הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

היקף המותניים הינו גורם סיכון משמעותי למחלות לבלא רק BMI אלא גם היקף המותניים הינו גורם סיכון משמעותי לכשל לבבי בקרב גברים ונשים בגיל העמידה. המחקר הנוכחי כלל 80,360 גברים ונשים בגילאים 43-83. הגובה, המשקל והיקף המותניים של משתתפי המחקר נמדדו ותועדו.
במהלך 7 שנות המעקב התרחשו 382 אירועים של כשל לבבי בקרב נשים ו- 718 בקרב גברים.
BMI, היקף המותניים, היחס בין היקף המותניים והירכיים והיחס בין היקף המותניים והגובה נמצאו כגבוהים יותר בקרב אלו שסבלו מכשל לבבי וזאת ביחס לאלו שלא סבלו מכך.
החוקרים מצאו כי בנשים, היקף מותניים גבוה יותר קשור בכשל לבבי בלא כל קשר לרמת ה- BMI אך BMI נמצא כגורם מנבא לכשל לבבי רק בקרב הנשים שהציגו היקף ירכיים גבוה.
בגברים לעומת זאת, הן BMI והן היקף המותניים נמצאו כגורמים מנבאים. כמו כן נמצא כי הקשר שבין השמנה ובין אירועים של כשל לבבי נחלש עם הגיל.
החוקרים מסרו כי יש למדוד את היקף המותניים באופן שגרתי וכי יש להוסיף בדיקה זו לקווים המנחים הרפואיים. הראיות כי היקף מותניים גדול קשור בסיכון לכשל לבבי הינן מכריעות ומדידה של אותו היקף הינה פשוטה וקלה. מדידה זו הינה אמינה יותר מ- BMI משום שהיא מודדת שומן תוך בטני ולא את השומן הנמצא מתחת לעור. היקף מותניים גבוה לא קשור רק לכשל לבבי אלא למחלות נוספות כגון סוכרת, שבץ ותסמונת השחלה הפוליציסטית.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007