הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 21.11.08

 

מכירה מקוונת של תכשירים מבית מרקחת- עידכון מס' 2, 9/2008
משרד הבריאות רואה באינטרנט אמצעי נוסף לשיפור השירות לכלל צרכני הבריאות בישראל וככלי המאפשר מפגש נוסף של הצרכן עם מגוון רחב של מוצרים.
ישראל התקבלה כחברה בארגון ה- PIC/S
ישראל התקבלה השבוע כחברה בארגון המקצועי הבינלאומי של המפקחים על איכות מפעלי התרופות והמפעלים המייצרים חומרי גלם המיועדים לייצור תרופות, ארגון ה- PIC/S ,Pharmaceutical Inspection Co-operation Scheme.
חסמים לקולטן לאנגיוטנסין אינם יעילים לטיפול באי ספיקת לב
החסם לקולטן לאנגיוטנסין angiotensin-receptor blocker- irbesartan אינו משפר את מצבם של חולי אי ספיקת לב בה תפקוד החדר השמאלי נותר תקין.
השמנה בטנית מהווה גורם מנבא עצמאי לתמותה
השמנה בטנית הינה גורם מנבא עצמאי לתמותה, כך דיווח לאחרונה ה- New England Journal of Medicine.
פריצת דרך: לראשונה השתלת קנה נשימה מתאי גזע
השתלת קנה השימה ראשון תוך שימוש בתאי גזע עצמיים בוצעה בברצלונה.
חוקרים בריטיים טוענים כי מצאו את המפתח העומד מאחורי העמידות ל- Tamoxifen
חוקרים בריטיים דיווחו לאחרונה כי גילו את הבסיס המולקולרי העומד בבסיס התגובה של התאים הסרטניים לתרופה Tamoxifen ואת הסיבה לכך שישנן נשים המפתחות עמידות לטיפול.
ראיות חדשות מצביעות על כך שסינדרום Kawasaki קשור בטריגר זיהומי
חוקרים מקליפורניה דיווחו בגיליון נובמבר של ה- Pediatric Infectious Disease Journal כי בחינה מדוקדקת של מקרים חדשים של Kawasaki syndrome מחזקת את התיאוריה הטוענת כי ההפרעה האימונית החריפה קשורה בטריגר זיהומי.
החיסון נגד שפעת מפחית בחצי את הסיכון לתסחיפים
קבלת חיסון נגד שפעת עשויה להפחית כמעט בחצי את הסיכון לפתח venous thromboembolisms ,VTE בקרב צעירים מתחת לגיל 50, כך טוען מחקר צרפתי חדש.
החיסון המבטיח כנגד HIV נכשל בניסוי הקליני
ה- Lancet פרסם לאחרונה את תוצאותיו של ניסוי שבחן את יעילותו של חיסון חדש ומבטיח כנגד HIV שפותח על ידי חברת Merck ואשר הופסק טרם זמנו משום שניתוחים ראשונים העלו כי החיסון חסר יעילות קלינית.
פעילות גופנית ומנוחה מפחיתים סיכון להתפתחות סרטן
פעילות גופנית טובה לא רק להיקף המותניים, מחקר שנערך לאחרונה והוצג בכנס של האגודה האמריקאית לחקר הסרטן AACR - American Association for Cancer Research's.
ה- FDA מפרסם עדכונים הנוגעים לבטיחות השימוש בביספוספונטים
ה- FDA הודיע לאחרונה כי בחן מספר דיווחים שהעלו את החשש כי ישנו קשר בין הגברת הסיכון לפרפור פרוזדורים - atrial fibrillation ,AF ובין השימוש ב- bisphosphonate.
פעילות גופנית מפחיתה ב- 15% את הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים
פעילות גופנית עשויה להפחית ב- 15% את הסיכון ללקות באירועים קרדיווסקולרים וזאת בקרב חולים באי ספיקת לב, כך טענו לאחרונה חוקרים מארה"ב.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007