הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 24.04.09

 

Medication Safety Alert – לתאריך 9.4.2009
Medication Safety Alert – לתאריך 9.4.2009
דיווח מדאיג על תכולת מולטיוויטמינים בארה"ב
חב' ConsumerLab פרסמה לאחרונה דו"ח תוצאות בחינה של תכולת תכשירים המכילים מולטיוויטמינים. לדברי החברה, ב-% 30 מהתכשירים שנבחנו נמצאה תכולה שונה באופן משמעותי מהתכולה המוצהרת, בנוסף, חלק מן התכשירים נמצאו מזוהמים בעופרת.
הוצאות הפרסום של תרופות מרשם לציבור קטנו בשנת 2008
לפי נתוני חברת IMS, יצרני התרופות הקטינו את ההוצאה על פרסום תרופות מרשם ישירות לציבור קטנו בשנת 2008 ב- %8 לסך של 4.4 מיליארד דולר. זוהי הפעם הראשונה משנות ה- 90 בה חלה ירידה כלשהי בהוצאות הפרסום.
הגורמים המסתוריים לבקטרמיה בעידן החדש, האם יש עדיין צורך לבצע תרביות דם?
במחקר שכלל 8000 ילדים בריאים שסבלו מחום גבוה ללא כל מקור ברור לזיהום, נמצא ערך מנבא חיובי (true-positive) של% 0.25 בלבד עבור תרביות הדם שנלקחו.
מחקר חדש מגבה טיפול מונע ארוך טווח ב- CCB's
חוסמי תעלות סידן ארוכי טווח (Long-acting calcium-channel blockers – CCB's) אינם גורמים לתופעות לוואי קרדיווסקולאריות והם אף עשויים להפחית את שיעורי האירועים הקרדיווסקולאריים בקרב חולים עם מחלת עורקים כלילית, כך מראה מטא-אנליזה חדשה.
אווסטין נכשל בניסויים קליניים למניעת חזרה של סרטן מעי גס ראשוני
חברת רוש הודיעה כי הניסוי הקליני בתרופה אווסטין למניעה חוזרת של סרטן המעי הגס בשלבים הראשונים, לא הפחית את הסיכון להישנות המחלה.
הנחיות חדשות לטיפול באנפילקסיס
הנחיות חדשות לטיפול בתופעה של רגישות יתר מסכנת חיים (אנפילקסיס) פורסמו לאחרונה בבריטניה. בעשור האחרון חלה עליה משמעותית בשכיחות האנפילקסיס, תגובה מסכנת חיים למזונות כגון בוטנים, עקיצות של חרקים וגירויים אחרים.
עליה במספר הזרקות השווא של אפיפן Epipen
הזרקה עצמית של אדרנלין יכולה לעצור תגובה אלרגית מסכנת חיים, אם זאת מסתבר כי הזרקה מקרית של התכשיר מהווה בעיה ההולכת ומתגברת.
רק נשים מעטות נבדקות להמצאות זיהום בכלמידיה
פחות ממחצית מהנשים האמריקניות המצויות בסיכון להדבקה בכלמידיה (Chlamydia) נבדקות לנוכחות המחלה. שיעור הנשים המבצעות בדיקות סקר עומד על כ-% 40 אך מספר זה הינו נמוך ביותר, כך דיווח לאחרונה צוות חוקרים מה- Centers for Disease Control and Prevention.
התגלה גן הגורם לתופעות של יתר רגישות עורית
וריאנט גנטי נמצא כאחראי לעלייה של 47% בסיכון ללקות ביתר רגישות עורית (atopic dermatitis), כך מדווחים חוקרים מגרמניה.
יתכן כי נגיף ה- HIV הופך אלים יותר ויותר
ספירת תאי ה- CD4+ שנמדדה בעת האבחון של חולים חדשים ב- HIV בארה"ב ירדה בין השנים 1985 ו-2007 ממצא המציע כי הנגיף מתאים את עצמו למאכסן ואף הופך לאלים יותר, כך דווח לאחרונה בכתב העת Clinical Infectious Diseases.
ה- FDA מאשר תכשיר המכיל בנזיל אלכוהול לטיפול בכינים
ה- FDA אישר תחליב של בנזיל אלכוהול 5% לטיפול בכיני ראש בילדים מגיל 6 חודשים ומעלה.
על הקשר שבין מחלות קרדיווסקולאריות וגיל הבלות
גניקולוגים בכירים מדגישים כי לצד גורמי הסיכון המסורתיים למחלות קרדיווסקולאריות יש לבחון אף את התסמינים אותם מציגות נשים המצויות בפתחו של גיל הבלות.
לייזר יעיל לטיפול במקרים מוקדמים של סרטן הכבד
טיפול בלייזר שעובר דרך העור (percutaneous) ומונחה על ידי אולטראסאונד נמצא כיעיל לטיפול בחולים הסובלים ממקרים מוקדמים של hepatocellular carcinoma ,HCC כך מדווחים חוקרים איטלקים בכתב העת המקוון Journal of Clinical Oncology.
סקר חדש מעלה חששות בנוגע למכירת תרופות מקוונת
סקר שנערך בקרב 420 רופאים מצא כי אחד מתוך כל ארבעה רופאים נאלץ לטפל בחולה שסבל מתופעות לוואי שהופיעו עקב שימוש בתרופה שנרכשה באינטרנט. 8% נוספים חשדו כי טיפלו בתופעות לוואי שנבעו מתרופות שנקנו בצורה מקוונת, ובאופן כללי 85% מהעונים לסקר הביעו רצון כי המכירה המקוונת תעבור רגולציה קפדנית יותר.
השימוש ב- valproate במהלך ההיריון קשור בפגיעה קוגניטיבית בילוד
ילדים החשופים בתוך הרחם לתרופה האנטיאפילפטית valproate מציגים תפקוד קוגניטיבי לקוי בגיל 3, כך עולה ממחקר פרוספקטיבי שפורסם ב- New England Journal of Medicine.
היקף המותניים הינו גורם סיכון משמעותי למחלות לב
לא רק BMI אלא גם היקף המותניים הינו גורם סיכון משמעותי לכשל לבבי בקרב גברים ונשים בגיל העמידה. המחקר הנוכחי כלל 80,360 גברים ונשים בגילאים 43-83. הגובה, המשקל והיקף המותניים של משתתפי המחקר נמדדו ותועדו.
מחקר חדש: גורם נוסף שעלול להביא לאובדן שמיעה -העדר של מולקולות מיקרו-רנ"א
מחקר חדש מגלה שמולקולות זעירות הנקראות מיקרו-רנ"א, חיוניות להתפתחותם ולשרידותם של תאים באוזן הפנימית ונדרשות לשמיעה תקינה.
כיצד תאי המוח מתעדים גירויים חיצוניים ומגיבים להם?
קבוצה בין-תחומית של מדענים מהאוניברסיטה העברית פיתחה שיטה ממוחשבת חדשה שבאמצעותה ניתן יהיה לענות על השאלה - כיצד תאי המוח של האדם מתעדים גירויים חיצוניים ומגיבים להם?
מחקר בינלאומי מהאוני' העברית: רמת CO2 גבוהה עלולה לפגוע בשרירי חולי ריאות
מחקר בינלאומי בראשות פרופ' גרינבאום מהאוני' העברית: רמה גבוהה של CO2 עלולה לפגוע בשרירים של חולי ריאות
TheMarker: טולרקס קיבלה אישור לניסויים קליניים בבני אדם במחלת השתל נגד מאחסן
TheMarker: חברת טולרקס קיבלה את אישור משרד הבריאות לניסויים קליניים בבני אדם במחלת השתל נגד מאחסן
Themarker: אבוג'ן תפתח גנים בעבור באייר קרופסיינס
Themarker: אבוג'ן תפתח גנים בעבור באייר קרופסיינס - וצפויה לקבל תמלוגים בסך מיליוני דולרים ממכירת זרעי אורז
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007