הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 22.02.08

למהדורות קודמות של הניוזלטר היכנסו עכשיו לארכיון >>

סירופים נגד שיעול לתרופות נוזליות – מתחת לגיל שנתיים
הנושא שבנידון שוב עלה לכותרות כלי התקשורת, לפיכך ברצוננו להבהיר: סירופים נגד שיעול ותרופות להקלת הצטננות אינם מיועדים בדרך כלל לשימוש בתינוקות וילדים מתחת לגיל שנתיים אלא רק בהמלצת רופא.
הפרעות נשימה בשינה קשורות לרמות גלוקוז גבוהות בצום ולסוכרת
SDB נמצאה כקשורה לסוכרת סמויה מסוג 2, למטבוליזם פגום של גלוקוז ולעמידות לאינסולין, הן באנשים בעלי משקל עודף והן באנשים בעלי משקל נורמלי, כך טוען המחקר Sleep Heart Health Study שהתפרסם ב Diabetes Care.
בתי מרקחת בפון חשודים בהחזקת תרופות גנובות
בעקבות מידע שהתקבל ביחידה לפשיעה פרמצבטית על המצאות תרופות מזויפות בבתי מרקחת בצפון, פעלו אנשי היחידה בשיתוף הרוקחים המחוזיים בצפון ובחיפה יחד עם משטרת ישראל נערכו בקורות בבתי המרקחת.
ממשלת ארה"ב עוברת לשיטות ניסוי אשר אינן מערבות בעלי חיים
המעבדות של ממשלת ארה"ב יחלו לבצע מעבר אל שיטות מחקר אשר לא יערבו חיות ניסוי, שיטות אלו יכללו מודלים ממוחשבים ומבדקים על תאים בודדים וזאת על מנת לבחון את הבטיחות של כימיקלים, תרופות וטוקסינים שונים. בכירים בענף מסרו כי שיטות אלו הינן מהירות יותר, מדויקות יותר וזולות יותר.
משרד הבריאות מודיע על הורדת מחירי התרופות ב- 6.7%
המפקחת על המחירים במשרד הבריאות גב' רות רלבג הודיעה כי עקב שינוי בממוצע שערי החליפין העולה על 3% לעומת ממוצע שער החליפין ביום 5.12.2007, יעודכנו המחירים המרביים של תכשירי מרשם ביום 1.3.2008, בעדכון מיוחד בשיעור של 6.7% וזאת בתוקף סמכותה לפי צו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירים מרביים לתכשירים שהם תכשירי מרשם) התשס"א 2001.
ADHD: גורם סיכון משפחתי להתמכרות לסמים
הפרעות קשב וריכוז: ADHD הינן גורם סיכון משפחתי לתלות בחומרים פסיכואקטיבים, כך טוענים מחבריו של מחקר חדש מה- Massachusetts General Hospital in Boston.
בדיקות סקר לסרטן המעי הגס מומלצות למעשנים
מחקר שבחן 3450 מקרים מצא כי מעשנים אובחנו 7 שנים מוקדם יותר עם סרטן המעי הגס וזאת בהשוואה לאנשים שמעולם לא עישנו. המחקר שפורסם ב- Journal of Cancer Research and Clinical Oncology טוען כי המסר לקלינאים הינו ברור: כאשר שוקלים ביצוע בדיקות סקר לסרטן המעי הגס יש בהחלט לקחת בחשבון היסטוריה הכוללת עישון וזאת בנוסף להיסטוריה משפחתית של מחלה ולגיל.
בדיקת דם חדשה לאבחון סרטן השחלות
חוקרים מה- Yale School of Medicine פיתחו בדיקת דם חדשה אשר עשויה לבצע את מה שאף בדיקה אחרת לא מבצעת כיום: אבחנה של סרטן השחלות בשלביו המוקדמים, שלבים בהם המחלה עדיין ניתנת לריפוי במרבית המקרים.
אין סכנה על שמירת ערכי A1C בתחום הנורמה בחולי סוכרת
תוצאות ראשונות של מחקר חדש מצביעות כי אין סכנה על שמירת ערכי A1C בתחום הנורמה בחולי סוכרת מסוג 2. ממצאים אלו עומדים בסתירה לדיווח משבוע שעבר על ניסוי שבו הופסקה זרוע המחקר שבה שמרו בהקפדה על ערכי A1C קרובים לנורמה ונמצאה אצלם עליה בתמותה.
משרד הבריאות מזהיר את הציבור משימוש בתרופה – No Spa
משרד הבריאות מזהיר את הציבור משימוש בתרופה לכאבי בטן בשם No Spa. מדובר בתרופה שאיננה רשומה בישראל ולכן איננה מאושרת לשיווק.
גברים מבוגרים החולים בסרטן הפרוסטטה יכולים להימנע מטיפול
מעקב אקטיבי הינו אפשרות הגיונית עבור גברים מבוגרים עם סרטן הפרוסטטה בשלבים מוקדמים, כך עולה ממחקר חדש שבחן מעל 9000 חולים. החוקרים הראו כי מרבית הגברים המבוגרים עםlocalized prostate cancer לא פיתחו סיבוכים שדרשו טיפול כירורגי או רדיולוגי.
ה- FDA הוציא טיוטת הנחיות להפצת מידע על התוויות לא מאושרות
ה- FDA הוציא הנחיות לתעשייה על "Good Reprint Practices" - מאמרים הדנים בהתוויות לא מאושרות של תרופות/מכשור המאושרים לשיווק . טיוטת ההנחיות ממליצה על עקרונות שעל התעשייה לנהוג לפיהם כאשר הם מפיצים מאמרים רפואיים או מדעיים על התוויות לא מאושרות.
הגיע הזמן לבדוק מחדש את האתיקה של המחקר בתאי הגזע
גילוי שיטה חלופית ליצירת תאי גזע עובריים מעוררים של האדם תשפיע על ההערכה האתית לגבי המחקר המתעסק בתאים אלה.
אנטגוניסטים לרצפטורNeurokinin 1 כטיפול באלכוהוליזם
עיכוב התגובה של המוח לסטרס על ידי חסימת הרצפטור ל- neurokinin-1) NK1R) עשויה לעזור בגמילה מאלכוהוליזם, כך טוענים מחבריו של מחקר שפורסם ב- Science Express. החוקרים מציינים כי במקום לנסות ולחסום את האפקט המהנה של החומר, טיפול כנגד סטרס עשוי להוות אלטרנטיבה לטיפול באלכוהוליזם.
דיווח מישיבת וועדת סל התרופות מתאריך 14.2.2008
הודעה לעיתונות- דיווח מישיבת וועדת סל התרופות מתאריך 14.2.2008. בישיבתה ב- 14.2.2008 דנה הוועדה במחלות לב. בישיבה דנו חברי הוועדה בתרופות וטכנולוגיות בכל תחום ותחום בנפרד ודרגו אותם לקראת דיוני התיעדוף.
הקשר בין תרופות נגד סרטן ובין תופעות לוואי נוירולוגיות
מחקר חדש שפורסם ב- Journal of Experimental Medicine, מסביר את הקשר הנצפה בין התרופה bevacizumab, שמטרתה לעכב גידולים על ידי השפעה על ה- vascular endothelial growth factor ) VEGF) ובין תופעות לוואי נוירולוגיות שעשויות אף להיות קטלניות.
רמות נמוכות של ויטמין B12 בהריון ועמידות לאינסולין בילוד
רמות נמוכות של ויטמין B12 בהריון קשורות בעמידות לאינסולין בילוד. מחקר שנערך לאחרונה בהודו ופורסם במגזין Diabetologia טוען כי רמות נמוכות של ויטמין B12 בפלסמה בטרימסטר הראשון ורמות גבוהות של חומצה פולית בטרימסטר השני של ההריון הינם גורמי סיכון ל- insulin resistance בילוד.
מזון מהיר ועצלנות מזיקים לכבד
ביקורים תכופים במסעדות למזון מהיר ואורך חיים עצלני שאינו כולל פעילות גופנית עשויים שלא להשתלב יפה עם בריאות הכבד (והיקף המותניים...) כך טוענים חוקרים שוודים שבדקוו 18 סטודנטים רזים ובריאים אשר הסכימו "לאכול בגדול" למען המדע.
סיכון למקרי מוות שאינם קשורים בסרטן בחולות סרטן שד מבוגרות
סיכון מוגבר למקרי מוות שאינם קשורים בסרטן בחולות סרטן שד מבוגרות. אונקולוגים צריכים לשים לב לבעיות רפואיות שאינן קשורות בסרטן בחולי סרטן וזאת בעיקר בחולות בסרטן השד. זהו המסר העולה ממחקר המראה כי חולות מבוגרות בסרטן השד מצויות בסיכון גבוה יותר לתמותה מסיבות אחרות מסרטן.
Wall Mart פותחת קליניקות בתוך חנויות הרשת
רשת Wall Mart שהינה רשת הסופרמרקטים הגדולה בעולם, עומדת לפתוח קליניות בתוך חנויותיה תחת המותג של הרשת. אחרי ניסיון קודם של קליניקות שלא תחת מותג הרשת, עומדת החברה להשיק 400 קליניקות תחת שמה עד שנת 2010.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007