הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 07.04.09

 

קבלת בקשות לרישום של תרופות ביולוגיות דומות (Bio Similar)
משרד הבריאות מודיע כי הוחלט לאפשר קבלת בקשות לרישום תרופות ביולוגיות דומות- Bio Similar שנרשמו בחו"ל:
תרופות נגד צינון ותרופות נגד שיעול - הגבלות בתנאי שיווק
משרד הבריאות מודיעה כי במסגרת הערכה מחודשת ובהתאם להחלטות ה-F.D.A ו-MHRA הוחלט לשנות את תנאי השיווק ואופן השימוש של התכשירים נגד צינון ושיעול
האם הקריאה לתרופות בטוחות יותר מביאה למעשה לתוצאות לא רצויות?
ה- EMEA טוען כי לאחרונה מופעל לחץ כבד על הרשויות הרגולטוריות שמטרתו הקשחת הגישה לבחינת הסיכון שבנטילת תרופות שונות.
תרופות כשרות לפסח 2009
רשימת התרופות הכשרות מתוך מאגרי מידע
מחקר חדש בוחן סיבות לאשפוזים חוזרים בארה"ב
רקע: קובעי מדיניות הבריאות בארה"ב שמו להם למטרה להוריד את עלויות האשפוזים החוזרים וזאת על מנת לשפר את איכות הטיפול ולצמצם עלויות.
ממוגרפיה שנית במוקד- יתרונות וחסרונות
מחקר חדש מוסיף לויכוח הקיים כיצד יש להציג למטופלות את התועלת והנזק של הממוגרפיה.
יתרונות לקטטר המכיל ציפוי העשוי Chlorhexidine
ציפוי של Chlorhexidine מפחית משמעותית את שיעור הזיהומים הקשורים בהחדרת קטטר אינטראוסקולרי.
תוספת clopidogrel לטיפול באספירין מפחיתה סיכון לשבץ בקרב חולי פרפור פרוזדורים
חולים בפרפור פרוזדורים הנוטלים clopidogrel כתוספת לאספירין מציגים סיכון מופחת ללקות בשבץ וזאת ביחס לסיכון אותו מציגים חולים הנוטלים אספירין בלבד.
רחיצת ידיים חשובה יותר מבידוד
שטיפת ידיים סדירה ע"י צוות בית החולים והמבקרים הייתה יעילה יותר במניעת התפשטות החיידק העמיד MRSA מאשר הקפדה על בידוד החולים.
וריאנט גנטי מהווה גורם מנבא לאי ספיקה לבבית לאחר ניתוח מעקפים
וריאנט בגן האחראי ל- natriuretic peptide system הינו מנבא לאירועים של אי ספיקה חדרית מייד לאחר ניתוח מעקפים (coronary artery bypass grafting – CABG).
חשיבות בדיקות הסקר ל- HPV לצורך איתור מקרי סרטן צוואר הרחם
בדיקת סקר בודדת לאיתור HPV שנערכה באיזורים הכפריים של הודו נמצאה כקשורה עם שיעורים נמוכים משמעותית של מקרים מתקדמים של סרטן צוואר הרחם ותמותה.
פעילות מוגברת של האנזים PLTP מסוגלת לפגום ביעילותם של סטטינים
רמות מוגברות של האנזים phospholipid transferprotein ,PLTP מגבירות משמעותית את הסיכון לאירועים קרדיווסקולרים (וזאת ללא כל קשר לגורמי סיכון קלאסיים) בקרב חולים במחלות לב כליליות המטופלים בסטטינים.
אזהרה לנשים הנוטלות גלולות נגד הריון: הפחיתו במשקל!
על הרופאים להזהיר נשים בעלות משקל עודף הנוטלות גלולות נגד הריון כי עליהן להפחית במשקל או שיהיה עליהן להפסיק את השימוש בגלולה.
פרוגנוזה דומה לחולים עם אנגינה בלבד ולחולים עם אנגינה על רקע היסטוריה של MI
חולים עם אנגינה בלבד מציגים פרוגנוזה דומה לזו אותה מציגים חולים עם היסטוריה של acute myocardial infarction, revascularization או שניהם, כך טוען דיווח שפורסם בכתב העת Heart.
אזהרה בנוגע לבדיקות הסקר לסרטן הערמונית הנערכות בבריטניה
על כל תוכנית לבדיקות סקר לאיתור סרטן הערמונית הנערכת בבריטניה לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות הקיימים עבור קבוצות הגיל השונות.
יתכן כי סכיזופרניה קשורה לפגם באיתות המוחי
נתיחות שלאחר המוות שנערכו ברקמות מוח מעידות כי ביטויים של מספר גנים מביא לפעילות סינפטית השונה בקרב חולי סכיזופרניה וזאת ביחס לקבוצת ביקורת בריאה, כך מדווחים חוקרים מבריטניה בכתב העת Molecular Psychiatry.
גלובס: תרו קיבלה אישור סופי מה-FDA לשיווק גרסה גנרית לטבליות קארבאמאזפין
תרו היתה הראשונה לקבל אישור גנרי לתרופת הקארבאמאזפין - לטיפול בהתקפי אפילפסיה ובמאניה דיפרסיה עם מכירות של 100 מיליון דולר בארה"ב.
חברת פייזר עוצרת ניסוי בתכשיר Sutent בסרטן שד מתקדם
חברת פייזר הודיעה כי היא עוצרת מחקר בתכשיר Sutent בחולים על סרטן שד מתקדם, לאחר שבבדיקת הנתונים נמצא כי התוצאות לא יוכיחו יעלות סטטיסטית משמעותית בשיפור ההישרדות בהשוואה לתרופה של חברת רוש Xeloda.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007