הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 02.01.09

 

צוות לתקנות בתי מסחר לתרופות - תנאי אחסון והפצה נאותים-הזמנה להצגת עמדות
בהמשך לפרסום תקנות הרוקחים (תנאי ייצור נאותים לתכשירים) התשס"ט-2008, ובמסגרת הליך קבלת ישראל ל-PIC/S והתאמת הרגולציה הישראלית לדרישות הדירקטיבה האירופאית, קיים צורך במיסוד תשתית חקיקתית מתאימה לבתי מסחר לתרופות ולמחסני תרופות מוסדיים, בתוך כך נושא ה-GDP תנאי איחסון והפצה נאותים של תכשירים.
שונות גנטית קשורה לטיפול ב- clopidogrel ולסיכון מוגבר למחלות קרדיווסקולריות
פולימורפיזם בגן המקודד לאנזים 2C19 בציטוכרום P-450 ,CYP2C19 מפחית את התגובה לטיפול ב- clopidogrel ואף קשור לסיכון מוגבר לאירועים קרדיווסקולריים, כך טוענים שלושה מחקרים שפורסמו לאחרונה ב- New England Journal of Medicine וב- Lancet.
מכירה של גלולות נגד הריון OTC לא תסייע למניעת הריונות לא רצויים בגיל העשרה
מכירה של גלולות נגד הריון OTC לא תסייע במניעה של הריונות לא רצויים בגיל העשרה, כך נטען במאמר שפורסם לאחרונה ב- British Medical Journal ,BMJ.
יעילותן של בדיקות סקר סדרתיות לאיתור סרטן הערמונית
מטרת המחקר הנוכחי היתה לבחון את השפעתן של בדיקות סקר שנתיות ל-prostate-specific antigen ,PSA ושל בדיקות הדמיה רקטליות דיגיטליות - digital rectal examination ,DRE על שיעורי התמותה מסרטן הערמונית וזאת על ידי ביצוע השוואה בין גברים אשר עברו את אותן בדיקות סקר ובין גברים אשר נבדקו על ידי שירותי הרפואה הרגילים ללא בדיקות סקר.
השפעת ה- Quality & Outcomes Framework על טיפול ומעקב אחר החולים באנגליה
על פי מחקר שפורסם לאחרונה, כשליש מהכנסות המרפאות הכלליות באנגליה נובעות מה- Quality (QOF) and Outcomes Framework וזאת כאשר מחלת הסוכרת אחראית לכ- 10% מהתמריצים.
דוח מסכם על פעילות שירותי הבריאות הנוספים קופות החולים לשנת 2007
דוח זה הינו הדוח העוקב לדוח הקודם לשנת 2006, המפרסם נתונים כמותיים וכספיים של תוכניות השב"ן ("ביטוחים משלימים") לרבות הכנסות, עלויות, התפתחות מספר עמיתים בתכניות ותביעות בצורה השוואתית של תכניות השב"ן.
לימודי המשך - קורס רוקחות טבעית, אוניברסיטת בן-גוריון יתקיים ב"סוראסקי", ת"א
ביה"ס ללימודי המשך ברפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב שמח להודיע בזאת על פתיחת קורס ייחודי, שיתקיים במרכז הרפואי "סוראסקי" בתל-אביב.
משך השינה קשור להסתיידות עורקים
מחקר שהתפרסם ב- 24.12.2008 Journal of the American Medical Association.
רמות נמוכות של ויטמין D קשורות בסיכון מוגבר ללידה קיסרית מוקדמת
רמות נמוכות של ויטמין D Vitamin- D deficiency במהלך ההריון קשורות בסיכון מוגבר ללידה קיסרית מוקדמת, כך עולה ממחקר חדש שפורסם בגיליון המקוון הראשון של ה- Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.
שחפת הפוגעת בבקר עדיין מהווה סיכון לבני אדם
שחפת הפוגעת בבקר (Bovine tuberculosis) מהווה סיכון מתמשך אם כי קטן לבריאות הציבור, כך טוען מאמר שפורסם לאחרונה בכתב העת Thorax.
יש לשקול מחדש את הגיל המומלץ עבור בדיקות סקר לאיתור סרטן צוואר הרחם
שרת הבריאות הבריטית ובכירים במערכת הבריאות, מסרו לאחרונה כי יש לשקול מחדש את נכונותן של ההמלצות הקיימות כיום הנוגעות לביצוע בדיקות סקר לסרטן צוואר הרחם עבור נשים מעל לגיל 25 בלבד.
מבוגרים מצויים בסיכון מוגבר לסבול מתגובות בין-תרופתיות
כאחד מתוך כל 25 מבוגרים מצוי בסיכון לסבול מאינטראקציות בין-תרופתיות וזאת עקב השימוש המקובל כיום בתרופות מסוימות ובתוספי מזון שונים, כך טוען מחקר חדש שפורסם לאחרונה ב- JAMA.
האם ניתן להשתמש באופיואידים כטיפול נגד כאבים במהלך ההריון?
מאמר שפורסם לאחרונה על ידי ה-London Medicines Information Service בחן את סוגיית השימוש באופיואידים כטיפול נגד כאבים במהלך ההריון.
מעט מאוד נעשה להגברת הבטיחות בבתי החולים
מעט מאוד נעשה להגברת הבטיחות של החולים בבתי החולים במאמר שהתפרסם בגיליון האחרון של JAMA, אומר החוקר דר' Peter Pronovost מבית החולים ג'ון הופקינס כי לא היתה התקדמות בבטיחות המטופל מאז הקריאה של ה-INSTITUTE OF MEDICINE לפעול למען בטיחות החולה לפני 10 שנים.
TheMarker: כן פייט סיימה את גיוס החולים לניסוי מתקדם לטיפול בדלקת מפרקים
חברת כן פייט ביופרמה מתקדמת בפיתוחה של תרופת ה-CF101 לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית: החברה השלימה את גיוס החולים לניסוי קליני שלב IIB מתקדם בתרופה.
TheMarker: הספירה לאחור של חברת לונדבק: בקרוב יפקע הפטנט על תרופת הדגל
החברה הדנית מפתחת תרופות למחלות של מערכת העצבים; התרופה ציפרלקס אחראית על 70% ממכירות החברה חברת התרופות הדנית לונדבק, המתמחה בתרופות פסיכיאטריות, סובלת בעצמה לעתים מפיצול אישיות קל.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007