הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 04.01.08
נוהל מלאי מינימום של סמים מסוכנים
לפי סעיף 24 לפקודת הרוקחים "בית מרקחת חייב להיות מצוייד היטב בסמי רופא ובתרופות הנחוצים. לפיכך, מונה צוות מקצועי אשר קבע את מלאי המינימום של סמים מסוכנים הנחוץ להיות בבית-מרקחת וחדר תרופות כדי לתת מענה לצורך דחוף של החולה.
נטילת קורטיקוסטרואידים בהריון עשויה לגרום לחיך שסוע בילוד
מחקר חדש שפורסם לאחרונה ב- American Journal of Obstetrics and Gynecology מדווח כי נטילת קורטיקוסטרואידים בשלבים מוקדמים של ההריון בהם מתפתחים השפה והחיך נמצאה כקשורה בסיכון לשפה שסועה בתוספת או שלא בתוספת לחיך שסוע.
LDL אינו המנבא הטוב ביותר לחיזוי הסיכון לשבץ
רמות גבוהות בדם של טריגליצרידים ו- HDL משויכות מזה זמן רב עם סיכון מוגבר ללקות ב- large artery atherosclerotic stroke) LAA). אך לאחרונה הראו חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה כי למרות שאנשים בעלי רמות גבוהות של טריגליצרידים הינם בעלי סיכון גדול פי 2.7 ללקות ב-LAA, אנשים בעלי רמות גבוהות של non-HDL הינם בעלי סיכון נמוך פי 2.4 ללקות בו.
ה- WHO מדווח על מקרה של הדבקה בשפעת העופות בין בני אדם
ארגון הבריאות העולמי (WHO) אישר לאחרונה דיווח על מקרה בודד של הדבקה בוירוס H5N1 avian influenza הגורם לשפעת העופות בקרב בני משפחה פקיסטנית. יחד עם זאת הוסיפו דוברי הארגון ואמרו כי כרגע אין כל סכנה להתפרצות הנגיף.
מתן תרופות בתרפיה של סרטן- הרצאת המשך
בתאריך 10/1/2008 תתקיים הרצאתו של פרופ' שמעון בניטה מביה"ס לרוקחות על הנושא: ננו נשאים עם נוגדנים מונוקלונאלים לביות תרופתי בטיפול בסרטן. ההרצאה תתקיים בבית הספר לרוקחות בירושלים בשעה 11.15 באולם א'. ציבור הרוקחים מוזמן- ההרצאה היא ללא תשלום.
גיל הבלות קשור בסיכון מוגבר לחלות באסטמה
מחקר חדש שפורסם לאחרונה ב- Journal of Allergy and Clinical Immunology מדווח כי גיל הבלות נמצא כקשור עם סיכון מוגבר לחלות באסטמה וזאת בעיקר בקרב נשים רזות.
ה- FDA אישר גנריקה לתרופות: Combunox, Dilantin, Antizol
ה- FDA אישר לאחרונה בפעם הראשונה תרכובת גנרית של oxycodone hydrochloride) HCL) ו- ibuprofen) Combunox) בצורת טבליות לטיפול לטווח קצר (לא יותר מ-7 ימים) בכאבים אקוטיים, בינוניים או חמורים. בנוסף אושרו קפסולות של 30 מ"ג phenytoin sodium לשליטה ב- generalized tonic-clonic and complex partial seizuresו למניעה וטיפול בהתכווצויות המתרחשות במהלך או לאחר נוירוכירורגיה.
טיפול רב תחומי לכאבים כרוניים בגב התחתון
מחקר אורך פרוספקטיבי אשר פורסם לאחרונה ב- Spine מדווח כי אסטרגיה של טיפול רב תחומי הינה אפקטיבית עבור חולים הסובלים מ- chronic low back pain) CLBP). הטיפול יעיל עבור כל רמות הכרוניות ואין להשתמש בו רק ברמות נמוכות של CLBP.
ה- CDC המליץ על החיסון Haemophilus influenzae Type b (Hib) conjugate
ה- CDC הוציא המלצה לשימוש בחיסון Haemophilus influenzae Type b (Hib) conjugate, לאחר ההחזרה וולונטרית מהשוק של שני חיסונים של חברה מרק ה- Pedvax HIB (monovalent Hib) vaccine וה- Comvax) Hib/hepatitis B vaccine).
תזכורת !!! לימודי המשך בבי"ס לרוקחות בירושלים
ביה"ס לרוקחות בירושלים מזמין אתכם להירשם ללימודי המשך. קורס סוכרת יעוץ וטיפול תרופתי וקורס אונקולוגיה המטולוגיה.
להתנצל על טעות רפואית?
השבוע התפרסם בניו- יורק טיימס סיפורו גלוי הלב של רופא שטעה באבחון, במקרה זה אצל עמית למקצוע. במאמר מעלה הרופא לדיון את השאלה – האם יש מקום להתנצל על טעות רפואית ובכך למעשה להודות בטעות?
תאור מקרה: הפרעת קשב בנער בן 13
י., בן 13 שנים, תלמיד כיתה ח' . רקע: בגיל 10 אובחן י. כבעל ADHD - Attention Deficit Hyperactivity Disorder עם הפרעות למידה. הוא למד בבית ספר לחינוך מיוחד והחל לקבל ריטלין- Ritalin) SR 20 מ"ג).
תאור מקרה: הפרעת קשב בנער בן 14
ב., בן 14 שנים רקע: בגיל 6 אובחנו אצלו הפרעות חושים משמעותיות MCDD, בעיות מוטוריות, בעיות בקואורדינציה, הפרעה בביטוי לשוני, חרדת נטישה, חוסר שקט ותסיסה ובעיות התנהגות.
Salmeterol ו- Fluticasone בטיפול ב- COPD
Salmeterol ו- Fluticasone עדיפות על Tiotropium לטיפול ב- COPD. מחקר עדכני שפורסם ב- American Journal of Respiratory & Critical Care Medicine טוען כי טיפול משולב ב- Salmeterol ו-fluticasone) SFC) לחולים ב-COPD נמצא כקשור עם מצב בריאות כללי טוב יותר, עם שיעור נשירה קטן יותר של חולים מהטיפול ועם שיעורי תמותה נמוכים יותר מאשר אלו שנצפו תחת הטיפול ב- Tiotropium.
TheMarker:פריגו אושרה לשווק גירסת OTC לתרופה של 1.4 מיליארד דולר
TheMarker:פריגו קיבלה אישור לשיווק גירסה ללא מרשם רופא לתרופה של 1.4 מיליארד דולר. חברת פריגו, המוחזקת על ידי מורי ארקין, קיבלה מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) אישור לשיווק התרופה Cetirizine, גירסה גנרית ללא מרשם רופא של התרופה Zyrtec, בטבליות של 5 ו-10 מיליגרם. פריגו תשווק את המוצר תחת מותג פרטי של רשתות הפארם הגדולות, שהן לקוחותיה העיקריות.
Vildagliptin אפקטיבית כטיפול בודד לסוכרת מסוג 2
מחקר שפורסם לאחרונה טוען כי התרופה vildagliptin) Galvus) שהינה dipeptidyl peptidase IV inhibitor, אפקטיבית כמונותרפיה לטיפול בסוכרת סוג 2 של קשישים. התרופה משווקת על ידי חברת Novartis. מחברי המחקר (אשר שלושה מתוכם הם עובדי Novartis) טוענים כי התרופה מציגה יעילות וסבילות בקרב חולים קשישים שהינם קבוצת החולים בסוכרת מסוג 2 שגדלה באופן המהיר ביותר כיום.
מדידות ארוכות טווח עשויות לשפר את האבחנה של ריפלוקס
מחקר שפורסם לאחרונה טוען כי מדידות של רמת החומציות בושט במשך 96 שעות בעזרת קפסולה שניתנת לבליעה הינה ברת ביצוע ואף נסבלת היטב על ידי החולה הנבדק לאיתור GERD. יחד עם זאת יש לציין כי הקפסולה, לאחר שנבלעה לא נותרה במקומה למשך 96 השעות המלאות. בנוסף, עדיין נחוצים מחקרים נוספים על מנת לקבוע האם מדידות ממושכות של רמת החומציות אכן משפרות את הטיפול הקליני בחולי GERD.
יוגה משפרת איכות חיים והופכת את השינויים בסינדרום המטבולי
יוגה משפרת את איכות החיים והופכת את השינויים המתרחשים בסינדרום המטבולי. יוגה מעוררת הרגשה של רווחה ובריאות בקרב אנשים בריאים והיא אף עשויה להפוך את השינויים הקליניים והביוכימיים הקשורים עם metabolic syndrome. כך טוענים שני מחקרים חדשים שנערכו בהודו ובשוודיה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007