הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 05.09.08

למהדורות קודמות של הניוזלטר היכנסו עכשיו לארכיון >>

יש לשקול זיהום ב- HSV במקרי אישפוז ילודים עם חום גבוה
מחקר שפורסם לאחרונה ב- Journal of Pediatrics, מציע כי herpes simplex virus ,HSV הינו גורם נדיר אך משמעותי לחום גבוה בקרב ילודים ואף יתכן כי תפוצתו דומה לזו של bacterial meningitis בקרב אוכלוסיה זו.
חיסונים כנגד HPV – ישנן סיבות לזהירות
למרות הציפיות הגבוהות והתוצאות המבטיחות שנצפו בניסויים קליניים, עדיין ישנו כיום מחסור בראיות מספקות הנוגעות ליעילותו של החיסון כנגד סרטן צוואר הרחם.
טיפולי פוריות עשויים להגביר סיכון למוטציות גנטיות בעוברים זכרים
השימוש ב- in vitro fertilization ,IVF או ב- intracytoplasmic sperm injection ,ICSI על מנת להרות עשוי להגדיל את הסיכון היחסי למוטציות חדשות של microdeletions בכרומוזום Y בעוברים בנים, כך טוען מחקר שפורסם לאחרונה במגזין Fertility and Sterility.
מהי באמת האסטרטגיה הטובה ביותר למניעת היארעות חוזרת של שבץ?
האם יש להוסיף את הסעיף רעילות לכבד ל"קורות החיים" של ה- Black Cohosh?
Black cohosh הינו מוצר ממקור צמחי אשר משמש פעמים רבות לטיפול בסימפטומים של גיל הבלות וזאת אף על פי שיעילותו עדיין לא הוכחה.
הקשר שבין תהליכים מוחיים ואישיות מספק אבחנה נוספת הנוגעת להתמכרות
מחקר חדש שפורסם ב- Journal of Nuclear Medicine מציע כי סוגי אישיות שונים, בעיקר הללו המוגדרים כתלותיים בתגמול (reward dependence), עשויים להוות גורמים תורמים להתנהגות המתבטאת בנטיה מוגברת להתמכרות והתנהגות זו אף מושפעת מתהליכים כימיים שונים המתרחשים במוח.
אנטי פסיכוטיים מדור ראשון מגבירים סיכון למוות קרדיווסקולארי בזקנים
שילוב של מחלת כליה כרונית ואנמיה מכפיל את הסיכוי למחלות קורונריות
שילוב של Chronic kidney disease ,CKD ואנמיה כמעט ומכפיל את הסיכון לפרפוזיה אבנורמלית של המיוקרד.
רצפטורים לאסטרוגן מסוג בטא עשויים להשפיע על הפרוגנוזה של סרטן השד
עוד על Vytorin מעורך ה- NEJM
HbA1c קשור בסיכון קרדיווסקולרי בחולים עם אי ספיקת לב סימפטומטית
על פי מחקר שפורסם לאחרונה ב- Archives of Internal Medicine, רמותיו של ההמוגלובין HbA1c מהוות גורם סיכון פרוגרסיבי לתמותה קרדיווסקולרית, אשפוז עקב אי ספיקת לב ותמותה כוללת, בקרב חולים סוכרתיים ולא סוכרתיים הסובלים מאי ספיקת לב כרונית סימפטומטית.
עדכון הקווים המנחים לטיפול בזיהומים של HIV
פאנל מומחים מטעם ה- International AIDS Society בארה"ב המליץ לאחרונה כי יש לטפל בחולי HIV בעלי ספירת CD4 הנמוכה מ- 350 תאים למ"מ3 וכי יש לשקול טיפול אף בחולים המציגים ספירה הגבוהה מספירה זו.
שימוש בליפופוליסכריד מקטין Vancomycin-Resistant Enterococcus - VRE
שימוש באנטיביוטיקה עלול לחשוף אותנו לעמידות ולתפוצה גבוהה של מחלות בבתי חולים.
הכפלת הסיכון למות בהפסקת טיפול בסטאטינים אחרי MI
במאמר שהתפרסם ב- European Heart Journal נמצא כי חולים שהפסיקו את הטיפול בסטאטינים אחרי MI, היו בעלי סיכון של פי 88% למות במהלך השנה הראשונה של האירוע בהשוואה לחולים שלא השתמשו מעולם בסטאטינים.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007