הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 20.03.09

 

Medication Safety Alert לתאריך 12.3.2009
Medication Safety Alert לתאריך 12.3.2009
הודעת משרד הבריאות בדבר "ראונק" - תוסף תזונה
בעקבות תלונות שהגיעו מבקש משרד הבריאות להבהיר כדלקמן : המוצר "ראונק" אינו תכשיר רפואי, והוא לא אושר על-ידי משרד הבריאות ככזה. ייבואו של מוצר " ראונק" לישראל אושר תחת הסיווג של "תוסף תזונה".
צריכה מוגברת של ויטמין C קשורה בהפחתת הסיכון לגאוט בגברים
מחקר שפורסם בכתב העת Archives of Internal Medicine טוען כי הסיכון ללקות במחלת הגאוט (Gout) פוחת ככול שהצריכה של ויטמין C עולה.
ה- FDA מזהיר מברדיקרדיה בחולים המקבלים בו זמנית Carvedilol ו- Amiodarone
ה- FDA מזהיר מתגובה בין תרופתית בשימוש בו זמני של Carvedilol ו- Amiodarone.
האם זריקה בודדת של חומצה היאלורונית יעילה לטיפול באוסטיאוארטריטיס של הירך?
מחקר שפורסם בכתב העת Arthritis and Rheumatism טוען כי זריקה תוך מפרקית בודדת של חומצה היאלורונית (hyaluronic acid – HA) אינה יעילה יותר מפלסבו לטיפול בסימפטומים הנובעים מאוסטיאוארטריטיס של הירך (hip osteoarthritis – OA).
הצעה לנוהל לניפוק תכשירים המכילים אפדרין ופסיאדואפדרין
הצעה לנוהל לניפוק תכשירים המכילים אפדרין ופסיאדואפדרין להתייחסות עד 1.4.2009.
שנת צהריים מגבירה את הסיכון ללקות בסוכרת ב- 26%
שנת צהריים שגרתית עשויה להגביר את הסיכון לפתח סוכרת מסוג 2 ב- 26%, כך טוענים חוקרים מבריטניה.
FDA- פנל מומחים ממליץ לאשר את התרופה Multaq
פנל מומחים המליץ ברוב של 10 מול 3 להמליץ ל- FDA על אישור התרופה Multaq ,dronedarone לטיפול בחולים הסובלים מפרפור פרוזדורים (non-permanent).
Rivaroxaban לפני הערכת פנל מומחים ב- FDA
פנל מומחים של ה- FDA עומד לדון בתכשיר Rivaroxaban אשר קיבל לאחרונה אישור באירופה.
TheMarker: המשבר העולמי הוא תמריץ אדיר לתעשיית התרופות הגנריות
כשאין כסף, כולם עוברים לתרופות גנריות - כך משוכנעים מנהלי החברות הגנריות הגדולות בישראל, ומעריכים שהתעשייה תצמח ב-9% בשנה.
טיפול מוקדם ב- oxytocin אינו יעיל יותר מטיפול מאוחר עבור לידה ממושכת
מחקר מקרה ביקורת אקראי שפורסם ב- BJOG מצא כי טיפול מוקדם ב- oxytocin עשוי לזרז את הלידה בקרב נשים שלעולם לא ילדו ושחוות לידה ממושכת אך שטיפול זה אינו משפיע על שיעורי הלידות הקיסריות.
חוקר מואשם בזיוף לכאורה של מחקרים במשככי כאבים
חוקר מרדים מואשם בזיוף לכאורה של לפחות 21 מחקרים הקשורים ליעילות תרופות לשיכוך כאבים כמו:celebrex, lyrica, vioxx, ונוגדי דיכאון כמו effexor XR.
כינוס ארצי לרפואה משולבת יתקיים ב- 27 למאי 2009
כינוס ארצי מיוחד של רופאים, רוקחים ומטפלים שיעסקו בלימוד שיטות הרפואה המשולבת למלחמה בכאב יתקיים ב-27 למאי 2009 במרכז הקונגרסים בחיפה.
Rimonabant יעילה לטיפול בכבד שומני במבוגרים עם השמנה בטנית
תוצאותיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Arteriosclerosis, Thrombosis and Vascular Biology מראות כי rimonabant מביאה להפחתה משמעותית בסמני סיכון מטבוליים וקרדיווסקולרים וכמו כן מפחיתה את תכולת השומן התוך בטני ואת תכולת השומן בכבד.
Themarker: נאטקו מנעה מטבע לרשום פטנט על הרכב הגירסה הגנרית לקופקסון
חברת התרופות ההודית נאטקו הצליחה למנוע מטבע מלרשום פטנט על גלאטירמר אקסט (Glatiramer Acetate), התרכובת הגנרית לתרופת הקופקסון של החברה הישראלית לטיפול בטרשת נפוצה. נאטקו פיתחה את תרופת ה-GA שמהווה גירסה גנרית משלה לתרופת הקוקפסון ומשווקת כיום בהודו ואוקראינה.
חמישה אללים מסוגלים לחזות את הסיכון ללקות במחלת קרון
שילוב המידע הידוע על שונות גנטית הקשורה עם מחלות מעיים דלקתיות (inflammatory bowel disease) הינו בעל ערך בחיזוי הסיכון ללקות במחלת קרון ובחיזוי מהלך המחלה, כך דיווחו לאחרונה חוקרים הולנדים בכתב העת Gut.
הטיפולים לעצירות בגיל הילדות מבוססים על בסיס מידע שאינו מספק
סקירת הראיות הקיימות בנוגע לטיפולים הניתנים לעצירות המתרחשת בגיל הילדות מעלה כי ישנו מחסור בראיות איכותיות הנחוצות על מנת להמליץ המלצות לטיפול משלשל (laxative) בילדים.
רופאים ממהרים לפנות לטיפול התרופתי במאבק נגד מחלת הסוכרת
מחקר חדש שמומן על ידי ה- Diabetes UK טוען כי רופאים ממהרים לפנות לתרופות כאשר הם נתקלים בסוכרת מסוג 2 וזאת כאשר על החולים לנסות ולשלוט ברמות הסוכר בדמם על ידי שינוי בהרגלי החיים שלהם ראשית.
בקרוב בכללית: אינסולין לכל חולה סוכרת חדש
למעלה מרבע מחולי הסוכרת לא מקפידים לקחת תרופות, באיזור הצפון יש הכי הרבה חולי סוכרת ובקרוב יחל ניסוי ב"כללית", במסגרתו יחלו חולים חדשים בסוכרת לקבל זריקות אינסולין, לפני שהחלו בטיפול התרופתי.
ארבעה סמנים עשויים לאפשר להבדיל בין דלקת ריאות חיידקית ונגיפית בילדים
ארבעה סמנים לא ספציפיים לדלקת – רמות ה- C-reactive protein בסרום, procalcitonin בסרום, שקיעת הדם ורמת תאי הדם הלבנים ושילובים בין כל הנ"ל עשויים לסייע באבחנה בין דלקת ריאות חיידקית ונגיפית בקרב ילדים צעירים.
הפחתת רמות הסוכר בדם עשויה לשפר את השרידות לאחר התקף לב חריף
חולים שהציגו רמות סוכר גבוהות בדם בעת האשפוז לאחר התקף לב חריף, הציגו שיעורי תמותה נמוכים יותר באם רמות הסוכר בדם נורמלו במהלך האשפוז וזאת עם או ללא טיפול באינסולין. כך טוען מחקר רטרוספקטיבי חדש שפורסם ב- Archives of Internal Medicine.
כלכליסט: טבע השיקה "תחת סיכון" תרופה בעלת מכירות שנתיות של 365 מיליון דולר
מדובר בתרופות הסולודין המיועדת לטיפול באקנה. משמעות ההשקה בסיכון היא שבמידה ובית המשפט יפסוק שטבע הפרה פטנט, היא עלולה לשלם קנס על הנזק שנגרם ליצרנית תרופת המקור.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007