הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 13.02.09

 

מתן תרופות בהזנה אנטרלית
מצורף כאן מכתבו של ד"ר פנחס ברקמן מנהל המחלקה לשרותים מוסדיים בנושא מתן תרופות בהזנה אנטרלית.
אינטראקציה בין clopidrogel לבין PPI's
במחקר מבוסס אוכלוסייה שפורסם ב-.C.M.A.J, 13536 חולים בני 66 ומעלה אחרי אירוע לבבי שטופלו אחרי שחרורם ב- Clopidrogel (Plavix) 734 מתוכם חזרו עם אירוע לבבי חוזר 90 יום לאחר שחרורם.
אסטמה של האם קשורה בלידה מוקדמת ובמשקל לידה נמוך
אסטמה במהלך ההריון עשויה להגביר את הסיכון ללידה מוקדמת ולמשקל נמוך של הילוד, גורמים האחראים למקרים רבים של תמותה בזמן הסמוך ללידה.
מחלת הצליאק קשורה בסיכון גבוה ללקות בלימפומה
ניתוח של מאגרי מידע רפואיים בשוודיה מעלה כי לחולים במחלת הצליאק (celiac disease) ישנו סיכון גבוה פי 5 ללקות ב- non-Hodgkin lymphoma ,NHL.
הידרוכלורוטיאזיד או כלורטלידון לטיפול ראשוני בלחץ דם?
ה- medical letter מה- 9/2/2009 דן בשאלה איזה משתן לבחור בתחילת הטיפול ביתר ל"ד.
פייזר תחשוף פומבית את כל התשלומים שניתנים לאנשי סגל רפואיים מעל 500$
חברת פייזר הודיעה השבוע על כוונתה לדווח על כל התשלומים למטפלים רפואיים כחלק ממדיניות לשקיפות בעקבות הביקורת הציבורית המתמשכת על אופן פעולתן של חברות התרופות, ובשל כוונה לחקיקה בפדרלית בנושא.
תוספת של Cetuximab אינה מועילה לטיפול בסרטן קולורקטלי
מחקר חדש מצא כי תוספת של cetuximab לטיפול כימותרפי הכולל capecitabine, oxaliplatin ו- bevacizumab מביאה לתוצאה גרועה ולירידה באיכות החיים בקרב חולים עם סרטן קולורקטלי גרורתי.
Copaxone מאושרת לטיפול מוקדם בטרשת נפוצה באירופה
חברת טבע הודיעה לאחרונה כי התרופה Copaxone ,glatiramer acetate המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה (multiple sclerosis) אושרה לטיפול באירועים מוקדמים של המחלה באירופה.
קורס בנושא ייעוץ תרופתי מטעם אוניברסיטת בן-גוריון יפתח בפתח-תקווה
קורס בנושא ייעוץ תרופתי ייפתח בביה"ס ללימודי המשך ברפואה בשיתוף ביה"ס לרוקחות באוניברסיטת בן-גוריון בתאריך 4.3.09.
שילוב של עישון ושל הסינדרום המטאבולי מגביר את הסיכון הקרדיווסקולרי
שילוב של עישון טבק ושל הסינדרום המטאבולי מגביר את הסיכון הקרדיווסקולרי בקרב מבוגרים בסין, כך טוען מחקר חדש שפורסם בכתב העת Journal of the American College of Cardiology.
האם אספירין יעיל למניעה של מחלות כבד?
טיפול יומי באספירין עשוי לסייע במניעה של נזק לכבד הנגרם על ידי שימוש עודף ב- paracetamol, צריכה מופרזת של אלכוהול והשמנה.
הקשר בין טיפול משולב באסטרוגן ופרוגסטין ובין הסיכון לסרטן השד
ממצאים קודמים שעלו מהמחקר האקראי Women’s Health Initiative ,WHI הצביעו על קשר בין טיפול הורמונלי הכולל שילוב של estrogen ו- progestin ובין עליה מתונה בסיכון לסרטן השד וזאת לאחר טיפול הורמונלי בן חמש שנים בממוצע.
הסיכון לתמותה לאחר שברים אוסטיאופורוטיים
שברים אוסטיאופורוטיים, במיוחד של צוואר הירך ושל עמוד השדרה קשורים עם תמותה מוקדמת, החוקרים במחקר הנוכחי בחנו 4,005 מבוגרים (מעל גיל 60) על מנת להעריך סיכון זה.
RSV כגורם לזיהומים חריפים בדרכי הנשימה בילדים צעירים
אף על פי שה- respiratory syncytial virus ,RSV הינו גורם ידוע לזיהומים בדרכי הנשימה בקרב תינוקות, שיעורי התחלואה של הנגיף בקרב ילדים בוגרים יותר אינו כה מוגדר.
רמות סוכר גבוהות בדמם של חולי סוכרת צעירים רבים מעוררות דאגה
אחד מתוך כל שלושה צעירים החולים בסוכרת הינו בעל רמות סוכר בדם המוגדרות כ- "מסוכנות ולא נשלטות".
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007