הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 01.05.09

 

Medication Safety Alert לתאריך 23.4.2009
Medication Safety Alert לתאריך 23.4.2009
רופאים מזהירים כי השימוש בסטטינים גנריים גורם לעלייה בשיעור תופעות הלוואי
המעבר לשימוש בסטטינים גנריים סייע להפחית את ההוצאה על התרופות באנגליה ב- 50 מיליון פאונד במהלך שנת 2008, אך מנגד מזהירים רופאים כי העלייה בשימוש במינונים גבוהים של simvastatin עשויה להוביל לתופעות לוואי רבות.
ה- FDA דורש להוסיף אזהרות לתכשירי OTC לשיכוך כאבים והורדת חום
ה-FDA דורש להוסיף אזהרות לתכשירי OTC לשיכוך כאבים והורדת חום, על מנת להגביר את בטיחות השימוש בתכשירים פופולאריים אלו.
האם אספירין מסוגל להפחית את הסיכון לסוכרת?
ממצאיו של מחקר שפורסם בכתב העת American Journal of Medicine מציעים כי שימוש באספירין מסוגל להפחית את הסיכון ללקות בסוכרת מסוג 2.
מכתב אזהרה מה- FDA לחוקר
ה- FDA הוציא מכתב אזהרה גלוי לחוקר אשר השתתף בניסוי קליני ואשר במהלך ביקורת על תיקי החולים שהשתתפו בניסוי, נמצאו הפרות קשות של פרוטוקול הניסוי.
צריכת דגים המכילים חומצות שומן וצריכת אומגה-3 ובין ההיארעות כשל לבבי בגברים
המחקר הפרוספקטיבי הנוכחי הינו מבוסס אוכלוסיה ומטרתו להעריך את השפעת הצריכה של דגים המכילים חומצות שומן ושל חומצות שומן מסוג אומגה-3 שמקורן בדגי ים על ההיארעות של כשל לבבי בקרב גברים שוודים בגיל העמידה.
מבט ספקני בנוגע ליעילות של פיקוח גליצמי הדוק
פיקוח גליצמי הדוק בקרב חולי סוכרת מסוג 2 עשוי להוות נטל כבד מבחינות רבות הכוללות מורכבות ועלויות וזאת על רקע של אי ודאות בנוגע ליעילות. כך פורסם בכתב העת המקוון Annals of Internal Medicine.
כמחצית מהאנשים הזקוקים לסטטינים, אינם משתמשים בתרופה
חוקרים מאוניברסיטת ייל מצאו כי חולים העונים על הקריטריונים של השימוש בסטטינים אינם משתמשים התרופה. החוקרים השתמשו בנתונים מהמאגר של ה- National Health and Nutrition Examination Survey בין השנים 2003-2004.
הניסיונות לפתח חיסון כנגד נגיף ה- HIV והקשיים שבדרך
הכישלון האחרון של חברת Merck בפיתוח החיסון כנגד HIV החזיר את התחום בחזרה להתחלה - הניסיון להבין טוב יותר את יחסי הגומלין המתנהלים בין הנגיף ובין מערכת החיסון של הגוף.
סמנים ביולוגיים עשויים לחזות את תגובתו של סרטן השד לכימותרפיה
מחקר חדש שפורסם בכתב העת World Journal of Surgical Oncology מציע כי שינויים בסמנים ביולוגיים מסוימים המצויים בגידולים שבשד עשויים לחזות את התגובה הסופית לטיפול כימותרפי וזאת באם ימדדו לאחר מחזור אחד בלבד של טיפול.
רוקחים יוכשרו לסייע במכירת תרופה נגד השמנה
יותר מ- 7,000 רוקחים ברחבי בריטניה יוכשרו כך שיוכלו לספק מידע ולהגיש עצה ללקוחות המעוניינים ליטול את התרופה נוגדת ההשמנה Alli.
האם ישנו קשר בין הסינדרום המטאבולי ובין הסתיידות המסתם של אבי העורקים?
הסינדרום המטאבולי קשור בהמצאות סידן על מסתם אבי העורקים (aortic valve calcium - AVC) כך דיווחו חוקרים מארה"ב בכתב העת Diabetes. החוקרים אף ניסו למצוא קשר בין הסינדרום המטאבולי ובין התקדמותו של מצב זה אך קשר שכזה לא נמצא.
שני ילדים מדרום קליפורניה אובחנו כחולים ב- "שפעת החזירים"
ה- CDC עדכן לאחרונה במזכר מיוחד על שני מקרים של "שפעת החזירים" (swine flu) שאובחנו בילדים ממדינות שכנות בדרום קליפורניה.
Vilazodone יעילה לטיפול מהיר ויעיל בדכאון
Vilazodone התרופה נוגדת הדיכאון הראשונה ממשפחת ה- indolalkylamines הראתה בניסוי המצוי ב- phase III יעילות וסבילות לטיפול בדיכאון מאג'ורי (major depressive disorder) עם תחילת השפעה מהירה.
סקירה רוחבית: Voglibose למניעה של סוכרת מסוג 2
מחקר רב מרכזי אקראי כפול סמיות ניסה לבחון את יעילותה של התרופה voglibose ,Voglib™, שהינה α-glucosidase inhibitor במניעה של סוכרת מסוג 2 בקרב מבוגרים יפנים המצויים בסיכון גבוה ומציגים סבילות פגומה לגלוקוז.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007