הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר בינלאומי מהאוני' העברית: רמת CO2 גבוהה עלולה לפגוע בשרירי חולי ריאות


מחקר בינלאומי בראשות פרופ' גרינבאום מהאוני' העברית: רמה גבוהה של CO2 עלולה לפגוע בשרירים של חולי ריאות.
הידלדלות השריר בחולים במחלות ריאה עשויה להיות תוצאה ישירה של עלייה ברמת הפחמן הדו חמצני בדמם של חולים אלו. כך מצאה קבוצה בינלאומית של חוקרים בראשות הפרופסור יוסף גרינבאום מהמחלקה לגנטיקה באוניברסיטה העברית.

ממחלות ריאות הן שכיחות מאוד בקרב האוכלוסייה העולמית, ושכיחותן ממשיכה לעלות. בבריטניה, למשל, אחד משבעה אנשים חולה בסוג מסוים של מחלת ריאה, לרוב מחלת ריאות חסימתית כרונית (chronic obstructive pulmonary disease) או אסתמה.

בהמקרים רבים של מחלות אלו, ובמיוחד בקשים שבהם, ישנה הידלדלות של השריר ועלייה בברמת הפחמן הדו חמצני בזרם הדם (hypercapnia). לדברי פרופ' גרינבאום, ''במצב תקין הריאות אמורות לאפשר איזון בין רמת החמצן המגיעה מהאטמוספרה לדם ורמת הפחמן הדו חמצני הנפלטת מהדם לאטמוספרה''. השאלה האם העלייה ברמות הפחמן הדו חמצני אצל חולים אלו מזיקה, והאם היא שגורמת להידלדלות השריר, נמצאת במחלוקת.

כדי לענות על שתי שאלות אלו חברו יחדיו פרופ' גרינבאום ותלמיד המחקר שלו כפיר שרעבי לד''ר עמוס סימון מאוניברסיטת ת''א, לד''ר גדעון רחבי מהמרכז הרפואי שיבא בתל השומר, לד''ר יעקב שניידר, לד''ר ריצ'רד מורימוטו ולד''ר גרג בייטל מאוניברסיטת Northwestern בארה''ב. תוצאות מחקרם המשותף מתפרסמות כעת בכתב העת PNAS היוצא לאור בארה''ב.

ההחוקרים בחנו את תגובתה של תולעת מסוג C. elegans לרמות גבוהות של פחמן דו חמצני. ההם מצאו שרמות פחמן דו חמצני הגבוהות מ-9% (רמות נורמליות של פחמן דו חמצני בדמם של יצורים חיים היא בערך 5%) הפחיתו את יכולת התנועה של התולעת, והיא סבלה מפגיעה בבמבנה השריר. בנוסף, התולעים הראו קצב התפתחות איטי יותר, היו פחות פוריות, אך ללמרבה ההפתעה האריכו חיים. לדברי פרופ' גרינבאום, '''תוצאות אלו מחייבות הערכה מחדש של פרוצדורות טיפוליות הכוללות טיפול בחולי ריאות באמצעות רמות גבוהות של פחמן דו חמצני''.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007