הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר חדש מגבה טיפול מונע ארוך טווח ב- CCB's


חוסמי תעלות סידן ארוכי טווח (Long-acting calcium-channel blockers – CCB's) אינם גורמים לתופעות לוואי קרדיווסקולאריות והם אף עשויים להפחית את שיעורי האירועים הקרדיווסקולאריים בקרב חולים עם מחלת עורקים כלילית, כך מראה מטא-אנליזה חדשה.
הממצאים האחרונים מנוגדים למחקרים קודמים שהציעו כי התרופות הללו מגבירות את הסיכון ל- MI ולתמותה בקרב חולים עם מחלות לב כליליות.
CCB's הפועלים לטווח קצר (short acting) אינם האפשרות הטיפולית המועדפת עבור חולים עם מחלות לב כליליות או יתר לחץ דם, חששות אלו הופנו גם לעבר CCB's הפועלים לטווח ארוך (long acting) וזאת אף על פי שיעילותם לטיפול במחלות לב כליליות לא נבדקה לחלוטין.
החוקרים בדקו 15 מחקרים אקראיים מסוג מקרה-ביקורת שנערכו בין השנים 1966 ו- 2008 ובחנו את השפעותיהם של CCB's הפעילים לטווח ארוך בקרב חולים עם מחלות לב כליליות.
החוקרים מצאו ירידה של %28 באירועי אי ספיקת הלב, ירידה של %21 באירועי השבץ וירידה של %18 באירועים של תעוקת החזה (angina pectoris) וזאת בקרב חולים עם מחלת לב כלילית שנטלו CCB's ארוכי טווח. כמו כן לא נמצא כל קשר בין התרופות הללו ובין תופעות לוואי קרדיווסקולאריות. 

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007