הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 07.09.07
חשש לטעות בשימוש בין amphotericin בהזרקה non-lipid ו- lipid
ה- NHS – The National Patient Safety Agency הודיע על חשש לטעות בשימוש בין שתי פורמולציות של amphotericin בהזרקה non-lipid ו- lipid שעלולה להסתיים במות החולה.
המחקר החדש קובע: קיצורים מהווים סיכון לבריאות המטופלים
אם באמת נזקקתם להוכחה מדעית, הרי שמחקר חדש שפורסם ב- The Joint Commission Journal on Quality and Patient Safety, מספק אסמכתא לעובדה הידוע לכל, כתיבת הוראות רפואיות תוך שימוש בקיצורים (abbreviations) עלולה לסכן בריאות המטופלים. ממצאי המחקר מספקים תמיכה נוספת לרשימה הקיימת של " אל תשתמש" ואף מציע לשקול הגדלת הרשימה. מחקר זה היה הראשון לאפיין ולבחון את חומרת הטעויות הנגרמות בשל השימוש בקיצורים.
דימום במע' העיכול בטפול משולב של warfarin / clopidogrel עם אספירין / NSAIDs
ממחקר חדש שהתפרסם ב- Canadian Medical Association Journal עולה כי קיים סיכון של פי 4-6 לדימום מוגבר במערכת העיכול במתן טיפול אנטי-תרומבוטי (warfarin או clopidogrel) משולב עם ASA או NSAIDs. המחקר הרטרוספקטיבי התבסס על רישומים של 400 רופאי משפחה מבריטניה בין השנים 2000 עד 2005.
חולי סוכרת צריכים הדרכה טובה יותר לניטור עצמי של רמת הגלוקוז בבית
מחקר חדש שפורסם ב- BMJ השבוע קורא לתת ייעוץ טוב יותר כיצד לבצע ניטור עצמי של רמת הגלוקוז בדם בבית ע"י חולי סוכרת מטיפוס 2. במחקר, עקבו אחר 18 חולים עם סוכרת מטיפוס 2 שאובחנה לאחרונה, במשך ארבע שנים, ובדקו מהן דעות החולים אודות ניטור עצמי.
דיווח על פשיעה פרמצבטית
היחידה לפשיעה פרמצבטית שהוקמה לאחרונה תטפל במגוון נושאים הקשורים לפשיעה פרמצבטית כגון: תרופות הומאניות ווטרינריות, תמרוקים וחומרים כימיים. רוקחים הנתקלים במוצר החשוד כמזויף מתבקשים למסור מידע ממוקד ליחידה לפשיעה פרמצבטית.
קסניקל מזויף נמצא בבית מרקחת בנתניה
בתום חיפוש בבית מרקחת בנתניה, שנעשה בשיתוף פעולה של המשטרה ומשרד הבריאות, עוכבו 2 בעלי בית מרקחת בו נתפסו מאות טבליות להרזיה המשמשות בחולים עם עודף משקל וסכרת בשם "קסניקל " תוצרת רוש , החשודות כמזויפות. ראשיתה של החקירה בעקבות תלונה שהתקבלה מנציג יצרן התרופות "רוש", לאחר שקבל לידיו מלקוח טבליות לבדיקה החשודות כמזויפות.
ה- FDA מזהיר צרכנים בפני קניית תרופות מזויפות באתרים לא מאושרים
ה- FDA יצא בעבר באזהרות אודות הסיכונים של קניית תרופות ותכשירים רפואיים אחרים באינטרנט. תכשירים הנמכרים באינטרנט יכולים להיות מזויפים, לא פעילים או לא מאושרים לשימוש ע"י ה-FDA. לאחרונה גילה ה- FDA שני אתרי אינטרנט שונים שמכרו תכשיר מזויף של Xenical -תרופה להורדת משקל. במקרה אחד, התכשיר הכיל תרופה אחרת ואילו תכשירים אחרים הכילו עמילן וטלק בלבד.
לחץ דם והסיכון לאירוע קרדיווסקולרי בקרב נשים
מחקר קוהורט פרוספקטיבי חדש שפורסם ב- BMJ ב-01/09/07 ניסה להשוות סיכון קרדיו-וסקולרי בקרב נשים עם יתר לחץ דם גבוה (130/95 מ"מ כספית) לעומת נשים עם לחץ דם תקין (120/75-85 מ"מ כספית) ונשים עם לחץ דם גבולי-תקין אך גבוה. מהמחקר עלה כי הסיכון הקרדיווסקולרי של נשים עם לחץ דם גבולי הינו גבוה לעומת נשים עם לחץ דם תקין ובנוסף גובר הסיכון הקרדיווסקולרי של נשים אשר פיתחו יתר לחץ דם זמן קצר לאחר ביצוע האבחנה.
Phase III לגלולה משולבת של סטטין ופיברט של AstraZeneca ו- Abbott Laboratories
חברת אסטרה-זנקה (AstraZeneca) וחברת אבוט (Abbott Laboratories) הודיעו בסוף השבוע כי הפרויקט המשותף שלהן לפיתוח גלולה המשלבת את הסטטין rosuvastatin)Crestor) עם הפיברט ABT-335 - לטיפול ברמות גבוהות של כולסטרול וטריגליצרידים, עבר לשלב השלישי של ניסויים קליניים. מטרת הטיפול המשולב הינה לטפל בו זמנית בכל הבעיות הקשורות למשק הליפידים.
מרשמים מזויפים לאוקסיקונטין
חוזר של מגר' ישראל פארן, הרוקח המחוזי למחוזות ירושלים ואשקלון, מתריע על מרשמים מזויפים לתכשיר אוקסיקונטין. הזייפנים במקרה זה הם בחורים צעירים בעלי דרכונים אמריקאיים המציגים מרשמים מזויפים ל- Oxycontin 20 mg Tab בבתי המרקחת.
שלושה חולי חצבת התגלו בישראל
במהלך חודש אוגוסט דיווח משרד הבריאות על שלושה חולים בחצבת מהם שני תיירים מאנגליה שנדבקו באנגליה, וחשד לחצבת בתינוק נוסף שהגיע מאנגליה. כתוצאה מהחשיפה לחולים עלולים להידבק ולחלות אנשים שלא חוסנו נגד מחלה זו. משרד הבריאות קורא לכל מי שלא חוסן במנה אחת נגד חצבת עד גיל 6 או בשתי מנות עד גיל 17 לפנות לתחנת טיפת חלב הסמוכה לאזור מגוריו להשלמת החיסון.
עליה במספר מקרי החצבת בבריטניה
מהנתונים האחרונים שפרסם ה- Health Protection Agency) HPA), עולה כי נמשכת מגמת העלייה במקרי מחלת החצבת בבריטניה. יועצת אפדימיולוגית של ה- HPA מציינת כי הדיווחים הגבוהים מהרגיל מחייבים את חיסונם של הילדים בשתי מנות חיסון ה-MMR לפני החזרה לבית הספר. היא הוסיפה כי העלייה במקרי מחלת החצבת דווחה בעיקר בילדים לא מחוסנים בגילאי בית הספר בעיקר בקרב קהילות בהן יש נטייה להפחית בביצוע חיסונים, כולל ילדים באתרי נסיעות.
אין הוכחות ללקיחת תוספי תזונה למי שאין להם - AMD או שהניוון נימצא בתחילתו
אין הוכחות תומכות בתועלת שבלקיחת תוספי תזונה לחולים שאין להם amd -ניוון מקולרי תלוי גיל או שהניוון נימצא בתחילתו. תוספי התזונה שמדובר בהם הם צינק ואנטי אוקסידנטים. מומלץ לאנשים ללא סימני ניוון מקולרי לאכול פרות וירקות עשירים באנטי אוקסידנטים.
הפסקת טיפול בסטטינים לאחר שבץ – מגבירה את הסיכון למוות
מגזין stroke מדווח שהפסקת השימוש בסטטינים בשנה שלאחר שבץ, מגבירה את הסיכון למוות. המחקרים עקבו אחר 631 אנשים שעברו שבץ ללא מחלה קורונרית קודמת. החוקרים מסכמים שלמיטב ידיעתם זוהי ההוכחה הראשונה הקושרת את הפסקת השימוש בסטטינים לסיכון בעלית התמותה אצל אנשים ללא מחלה קורונרית מוקדמת.
תרופות נגד AIDS בעלות פוטנציאל לטיפול בסרטן
מס' תרופות נגד איידס הראו פוטנציאל לשמש כטיפול סרטן.
Topiramate כטיפול מונע למיגרנה אצל ילדים
מספר מחקרים רנדומלים, גדולים הראו בעבר את יעילות topiramate במניעת מיגרנות במבוגרים, אולם, המידע לגבי יעילות התרופה בילדים מועט. מחקר חדש (double-blind) ניסה להעריך את יעילות ובטיחות השימוש ב- Topiramate למניעת מיגרנות בילדים.
תרופות להורדת לחץ דם מפחיתות תמותה מסוכרת
בקונגרס של ה- European Society of Cardiology פורסמו תוצאות מחקר ה- ADVANCE אשר הינו המחקר הגדול ביותר אשר בדק טיפולים למחלת הסוכרת. במחקר התברר כי שילוב קבוע של שתי תרופות המורידות לחץ דם, מקטין את הסיכון למוות וכן את הסיכונים למחלות לב וכליה בקרב חולי סוכרת.
באילו מקרים רצוי לקבל חוות דעת שנייה לפני החלטה על טיפול
המאמר סוקר חמישה מקרים של אבחון הדורש חוות דעת שנייה לפני קבלת החלטה על טיפול או ניתוח.
תרומבין הומני לשימוש כרורגי טופיקלי אושר ע"י ה FDA
Evithrom, תרומבין הומני, מתוצרת חב' אומריקס, הינו תכשיר שנועד לשפר את השליטה בדימומים במהלך ניתוחים. Evithrom הינו התרומבין ההומני הראשון שאושר ע"י ה FDA מאז שנת 1954 והינו התכשיר המאושר היחיד הקיים היום. בניסויים הקליניים שנערכו, התכשיר נמצא בר השוואה לתרומבין שמקורו בבקר הן מבחינת יעילותו והן בבטיחותו.
הנחיות חדשות לאבחון וטיפול באסתמה
כ- 22 מיליון בני אדם בארה"ב חולים באסתמה, כ- 6 מיליון הם ילדים. זוהי אחת המחלות הנפוצות ביותר בילדות. ההנחיות הקודמות שיצאו בשנת 1991 שיפרו את מצבם שלך החולים במחלה. מס' הנפטרים ירד על אף שהתחלואה עצמה עלתה, וכן עלה מס' האשפוזים. יש הסבורים שהאבחון שהשתפר הוא שתרם לעליה במס' האשפוזים.
חוסר הבנה בביוסטטיסטיקה בקרב הרופאים מהווה אבן נגף בהבנת מחקרים
סקר חדש שנערך ע"י Mayo Clinic ופורסם ב-29/08/07 ב- Journal Watch General Medicine מצביע על כך כי רופאים רבים מרגישים חוסר ביטחון עצמי ביכולתם להשתמש בסטטיסטיקות רפואיות. מחבר המאמר מציין כי נראה שרופא הבקיא בסטטיסטיקות ובשפת המחקר הרפואי הינו נדיר. ועוד, בשעה שחוקרים יכולים להיעזר בביוסטטיסטיקאים בפרוייקטים שלהם, קלינאים נאבקים להסביר מחקרים חדשים לחולים ולרוב טועים.
Merck Serono קיבלה אישור באירופה לפורמולה החדשה של Rebif
ה- European-Commission העניקה לחברת Merck-Serono אישור שיווק לפרמולה החדשה של Rebif בטיפול בטרשת נפוצה בכל 27 מדינות האיחוד הארופאי, איסלנד, ליכטנשטיין ונורווגיה.
התקן תוך רחמי על אף בטיחותו איננו פופולארי במדינות המפותחות
במאמר המתפרסם השבוע ב- BMJ טוענת המחברת כי דעות שגויות אודות אמצעי מניעה מהסוג של התקן תוך רחמי - IUDs גורמות לשימוש מועט בארצות מפותחות, למרות היותו אמצעי מניעה בטוח ויעיל.
Valsartan מאט התקדמות מחלה קרדיווסקולארית
ממחקר חדש שפורסם ב-28/08/07 ב- Journal of the American College of Cardiology עולה כי טיפול ב- valsartan במשך שנה מאט התקדמות של מחלה קרדיווסקולרית- CVD בחולים א-סימפטומטים בעלי עדות מוקדמת לקיום המחלה. כמו כן התברר כי הטיפול אף גורם להיפוך שינויים מבניים שהחלו בכלי הדם בגלל המחלה. Valsartan הינו חוסם רצפטור אנגיוטנסין ARB) II ) הידוע כמקטין תמותה ותחלואה בחולים קרדיווסקולאריים.
יש צורך ללמד את חולי האסטמה על מחלתם
לפי מחקר חדש שפורסם ב- Morbidity and Mortality Weekly של ה-CDC עולה כי שכיחות החינוך לטיפול באסתמה בחולים, משתנה ע"פ גיל, מין, מוצא אתני ומצב הביטוח הרפואי. מהממצאים עולה כי לאחוז ניכר של צעירים ומבוגרים חולי אסתמה אין את הידע הנדרש לטיפול ולשליטה בסימפטומי המחלה באופן יעיל.
אלי לילי מפתחת דור חדש לתרופות אנטי פסיכוטיות
חברת אלי לילי סיימה את שלב 2 במחקר על תרופה חדשה LY2140023 נגד סכיזופרניה שעובדת על אתר מטרה שונה (metabotropic glutamate 2/3 (mGlu2/3 מזה של התרופות הקיימות כיום כמו olanzepine.
השוואת אסטרטגיית טיפול בחולי rheumatoid arthritis התחלתי
מחקר חדש שפורסם ב- Annals of the Rheumatic Diseases בדק מהן העדפות הטיפול בקרב חולים עם rheumatoid arthritis שהתפתח לאחרונה ואשר השתתפו במחקר ה- BeSt. במחקר התברר כי חולים העדיפו בבירור שילוב ראשוני שכלל infliximab ולא סבלו את הצורך בנטילת פרדניזון. חוסר הרצון ליטול פרדניזון נובע לדברי החוקרים עקב מידע מוטעה על תופעות הלוואי שלו, לעומת המידע אודות infliximab המתמקד בעיקר ביעילות התרופה ופחות בתופעות לוואי אפשריות שלה. לדברי החוקרים מהמחקר עולה כי יש לבחון את העדפות החולים בעת בחירת הטיפול עבורם.
טיוטת הנחיות NICE לנשים הרות חולות סוכרת
טיוטת ההנחיות שפורסמה ע"י NICE מדגישה את החשיבות של השגת איזון טוב של רמת הסוכר בדם בחולי סוכרת. ההנחיות המתייחסות לחולות סכרתיות בהריון, ממליצות כי רופא המשפחה יעדכן נשים סוכרתיות המתכננות להיכנס להריון לגבי החשיבות של איזון טוב של רמת הסוכר בדם לפני התעברות ובמהלך ההריון.
דיכאון מזיק יותר לבריאות ממחלות כמו אנגינה וסוכרת
ממחקר גדול של ארגון ה- WHO עולה כי דיכאון מזיק יותר לבריאות מאשר מצבי אנגינה, ארתריטיס, אסתמה או סוכרת. המחקר התבסס על תשובות לשאלונים אשר מילאו 245,404 מבוגרים מ-60 מדינות ברחבי העולם.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007