הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סאנופי אוונטיס השיקה את התכשיר אקטונל במינון חודשי לטיפול ומניעת אוסטיאופורוזיסבימים אלו השיקה חברת סאנופי אוונטיס תכשיר נוסף בסדרת תכשירי אקטונל. אקטונל במינון של 75 מ"ג במינון חודשי, כשהטיפול הוא בשני ימים עוקבים קבועים בכל חודש.


אקטונל במינון חודשי מותווה לטיפול ומניעה של אוסטיאופורוזיס בנשים לאחר הפסקת המחזור החודשי.


הטיפול החודשי בא לתת מענה לשיעור נמוך של היענות החולים לטיפולים במחלות כרוניות שונות. מחקרים רבים מצביעים על היענות נמוכה לא רק בחולות אוסטיאופורוזיס, אלא גם בטיפולים למחלות כמו לחץ דם ושומנים בדם.

במחקר שבא לבחון את שיעור היענות של חולות אוסטיאופורוטיות, נמצא כי כמחצית החולות מפסיקות את הטיפול.

ישראל במובן זה איננה שונה, ובמחקר של קרטיס וחבריו* אומת הנתון.


מה הן הסיבות להפסקת הטיפול של נשים אוסטיאופורוטיות?  יש לא מעט סיבות, בניהן: אוסטיאופורוזיס הנה מחלה אסימפטומטית ולכן התחושה היא שלוקחים תרופה לבעיה שלא קיימת אצל נשים שלא חוו שבר, נטילת הביספוספונטים איננה שגרתית, ולכן זו הפרעה לשגרה, וגם בדיקות צפיפות עצם מבלבלות, מאחר והשיפור לא תמיד ניכר בשנה הראשונה ולכן יש אכזבה טיפולית.


התוצאות של הפסקת הטיפול באות לידי ביטוי בירידה בצפיפות העצם, שיעור גבוה יותר של שברים, ובירידה ב-Bone turn over .

מכאן, יש חשיבות גדולה בפיתוח תכשירים שיגבירו את הענות החולים, במיוחד במחלות כמו אוסטיאופורוזיס.

בניסוי קליני** (double blind), נבחנה היעילות והבטיחות של אקטונל במינון חודשי של 75 מ"ג בשני ימים עוקבים, בהשוואה לטיפול יומי באקטונל 5 מ"ג .

לניסוי נכנסו 1229 נשים אוסטיאופורוטיות לאחר הפסקת מחזור. גילן הממוצע של הנשים היה 64 שנים ושליש מהן חוו בעבר שברים.

הנשים חולקו אקראית לשני המינונים. נקודת סיום הראשונה לטיפול הייתה השינוי בצפיפות העצם של עמוד השדרה המותני בתום 12 חודשי טיפול.

השוואת פרמטרים פרמקולוגיים ופרמקוקינטיים הייתה דומה בשני הטיפולים בתום חודש וארבעה חודשים מתחילת הטיפול, גם בטיחות הטיפולים הייתה דומה ללא הבדל סטטיסטי מובהק.

צפיפות העצם וה- Bone markers  היו דומים כך שניתן לסכם שהיעילות והבטיחות של אקטונל 75 מ"ג במינון חודשי בשני ימים עוקבים הוא טיפול דומה לטיפול יומי של 5 מ"ג, אך הוא מציע לחולים נוחות בנטילת הטיפול.

 

אופן הלקיחה דומה ללקיחה של אקטונל יומי ושבועי. יש ליטול טבלייה אחת עם כוס מלאה של מי ברז לאחר ההשכמה בבוקר (לפחות 30 דקות לפני ארוחת הבוקר, ולפני שתיית משקה או נטילת תרופה), אין לשכב 30 דקות לאחר נטילת התרופה.

ביום השני יש לקחת את התרופה בדיוק לפי ההוראות של היום הראשון.

יש לשמור על תאריכים עוקבים. חשוב לזכור שהעיקרון המנחה בטיפול החדש הוא לא ליטול יותר משתי טבליות בשבוע.

באם שוכחים לקחת את הטיפול בתאריכים שנקבעו לטיפול, יש לקחת את הטיפול כאשר נזכרים, כל עוד ישנם 7 ימים לפחות עד תאריך הנטילה של החודש הבא.

אם אין 7 ימים, לא לוקחים את הטיפול  וממשיכים בתאריך שקבענו ללקיחת הטיפול בחודש הבא.

במידה ושוכחים לקחת את הכדור השני, העיקרון הוא דומה, צריכים להיות 7 ימים בין הטבלייה השנייה, לבין הטבליה הראשונה של צמד הטיפול הבא, ואם יש פחות מ- 7 ימים, אין לקחת אותה.


אקטונל במינון חודשי 75 מ"ג נמכר במחיר זהה לאקטונל במינון שבועי 35 מ"ג ויהיה זמין למכירה בכל הקופות.


Israel Med Assoc J; 2008;10:207-13 *
Osteoporos Int;. 2008 Jul;19(7):1039-45**

 

לפרטים נוספים - לחץ כאן >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007