הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לייזר יעיל לטיפול במקרים מוקדמים של סרטן הכבדטיפול בלייזר שעובר דרך העור (percutaneous) ומונחה על ידי אולטראסאונד נמצא כיעיל לטיפול בחולים הסובלים ממקרים מוקדמים של hepatocellular carcinoma ,HCC כך מדווחים חוקרים איטלקים בכתב העת המקוון Journal of Clinical Oncology.
Percutaneous Laser Ablation ,PLA כמעט ואינו פולשני והוא קשור בשיעור סיבוכים נמוך, בעלויות נמוכות יותר, בזמן טיפול קצר יותר ובצורך פחות בעירויי דם ביחס לטיפולים כירורגיים אחרים.
החוקרים ערכו סקר רטרוספקטיבי שכלל 432 חולים שטופלו על ידי PLA עבור סה"כ 548 גידולים, תגובה ראשונית מוחלטת נצפתה בקרב 78% מהחולים וזמן השרידות החציוני הממוצע היה 47 חודשים.
חולים שהציגו קשריות מובחנות היטב מבחינה היסטולוגית (well-differentiated) הקטנות מ- 2 ס"מ אף הציגו זמן שרידות חציוני ממוצע של 68 חודשים.
החוקרים סיכמו ואמרו כי הניסיון האחרון מראה כי PLA הינו בעל יעילות דומה לכירורגיה בטיפול ב- HCC וזאת כאשר מתייחסים לשליטה על המחלה המקומית ולשרידות. הממצאים האחרונים מדגישים כי PLA הינו טיפול הבחירה עבור גידולים בהם גודל הקשריות קטן מ- 2 ס"מ וזאת אפילו אם אין כלל קונטראאינדיקציות להסרה כירורגית של הגידול.

 


מקור הידיעה >>


J Clin Oncol 2009;27

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007