הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הגורמים המסתוריים לבקטרמיה בעידן החדש, האם יש עדיין צורך לבצע תרביות דם?


במחקר שכלל 8000 ילדים בריאים שסבלו מחום גבוה ללא כל מקור ברור לזיהום, נמצא ערך מנבא חיובי (true-positive) של   % 0.25 בלבד עבור תרביות הדם שנלקחו.
מזה זמן רב, תהליך הבדיקה עבור ילדים הסובלים מחום גבוה כלל תרבית דם וזאת על מנת לשלול גורמים שונים לבקטרמיה, המחקר הנוכחי ניסה להעריך את יעילותו של נוהל זה בעידן בו נהוגים חיסונים כנגד פנאומוקוקוס (pneumococcal vaccine).
החוקרים בחנו רטרוספקטיבית גיליונות אשפוז של 8,408 ילדים בגילאים 3-36 חודשים אשר אושפזו בין השנים 2004-2007 עם חום גבוה מ- 39°C וללא כל מקור ברור לזיהום, מהילדים נלקחו תרביות דם והם שוחררו.
מומחה למחלות זיהומיות בילדים קבע כי 21 דגימות דם היו חיוביות באמת (true positives= 0.25%) ומתוכם צמח Streptococcus pneumoniae ב- 14 דגימות.
159 דגימות חיוביות נוספות שנמצאו (1.89%) אובחנו כמזוהמות, ממצא שהדגיש יחס של 7.6 דגימות מזוהמות עבור כל דגימה חיובית 1.
חיסונים שגרתיים כנגד Haemophilus influenzae ו- pneumococcus הכחידו כמעט לחלוטין את אירועי הבקטרמיה בקרב ילדים המופיעים עם חום גבוה וממצאי המחקר הנוכחי מציעים כי אין יותר צורך לבצע תרביות דם בקרב חולים אלו.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007