הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השימוש ב- valproate במהלך ההיריון קשור בפגיעה קוגניטיבית בילודילדים החשופים בתוך הרחם לתרופה האנטיאפילפטית valproate מציגים תפקוד קוגניטיבי לקוי בגיל 3, כך עולה ממחקר פרוספקטיבי שפורסם ב- New England Journal of Medicine.
החוקרים בחנו נשים בהריון שנטלו אחת מתוך ארבע תרופות לטיפול באפילפסיה ולאחר מכן ניתחו את היכולת הקוגניטיבית של 260 ילדיהן בגיל 3.
ילדים שנחשפו ל- valproate הציגו IQ נמוך ב- 6-9 נקודות ביחס לילדים שנחשפו לתרופות carbamazepine, lamotrigine או phenytoin. הקשר שבין valproate ו- IQ היה תלוי מינון ואף נותר בעינו לאחר תקנון לגורמים כמו ה- IQ של האם וגיל.
כמו כן העירו החוקרים כי שימוש ב- valproate במהלך ההיריון נמצא כקשור עם פגמים מולדים.
באם valproate אינה התרופה היחידה המסוגלת לשלוט במצב האפילפטי של החולה, יש להימנע מהשימוש בה בנשים אשר עשויות להיכנס להריון.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007