הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 20.02.09

 

ISMP – Medication Safety Alert - לתאריך 12.2.2009
ISMP – Medication Safety Alert - לתאריך 12.2.2009
קורטיקוסטרואידים בשאיפה לטיפול ב- COPD מגבירים סיכון ללקות בדלקת ריאות
השימוש בקורטיקוסטרואידים בשאיפה כטיפול למחלות נשימה ריאתיות חסימתיות (chronic obstructive pulmonary disease – COPD) עשוי להגביר את הסיכון לדלקת ריאות אך לא לתמותה, כך עולה ממטה-אנליזה חדשה.
שימור שחלות הינה אפשרות טיפול בטוחה בקרב נשים צעירות החולות בסרטן הרחם
מחקר חדש טוען כי שימור השחלות מהווה אפשרות טיפולית בטוחה עבור נשים לפני גיל הבלות החולות בשלבים מוקדמים של סרטן הרחם (endometrial cancer).
הקוד האתי לרוקחים –קופת חולים לאומית
קופת חולים לאומית תולה בחדרי ההמתנה של בתי המרקחת קוד אתי בשפה העברית והערבית.
ניתן למנוע כ- 50% מהטעויות התרופתיות בבתי חולים
במחקר פרוספקטיבי הגדול מסוגו אשר פורסם ב- ploS one נמצא כי ניתן היה למנוע כ -% 50 ממקרי ה- ADRs- Adverse Drug Reactions .
שינויים במצב הרוח נפוצים בקרב נשים החולות בסינדרום השחלה הפוליציסטית
מאמר שפורסם לאחרונה בכתב העת Fertility and Sterility טוען כי נשים החולות בסינדרום השחלה הפוליציסטית (polycystic ovary syndrome) אף סובלות בשכיחות גבוהה מאירועים של דיכאון וחרדה, ממצאים אלה מדגישים את הצורך בבדיקות סקר שגרתיות ובטיפול אגרסיבי כנגד הפרעות במצב הרוח בקרב קבוצה זו.
TheMarker: החלטה תקדימית בישראל: ציפרלקס תאבד בקרוב את הפטנט
מכה לחברת התרופות לונדבק: רשם הפטנטים, ד"ר מאיר נועם, החליט בשבוע שעבר שלא להאריך את תוקף הפטנט של תרופת הדגל של החברה, ציפרלקס, לטיפול בדיכאון ובחרדה - שאחראית לבדה לכ-70% ממכירות החברה.
מומחים טוענים כי הקווים המנחים של NICE הנוגעים לטיפול בסרטן הכליה מטעים
המלצותיו של ה- NICE הנוגעות לשימוש ב- Sutent לטיפול במצבים מתקדמים של סרטן הכליה התקבלו בברכה על ידי החולים והרופאים כאחד.
"הרוקחות כמרקחה - על סמכויות של רישום, יעוץ וטיפול"- יום עיון
המרכז הבינלאומי של בריאות משפט ואתיקה באוניברסיטת חיפה, מזמין את ציבור הרוקחים ליום עיון על הנושא: "הרוקחות כמרקחה - על סמכויות של רישום, יעוץ וטיפול.
סטטינים מפחיתים את שיעורי התמותה בקרב חולים הסובלים ממחלות לב כליליות
שימוש עקבי בסטטינים קשור בהפחתת הסיכון לכל גורמי התמותה בקרב חולים עם או ללא מחלות לב כליליות.
השימוש במולטיויטמינים אינו מפחית את הסיכון לסרטן או למחלות קרדיווסקולריות בנשים
מולטיויטמינים אינם מפחיתים את הסיכון ללקות בסרטן, במחלות קרדיווסקולריות או לתמותה כוללת בקרב נשים שלאחר גיל הבלות, כך טוען מחקר חדש שפורסם ב- Archives of Internal Medicine.
יעילות החיסון כנגד שפעת תלוי בתאימות האנטיגנית של הנגיף
מחקר שנערך בחולים לאורך שלוש עונות של תחלואה בשפעת מראה כי יעילות החיסון הבלתי פעיל כנגד נגיף ה- influenza הינה גבוהה כאשר התאימות האנטיגנית של הנגיף היא אופטימלית.
חולים בצירוזיס העוברים ניתוחים אלקטיביים מצויים בסיכון מוגבר לתמותה
חולים בשחמת הכבד (cirrhosis) ואפילו כאלו שאינם סובלים מיתר לחץ דם בווריד השער (portal hypertension) מצויים בסיכון מוגבר לתמותה לאחר ניתוחים אלקטיביים נפוצים, כך דווח לאחרונה בכתב העת Journal of the American College of Surgeons.
ה- FDA מהדק את הפיקוח על השימוש בתרופות אופיואידיות
ה- FDA מסר לאחרונה כי בכוונתו להדק את הפיקוח על השימוש בתרופות אופיואידיות וזאת על מנת להבטיח כי היתרונות שבשימוש בתרופות הללו יגברו על הסיכונים.
תרופות קשורות להיארעות הסינדרום סטיבן-ג'ונסון בילדים
חוקרים אירופאים פרסמו לאחרונה בכתב העת Pediatrics כי מספר תרופות הינן בעלות קשר ישיר לסיכון ללקות ב- Stevens-Johnson syndrome וב- toxic epidermal necrolysis בקרב ילדים.
גלובס: טבע משיקה קמפיין כלל-ארצי בארה"ב לקידום הגנריקה
השיקה אתמול קמפיין כלל-ארצי שכותרתו "Year of Affordable Healthcare" מעוניינת לשכנע את הציבור האמריקני כי הפחתת עלויות בתחום הבריאות אינה טומנת בחובה גם ירידה באיכות הבריאות
כלכליסט: הישג לטבע, ה-FDA יזרז את הליך אישורה של לקווינימוד לטרשת נפוצה
ענקית התרופות הישראלית הודיעה כי התרופה האוראלית הראשונה לטיפול במחלה, שמפותחת יחד עם חברת Active BioTech תיבדק במסלול מהיר ותוכל להגיע לשווקים עד סוף שנת 2011.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007