הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Themarker: אבוג'ן תפתח גנים בעבור באייר קרופסיינס


 Themarker: אבוג'ן תפתח גנים בעבור באייר קרופסיינס - וצפויה לקבל תמלוגים בסך מיליוני דולרים ממכירת זרעי אורז.

חברת אבוג'ן מרחובות, המפתחת טכנולוגיה חישובית שמאתרת רצפי DNA העשויים לשפר תכונות של גידולים חקלאיים, חתמה על הסכם לשלוש שנים עם החברה הגרמנית באייר קרופסיינס, המפתחת תרופות כימיקליות, חומרי הדברה וזרעים. על פי ההסכם, אבוג'ן תספק לבאייר במשך שלוש שנים כמות מסוימת של גנים שתאתר החברה כבעלי פוטנציאל לשיפור היבול של זני אורז, כשאבוג'ן תבצע בדיקות בצמחי מודל כדי לקבל אישוש ראשוני להשפעתם על עלייה ביבול. אבוג'ן תעניק לבאייר רישיון בלעדי, לא מוגבל בזמן, לשימוש בגנים אלה.
באייר קרופסיינס תממן את תשלומי המחקר השנתיים בתוספת מרווח, תשלם בגין עמידה באבני דרך בפיתוח הגנים ותעביר תמלוגים מהכנסות עתידיות ממכירת זרעים שהונדסו גנטית וכוללים את הגנים שפותחו בפרויקט. כמו כן באייר זכאית לתת רישיון על הגנים שיפותחו בפרויקט לחברות אחרות, אם וכאשר באייר תמסחר את הזנים שיכללו את הגנים שתאתר ותפתח אבוג'ן
התמלוגים המקובלים בענף הם 4% עד 6% בגין הוכחת הצלחה של הגן בצמחי מודל כמו עגבניה - חישוב המתבצע על פי השווי שמיוחס לתכונה שהושבחה גנטית באמצעות הגן. אבוג'ן צפויה לקבל תמלוגים בשיעור 12% עד 18% מהמכירות בגין הוכחת ההצלחה של הגן בצמח המטרה - אורז.
עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן, אמר שיהיה צורך בעלייה של 8% לפחות ביבול של זן האורז, כדי שבאייר תוכל להצדיק פיתוח מסחרי של הזן. לדבריו, החברה תעשה שימוש בגנים שמכרה למונסנטו להגדלת היבול בגידולי תירס, סויה, כותנה וקנולה.
באייר קרופסיינס היא חברה בת בבעלותה המלאה של חברת באייר, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של תרופות כימיקלים, חומרי הדברה וזרעים. החברה נסחרת לפי שווי של 29 מיליארד יורו.

 


לידיעה >>

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007