הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 03.04.09

 

לזכרו של דר' עבדאללה חאג' יחיא ז"ל
כנס אזכרה במלאות 40 ימים לפטירתו של ד"ר עבדאללה חאג' יחיא, יתקיים ביום א' באפריל 19 בשעה 17:30, באולם אלכיאם בטייבה שבמשולש. האולם נמצא על הכביש הראשי 444 בתוך תחנת הדלק סונול.
Medication Safety Alert לתאריך 26.3.2009
Medication Safety Alert לתאריך 26.3.2009
השפעת תרופת ה- polycap על גורמי סיכון באנשים ללא מחלות קרדיווסקולריות
השבוע זכה לתהודה תקשורתית מחקר שפורסם במגזין The Lancet על תרופה שמכילה שילוב מינונים נמוכים של 3 תרופות ללחץ דם, סטאטין, אספירין וחומצה פולית בכדור אחד שנקרא Polypill.
מהי כמות הגלוטן אותה מכילות תרופות מרשם פומיות?
על כל תרופת מרשם פומית לציין האם היא מכילה עמילן חיטה (Wheat starch) כחומר שאינו פעיל, כך עולה מקווים מנחים אירופאים הנוגעים לעלון המצורף לתרופה.
מישיגן: חוק המאפשר לתושבים לתבוע חברות תרופות בנוגע לתרופות מאושרות FDA
בית הנבחרים של מישיגן חוקק השבוע חוק המבטל חוק קודם בן 13 שנים שמנע תביעה של חברות תרופות בנוגע לתרופות מאושרות FDA.
רשות הבריאות האנגלית מזהירה מפני רכישת תרופות מזויפות למכירה ברשת
לדברי רשות הבריאות הבריטית (MHRA) וארגון הרוקחות המלכותי (Royal Pharmaceutical Society of Great Britain) תרופות מזויפות מהוות סכנה הולכת וגוברת לבריאות הציבור בשל העלייה בהיקף התכשירים המזויפים הנמכרים ברשת וע"י מקורות נוספים.
ביופסיה של גידולים חוזרים בנשים שחלו בסרטן השד עשויה לשנות החלטת טיפול
ביופסיה של recurrent breast tumor ,עלולה לשנות את הטיפול בנשים עם סרטן שד חוזר. הרופאים בוחרים בד"כ לחזור על הטיפול שנועד להביס את הסרטן המקורי.
הקשר שבין רמות ה- BNP בסרום ובין מצבי יתר לחץ דם ריאתי בילדים
שינויים ברמותיו של ה- brain natriuretic peptide ,BNP בקרב ילדים הסובלים מיתר לחץ דם תוך ריאתי משקפים שינויים במצב המחלה, שינויים ברמותיו של החלבון אף עשויים לסייע בחיזוי סיכויי ההישרדות. כך פרסמו חוקרים מקולוראדו בכתב העת Chest.
החדשות הטובות - ברית המילה מסייעת למניעה של מחלות מין
אף על פי שידוע כיום כי ברית המילה מפחיתה את הסיכון להדבקה באיידס בקרב גברים המצויים בסיכון גבוה, יתרונותיה לגבי מחלות מין נוספות אינן ברורות. על מנת לבחון את הנושא בוצע המחקר הנוכחי שכלל 5,534 גברים מאוגנדה בגילאים 15-49.
תחלואה בסרטן הרחם מגבירה את הסיכון ללקות בסרטן קולורקטלי
סרטן הרחם (Endometrial cancer) קשור בסיכון מוגבר ללקות בסרטן קולורקטלי (colorectal cancer) אך לא בסרטן השד. כך טוען מחקר שפורסם בגיליון אפריל של כתב העת Obstetrics & Gynecology.
CT מוקדם של כל הגוף מגביר את שיעורי השרידות לאחר טראומה
CT של כל הגוף עשוי לשפר את שיעורי השרידות בקרב חולים שנפצעו פציעה חמורה, כך טוען מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- Lancet.
FDA: אין להעביר עטים להזרקת אינסולין בין חולים שונים
ה- FDA פרסם לאחרונה אזהרה לרופאים המזכירה כי אין להעביר עטים או מחסניות להזרקת אינסולין (insulin pens ו- insulin cartridges) בין חולים שונים וזאת לאור הסיכון להעברת זיהומים המצויים בדם כגון איידס וצהבת.
חיסון פרוביוטי תוך אפי יעיל כנגד אלרגיה לקרדית אבק הבית
חיסון תוך אפי המכיל Lactobacillus plantarum רקומביננטי כוקטור להעברת אלרגן הקרדיתDer p 1 נמצא כיעיל כנגד אלרגיה לקרדית אבק הבית (house dust mite allergy) במודל עכברי, כך פורסם בכתב העת Allergy.
האם נשים מניקות יכולות ליטול paracetamol או Ibuprofen?
הסיכון לתינוקות יונקים אשר אימם נוטלת paracetamol הינו נמוך וזאת משום שכמות התרופה שמופרשת לחלב האם הינה נמוכה ביותר ומייצגת יחס נמוך בלבד של המינון הטיפולי הנורמאלי המוגדר עבור הילוד.
ביוסימילרס- הצעת חוק חדשה הוגשה לסנאט
קבוצה של סנאטורים הציגה הצעת חוק חדשה המציעה מתן חמש שנות בלעדיות לחברות ביוטכנולוגיות אינובטיביות ועוד שלוש שנים עבור שינויים שנערכו בתרופה.
Nitrosylcobalamin פועל כ"סוס טרויאני" נגד תאים סרטניים
Nitric oxide המחובר לאנאלוג של ויטמין B12 מהווה גורם ציטוטוקסי מבטיח הפועל כנגד תאים סרטניים המבטאים ביתר רצפטורים לויטמין B12.
מצויה בסיכון ללקות בשבץ? לא אני!
נשים המצויות בסיכון מוגבר ללקות בשבץ אינן מסוגלות למנות את הסימנים המחשידים לאירוע ומחשיבות את הסיכון האישי שלהן כזהה לזה של נשים אחרות.
TheMarker: חברת MSC קיבלה השקעה בגובה 8 מיליון שקל מ-AccelMed
חברת MSC, שנסחרת בבורסה, הודיעה כי היא במשא ומתן מתקדם עם אקסלמד (AccelMed), לפיו יושקע סכום של כ-8 מיליון שקל בחברה בתמורה למניות במחיר של 0.97 שקל למניה, מה שיעניק לאקסלמד כ-26.5% מהון מניות החברה.
Themarker: טבע קיבלה אישור לשיווק גירסה גנרית של גלולות יאז
טבע, יצרנית התרופות הגנריות, קיבלה אישור מה-FDA לשיווק גירסה גנרית של הגלולת למניעת הריון יאז של חברת באייר. כחברה הראשונה שתקפה את הפטנט של באייר, תזכה טבע לבלעדיות של כחצי שנה בשיווק התרופה.
השפעת תרופת ה- polycap על גורמי סיכון באנשים ללא מחלות קרדיווסקולריות
השבוע זכה לתהודה תקשורתית מחקר שפורסם במגזין The Lancet על תרופה שמכילה שילוב מינונים נמוכים של 3 תרופות ללחץ דם, סטאטין, אספירין וחומצה פולית בכדור אחד שנקרא Polypill.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007