הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 27.03.09

 

השמנה מתונה מקצרת את תוחלת החיים ב- 3 שנים
השמנה מתונה עשויה לקצר את תוחלת החיים בכ- 3 שנים, בעוד שהשמנה חמורה יכולה לקצר את תוחלת החיים בכ- 10 שנים, כך עולה מאנליזה חדשה.
NICE ממליצה על Sutent
NICE הוציאה קווי הנחיה סופיים וממליץ על Sutent – sunitinib של חברת פייזר כטיפול קו ראשון בחולי renal cell cancer מתקדמת או מטאסטאטית המתאימים לטיפולים אימונוטראפיים.
Etanercept משפרת את התפקוד המיקרווסקולרי בחולי ankylosing spondylitis
Etanercept שהינה חסם ל- tumor necrosis factor (TNF)-alpha מסוגלת לשפר את התפקוד המיקרווסקולרי הפגום בקרב החולים ב- ankylosing spondylitis ,AS.
ה- FDA מאשר 2 בדיקות ה- DNA הראשונות המיועדות לזיהוי וירוס הפפילומה
ה- FDA אישר לאחרונה את בדיקת ה- DNA הראשונה המיועדת לזיהוי שני זנים של ה-human papillomavirus ,HPV. זנים אלו אחראים למרבית המקרים של סרטן צוואר הרחם בקרב נשים בארה"ב.
Prucalopride יעילה לטיפול בעצירות כרונית חמורה
Prucalopride ,Resolor; Movetis משפרת בעקביות וביעילות את פעילות המעיים בקרב חולים הסובלים מעצירות כרונית, כך פרסמו חוקרים בלגיים בכתב העת Gut.
טיפול ב- Topiramate יעיל למניעה של מיגרנות בקרב מתבגרים
מחקר שפורסם בכתב העת Pediatrics טוען כי topiramate הינה בטוחה ויעילה למניעה של מיגרנות בקרב מתבגרים בגילאים 12-17.
אימונותרפיה פומית מראה יעילות כנגד אלרגיה לבוטנים
דיווח חדש הנוגע לאימונותרפיה פומית כטיפול באלרגיה לבוטנים משך תשומת לב רבה כאשר פורסם בועידה השנתית של ה- American Academy of Allergy, Asthma, and Immunology.
אלימותם של הזיהומים ב- Clostridium difficile עולה
אף על פי ששיעור היארעות הזיהומים הקשורים ב- Clostridium difficile נותרה יציבה בין השנים 1997-2005 בקנדה, שיעורי התחלואה הנלווית כמעט והוכפלו פי ארבע, כך טוען מחקר שפורסם בכתב העת Clinical Infectious Diseases.
המלצות מעודכנות הנוגעות לשימוש באספירין כטיפול מונע ל- CVD
ה- U.S. Preventive Services Task Force ,USPSTF ממליץ על השימוש באספירין על מנת למנוע אירועים של MI בקרב גברים ואירועים של שבץ איסכמי בקרב נשים וזאת כאשר היתרונות עולים על החסרונות (הכוללים בעיקר אירועים של דימום גסטרואינטסטינלי).
רמות נמוכות של קראטינין בסרום קשורות בסיכון ללקות בסוכרת
רמות נמוכות של קראטינין (creatinine) בסרום קשורות בסיכון מוגבר ללקות בסוכרת מסוג 2, כך טוען דיווח שפורסם בגיליון מרץ של ה- Diabetes Care.
יש לבצע בדיקות סקר לאיתור סוכרת בקרב חולים דכאוניים
על הרופאים לשקול ביצוע של בדיקות סקר לאיתור סימני סוכרת עבור חולים הסובלים מדכאון, כך מציע מחקר חדש.
FDA- פנל מומחים המליץ על אישור השימוש בתרופה rivaroxaban
פנל מומחים של ה- FDA המליץ על אישור התכשיר rivaroxaban ברוב של 15 נגד שניים.
TheMarker: תביעה נגד טבע: הפרה פטנט על תרופה של 457 מיליון דולר בשנה
חברת OSI הגישה תביעה נגד חברת טבע, החברה הגדולה בעולם לייצור תרופות גנריות, וכן נגד חברת מיילן, החברה השנייה בגודלה בארה"ב, על הפרת שלושה פטנטים שמגינים על התרופה טרסיווה (Tarceva) עד נובמבר 2018 ונובמבר 2020.
יום השחפת העולמי התקיים ב- 24.3.2009
לרגל יום השחפת העולמי שהתקיים ב- 24.3.09, ארגנה המחלקה לשחפת ואיידס במשרד הבריאות, כנס ארצי בנושא " מהגרים מבקשי מקלט אתגרים חדשים, בריאותיים וחברתיים בישראל".
The marker: כללית מושלם תחייב מבוטחים לקבל טיפול בבית החולים שלה
הכללית רכשה 40% מבית החולים הפרטי HMC ותרכז בו את מרבית הניתוחים הפרטיים שלה, בהיקף של 62 מיליון שקל בשנה. הנפגעת מהמהלך תהיה המתחרה מכבי, שפותחת בית חולים פרטי נוסף. תחרות סבירה או פגיעה במבוטחי המושלם? תלוי את מי שואלים
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007