הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דיווח מדאיג על תכולת מולטיוויטמינים בארה"ב


חב' ConsumerLab פרסמה לאחרונה דו"ח תוצאות בחינה של תכולת תכשירים המכילים מולטיוויטמינים. לדברי החברה, ב-% 30 מהתכשירים שנבחנו נמצאה תכולה שונה באופן משמעותי מהתכולה המוצהרת, בנוסף, חלק מן התכשירים נמצאו מזוהמים בעופרת.
החברה, ConsumerLab, הינה חברה פרטית, המספקת מידע צרכני על מוצרים בעלי השפעה על בריאות ותזונה.
מבין התכשירים שנבדקו, בשלושה מן תכשירים המיועדים לילדים, נמצאו רמות גבוהות מן המומלץ של ויטמינים כגון ויטמין  A(המנה המומלצת (RDA) הינה 1,300 IU, המנה המקסימאלית הנסבלת ע"י ילדים בני 4-8 הינה 3,000 IU). בבדיקת התכשירים נמצא ויטמין A ברמה של 5,000 IU . בנוסף נמצאו רמות גבוהות גם של  ניאצין ואבץ.
מינון יתר של ויטמין A יכול לגרום תחילה לבחילה והפרעות ראייה. השפעות ארוכות טווח של מינון היתר עלולות לגרום לפגיעה בעצמות ובכבד.
מינון יתר של ניאצין עלול לגרום לעקצוצים בעור וגלי חום. מינון יתר של אבץ גורם לפגיעה במערכת החיסונית ואנמיה.
שניים מתוך שלושה תכשירים המיועדים לגברים שנבחנו לא עמדו בדרישות. תכשיר אחד הכיל מינון יתר של חומצה פולית ברמה העלולה לגרום לסרטן הערמונית, ואילו התכשיר השני היה מזוהם בעופרת.
מבין ארבע תכשירים המיועדים לנשים, אחד הכיל % 66 בלבד מן התכולה המוצהרת של ויטמין A.
החברה בחנה גם חמישה תכשירים כלליים. בשנים מתוכם תכולת הויטמינים הייתה נמוכה. האחד הכיל
% 50 בלבד מן התכולה המוצהרת של חומצה פולית והשני הכיל% 70 בלבד מתכולת הקלציום המוצהרת.
בנוסף למולטיוויטמינים החברה בחנה גם מים המכילים וויטמינים. בבחינה נמצאה תכולת חומצה פולית גבוהה פי 15 מן המוצהר, רמה העולה על המינון המקסימאלי הנסבל במבוגרים ומהווה מינון יתר לילדים.

 

 

לידיעה >>
 
הידיעה הועברה ע"י דר' אילנה שומכר- צה"ל

 


 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007