הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 13.03.09

 

צרור ברכות לפרופ' אמנון הופמן עם מינויו כפרופ' מן המניין
מערכת Pharmaline שולחת צרור ברכות לפרופ' הופמן יו"ר ראש החוג לרוקחות קלינית ומנהל המחלקה לרוקחות בבית הספר לרוקחות בירושלים על קבלת מינוי של פרופ' מן המניין.
שימוש בתרופות להורדת כולסטרול, עלול לפגוע בפעילות המוחית
מחקר חדש שהתפרסם ב-journal Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America. מצביע על כך שתרופות המונעות היווצרות כולסטרול בכבד, עלולות למנוע כולסטרול מהמוח הזקוק לכולסטרול לפעילות התקינה שלו.
ניתוח שכיחות הטיפול והפסקת הטיפול בקרב מתבגרים עם ADHD
למרות ש-ADHD נחשב בעבר כמצב המוגבל לגיל הילדות, ישנן ראיות גוברות והולכות כי הסימפטומים העיקריים הקשורים במצב נמשכים אל גיל הבגרות וקשורים בהשפעות קליניות ופסיכולוגיות מתמשכות
תמיכה נוספת להקדמת הטיפול ב- ART Antiretroviral Therapy
כאשר נבדקה קבוצת חולים אשר הציגה שליטה ארוכת טווח בזיהום הנגיפי תחת הטיפול ב- ART, נמצא כי שיקום של מערכת החיסון היה נפוץ יותר בקרב החולים אשר רמת ה- CD4 שלהם הייתה גבוהה מ- 200 תאים למ"מ בשלישית טרם הטיפול וזאת ביחס לחולים אשר הציגו ספירות נמוכות יותר טרם הטיפול.
גיליון ה- 100 של הניוזלטר השבועי
רוקחות ורוקחים יקרים, השבוע אנחנו שמחים להעביר אליכם בתום שנתיים של פעילות האתר את גיליון ה- 100 של הניוזלטר השבועי.
FDA – מדבקות טרנסדרמליות מכילות מתכות
ה- FDA בחן את ההרכב של מדבקות טרנסדרמליות המכילות מתכות כגון אלומיניום.
חומצות שומן חופשיות קשורות בלחץ דם גבוה
אינפוזיה תוך ורידית של חומצות שומן מובילה לעליה משמעותית בלחץ הדם ולהשפעות שליליות נוספות בקרב חולים עם סוכרת מסוג 2, כך פרסמו לאחרונה חוקרים בכתב העת Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism.
האם תרופות נגד דיכאון יעילות לטיפול בתסמונת המעי הרגיז?
תרופות נגד דיכאון וטיפולי פסיכולוגי ובמיוחד טיפול קוגניטיבי התנהגותי (cognitive behavioral therapy -CBT) הינם יעילים לטיפול בתסמונת המעי הרגיז (irritable bowel syndrome) וזאת לפחות בטווח הקצר, כך טוענת סקירה ומטא-אנליזה של 32 מחקרים אקראיים מסוג מקרה ביקורת.
Google Health ממשיכה לפתח כלים נוספים
Google Health פתחה מאפיין נוסף אשר מבטא את האסטרטגיה של Google Health לארגון מידע עולמי ולהפיכתו לשימושי ונגיש אוניברסאלית.
השימוש בהרספטין מאריך תוחלת חיים בחולות סרטן שד 4 שנים לאחר הפסקת הטיפול
חברת רוש בשיתוף The Breast International Group הציגה לאחרונה בכנס בשוויץ נתוני מעקב של 4 שנים אחר חולות סרטן השד בניסוי HERA.
ניסוי חדש למציאת חיסון כנגד מחלת ה- dengue fever
חיסון חדש כנגד ה- dengue fever נמצא בניסוי בימים אלו בקרב ילדים בתאילנד, החיסון שפותח על ידי חברת Sanofi Pasteur מתוכנן לפעול כנגד כל ארבעת הסוגים של הנגיף הגורמים למחלה.
NICE מתכן לשפר את נגישות החולים לתרופות חדשות
ה- National Institute for Health and Clinical Excellence פרסם לאחרונה את תכנית הפעולה החדשה שלו שמטרתה לעזור לשפר את נגישותן של תרופות חדשות לחולים.
ניתוחים בווידיאו
לכל מי שמתעניין אתר Ivanhoe מציע ניתוחים און ליין בווידיאו ואח"כ יש מאמר ודיון על הניתוח
בחינה מחודשת של יעילות התרופות נגד הצטננות הנמכרות OTC
ה- MHRA החל לבחון באחרונה מחדש את יעילותן של התרופות נגד הצטננות הנמכרות over-the-counter והמיועדות לטיפול בילדים תחת גיל 12.
טיפולים מיותרים בתרופות המיועדות למניעה בקרב קשישים
טיפולים מיותרים המיועדים למניעה הופכים קשישים רבים ל"חולים", כך טוענים קרדיולוגים רבים במאמר מערכת שפורסם השבוע ב- BMJ.
הקשר שבין הצפייה בטלוויזיה ובין בריאות הילד
הצפייה בטלוויזיה בגיל הינקות אינה קשורה בכל השפעה קוגניטיבית לטווח הקצר אך היא כן קשורה בהתפתחות באסטמה, כך טוענים שני מחקרים חדשים.
ההשפעה של תפקוד כלייתי פגום על התגובה ל- Warfarin וסיבוכי דמם
אף מחקר פרוספקטיבי שנערך עד היום לא ניסה להשוות את התגובה ל- Warfarin בקרב חולים המציגים דרגות שונות של מחלות כליה.
גלובס: המיזוג בין מרק לשרינג פלאו מפעיל לחץ למגה-מיזוגים נוספים בענף התרופות
חברות התרופות הגדולות בעולם מחפשות רכישות פוטנציאליות שיכולות להחליף את ההכנסות בהיקף של 84 מיליארד דולר, המגיעות ממכירות של מוצרים שתקופת הבלעדיות שלהם עומדת להסתיים.
גלובס: תופעות לוואי של המיתון: עלייה במכירות תרופות נגד דיכאון וגלולות שינה
מספר המרשמים לתרופות אלה נמצא במגמת עלייה, למרות שבתקציבי השיווק של רבות מהתרופות יש קיצוץ חד - לעיתים של 50% ההסבר: אנשים פשוט לא נרדמים בלילה בגלל המצב הכלכלי.
NRG: זהירות, תרופה מזויפת נגד שכרות
משרד הבריאות מזהיר: אלפי כדורים מזויפים של תרופה בשם "No-Spa", שמיועדת לטיפול בכאבי בטן ולהתאוששות לאחר שתיית אלכוהול, נתפסו לאחרונה בדירה באזור נתניה.
הארץ: שר הבריאות התבקש לפרסם ההטבות של חברות התרופות לרופאים
התנועה למען איכות השלטון בישראל פנתה שלשום לשר הבריאות יעקב בן יזרי בדרישה לפרסם את ההטבות והתרומות שנותנות חברות התרופות לרופאים ולמוסדות הרפואיים בארץ.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007