה על הצורך בטיפול מונע
מאמר שפורסם לאחרונה ניסה לבחון מיהם החולים המצויים בעדיפות הראשונה לקבלת טיפול פרופילקטי קרדיווסקולארי והאם ישנה חשיבות לריבוד החולים לכאלו שחוו אירוע קרדיווסקולארי בעבר.
מדידה משולבת של רמת גלוקוז בצום ורמת ה- A1C מצביעה על הסיכון לסוכרת
מדידה משולבת של רמות הגלוקוז בצום (fasting plasma glucose -FPG) וההמוגלובין A1C הינה אמצעי יעיל לחיזוי הופעה של סוכרת מסוג 2, כך פרסמו מדענים מיפן בכתב העת Diabetes Care.
NICE מפרסם קווים מנחים להתמודדות עם דלקת הקיבה והמעיים
בין קווי ההנחיה העדכניים אותם פרסם NICE נמצאת הנחיה של מניעת צריכת מיצי פירות ומשקאות מוגזים לילדים צעירים הסובלים מדלקת הקיבה והמעיים (gastroenteritis).
ה- IOM הוציא דוח המצביע על ניגוד אינטרסים בין הרופאים לתעשייה הפרמצבטית
ה- IOM - Institute of Medicine הוציא דוח שעיקרו המלצות להקטנת ההישענות של הרופאים על תמיכת התעשייה הפרמצבטית.
ניתן להפיק תאי גזע פלוריפוטנטים מהדם האנושי
ניתן להפיק תאי גזע פלוריפוטנטים מהדם האנושי על ידי השימוש בהתמרה רטרוויראלית (retroviral transduction) כך פורסם לאחרונה בכתב העת המקוון Blood.
רוקחים מזהירים מפני רכישה מקוונת של תרופות כנגד שפעת החזירים
רוקחים בבריטניה פרסמו לאחרונה אזהרה לציבור המדגישה את הסיכונים שברכישה מקוונת של תרופות כנגד שפעת החזירים כגון Tamiflu או Relenza.
כנס העמותה הישראלית לצמחי מרפא, בנושא: צמחי מרפא והטיפול בסוכרת
כנס העמותה הישראלית לצמחי מרפא, בנושא: צמחי מרפא והטיפול בסוכרת יתקיים ביום שני, א בתמוז התשס"ט, 22 ביוני 2009 במרכז ההדרכה "בית סוראסקי" במרכז הרפואי ע"ש ח. שיבא (תל- השומר).
NRG מעריב: ישראל שוב מככבת ברשימה השחורה בהגנה על קניין רוחני
בשנה הרביעית ברציפות, נמצאת ישראל תחת "מעקב מחמיר" של נציבות הסחר האמריקאית בנושא קניין רוחני. הסיבה: "הפרות מטרידות בהגנה על תרופות". המשמעות: הקטנת הסיכוי להתקבל לארגון ה-OECD.
אי שליטה על הסוגרים במהלך ההיריון קשורה לאי שליטה לאחר הלידה
כשליש מהנשים בהריון מדווחות על אי שליטה על סוגרים ובריחת שתן והמצב נפוץ יותר לאחר ההיריון בקרב נשים שחוו את אי השליטה במהלך ההיריון. כך דווח לאחרונה ב- British Journal of Obstetrics and Gynecology.
הקשר שבין היפוגליקמיה הנגרמת מאינסולין והתמותה לאחר MI
מחקר תצפית מציע כי היפוגליקמיה ספונטנית הינה מאורע מבשר רעות בהשוואה להיפוגליקמיה המתרחשת לאחר הטיפול באינסולין.
שימוש במינונים גבוהים של NSAIDs עשוי לעכב התפתחות אלצהיימר
חוקרים מארה"ב טענו לאחרונה כי NSAIDs עשויים לדחות את הופעת מחלת האלצהיימר בניגוד למחקרים קודמים שטענו כי תרופות אלו עשויות להפחית את הסיכון להתפתחות המחלה.
סטטינים עשויים להפחית את הסיכון לפרפור פרוזדורים בקרב נשים
מחקר חדש מציע כי השימוש בסטטינים בקרב נשים שלאחר גיל הבלות עם מחלת עורקים כלילית עשוי להפחית את הסיכון לפרפור פרוזדורים.
TheMarker נאוה זיספאל: "היינו שני אנשים ויועץ עם חוצפה ישראלית"
פרופ' נאוה זיסאפל חתומה על מה שעשוי ליהפך לדבר הבא בבתי המרקחת - תרופה חדשה לבעיות שינה, שאינה ממכרת.
הכינוס הישראלי השנתי לרפואה משולבת
הכינוס הישראלי השנתי לרפואה משולבת יתקיים ב- 27 למאי 2009 , במרכז הקונגרסים הבינלאומי בחיפה.
מחקר Phase III ב- voclosporin לטיפול בפסוריאזיס השיג את מטרתו הראשית
מחקר Phase III שנערך ב- voclosporin בקרב חולי פסוריאזיס בינוני עד חמור השיג את מטרתו הראשית, עליונות על פלסבו ביחס החולים שהשיגו ציון של "נקי" או "כמעט נקי" בשבוע 12 של הטיפול (35% מול 6%).
TheMarker: מבוטחי מכבי זכאים לביטוח תרופות משודרג - אך ממשיכים לשלם
מבוטחי מכבי מגן זהב זכאים למימון תרופות יקרות שמחוץ לסל, אך אינם מודעים לכך שבחוזה שנחתם בין הקופה לחברת הפניקס קיים סעיף שהיה יכול לשדרג באופן משמעותי את ביטוח התרופות שלהם.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007