הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

התגלה גן הגורם לתופעות של יתר רגישות עורית


וריאנט גנטי נמצא כאחראי לעלייה של 47% בסיכון ללקות ביתר רגישות עורית (atopic dermatitis), כך מדווחים חוקרים מגרמניה.
אלרגיה עורית פוגעת בכ- 15% מהאנשים הצעירים בארצות המפותחות אך הטריגר המעורר רגישות זו אינו ברור לחלוטין. מחקרים אפידמיולוגים שנערכו בעבר הציעו כי ישנו גורם גנטי משמעותי האחראי לתופעה.
החוקרים במחקר הנוכחי בחנו את הגנום של 3,011 אנשים, שליש מהנחקרים סבלו מיתר רגישות עורית, שליש היו בריאים ושאר הנחקרים היו ממשפחות בהם לפחות שני קרובים מדרגה ראשונה הציגו את הרגישות.
החוקרים מצאו כי ישנו וריאנט גנטי המשפיע על הסיכון הנמצא על כרומוזום מספר 11, הווריאנט נמצא כנוכח בקרב 13% מהאוכלוסייה האירופאית. מחברי המחקר אף מצאו כי אנשים הנושאים את הווריאנט מצויים בסיכון גדול פי 1.47 לפתח יתר רגישות עורית וזאת ביחס לאנשים שאינם נשאים שלו.
כמו כן נמסר שהווריאנט נפוץ בקרב חולי קרוהן (Crohn's disease) וכי יתכן שהוא מהווה מרכיב במחלות דלקתיות כרוניות שונות.

 


לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007