הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 17.08.07
לחולים סופניים אין גישה לתרופות מצילות חיים שלא אושרו ע"י ה- FDA
בית משפט אמריקאי לערעורים פסק ב-10/08/07 ברוב של 8 מול 2, כי לחולים סופניים אין זכות המעוגנת בחוקה לטיפול בתרופות בעלות פוטנציאל להצלת חיים אשר טרם אושרו ע"י ה-FDA, גם אם הוכח שהטיפול בטוח וכי הרופאים מאמינים שהתרופה מספקת את הסיכוי הטוב ביותר לשפר את בריאותם.
MRI לגילוי מוקדם של סרטן השד
ממחקר גרמני חדש שהתפרסם ב-11/08/07 ב-Lancet עולה כי MRI של החזה גילה 92% ממקרי DCIS, שהוכחו כירורגית, לעומת 56% בלבד שהתגלו בממוגרפיה. זאת בניגוד לדעה הרווחת כי MRI נחשב פחות רגיש מממוגרפיה בגילוי תאים פרה-סרטניים בשד המוגבלים לתעלות החלב.
קבוצת רוקחים בארצות הברית מתנגדת להחמרת ההגבלות על רקיחת תרופות
ארגון ה- IACP יצא בהודעה כי החקיקה המיועדת להחמיר ההגבלות כנגד רוקחים המכינים הכנות רוקחיות, תפגע בחולים ותימנע מהם קבלת התרופות הנחוצות להם. לדברי ה- IACP ,החקיקה לא קודמה זה זמן ממושך עקב התנגדות קבוצות רוקחים, קהילת האוטיסטים, ארגוני עזר לנשים, עשרות אלפי חולים ורופאים רושמי מרשמים .
ה- WHO מוציא דף הנחייה למתן וינקריסטין דרך הוריד
וינקריסטין יש לתת רק דרך הוריד, אעפ"כ דווח על חולה בת 21 שנפטרה לאחר שקיבלה בטעות וינקריסטין לחוט השדרה.
קומדין למניעת שבץ מוחי עדיף על פני השימוש באספירין
ממחקר חדש המתפרסם בכתבה ב- Lancet עולה כי קומדין הינו יעיל יותר מאשר אספירין במניעת שבץ מוחי, דימום תוך-מוחי ותסחיפים עורקיים בקרב חולים מבוגרים הסובלים מפרפור פרוזדורים.
ספור רוזיגליטזון (Avandia)- תזכורת לצורך ברפורמה ב- FDA
יו"ר הוועדה המייעצת שדנה ברוזיגליטזון ב- FDA דר' C. Rosen מסכם כך את סאגת הרוזיגליטזון: "תרופת פלא חדשה שאושרה מוקדם מידי, מהסיבות הלא נכונות ע"י רשות רגולטורית מוחלשת ולא מתוקצבת דיה, הנתונה ללחצים מהתעשייה וגרמה נזקים לחולי לב".
ה-FDA לא משנה המלצותיו לגבי תכשירי ה- PPI Omeprazole ו- esomeprazole
ה- FDA בחן את הבטיחות של שני התכשירים בעקבות שני ניסויים קליניים שבהם עלתה השאלה האם תרופות אלו יכולות להעלות את הסיכון הקרדיווסקולארי. מאחר והנתונים בניסויים לא היו עקביים, החליט ה-FDA בהחלטה פרלימינארית לא לשנות את אופן הרישום והשימוש בתכשירים אלו.
אנטיאוקסידנטים לא עוזרים למניעה שניונית של מחלות קרדיווסקולאריות בנשים
ב- Archive of Internal medicine מתפרסם השבוע מחקר המצביע על כך שנשים הסובלות ממחלת לב או בעלות סיכוי לחלות לא נהנות משימוש באנטיאוקסידנטים.
מחלות ותרופות והשפעתם על בעיות זקפה
מחקר חדש בודק את הקשר בין בעיות זיקפה וקיום בעיות רפואיות בגברים בארה"ב. מניתוח הנתונים עלה כי קיום סימפטומים של חסימה בדרכי השתן, סוכרת, יתר לחץ דם עם טיפול תרופתי וטיפול נוגד דיכאון הגבירו את הסיכויים להופעת אי תפקוד זיקפתי מוחלט. לעומת זאת מחלות קרדיו-וסקולריות, אי-שליטה במתן שתן ויתר לחץ דם לא מטופל תרופתית, לא הגבירו את הסיכויים לכך.
מנת דחף של קרינה לאחר ניתוח סרטן השד, משפרת סיכויי החלמה
מחקר אירופאי גדול שפורסם בגליון אוגוסט של ה- Journal of Clinical Oncology, מראה כי מנת דחף נוספת של קרינה לאחר ניתוח של סרטן שד משפר את סיכויי ההחלמה.
לא כל המוצרים הפרוביוטיים זהים ביעילותם לטיפול בשלשול
מחקר חדש שפורסם ב- BMJ, מצא שמספר מוצרים פרוביוטים אשר משווקים כטיפול אפקטיבי לשלשול חריף בילדים אינם יעילים. לדברי המחברים, תוצאות אלו מרמזות שלא כל התכשירים הפרוביוטים הקיימים בשוק יעילים בילדים עם שלשול חריף.
טיפולים מונעים באוכלוסיית הקשישים, דורשים חשיבה נוספת
במאמר ב-BMJ השבוע טוענים רופאים כי טיפולים מונעים בקשישים עלולים לשנות את סיבת המוות ולא רק להאריך חיים ולכן הם קוראים לבדיקה מעמיקה יותר להערכת יתרונות ונזקי הטיפול המונע בקשישים.
לליתיום יש פוטנציאל לאיחוי עצם
במחקר שבוצע ע"י קבוצת חוקרים מ-Hospital for Sick Children שבטורונטו, הצביעו החוקרים על מסלול שיכול להיות קריטי לאיחוי עצם, והציעו שליתיום המשפיע על מסלול זה יכול לעזור באיחוי שברים.
הארץ: מחלה לכל גלולה (מאת פרופ' אבינועם רכס)
בקו התפר הדק שבין בריאות לחולי נפגשים אינטרסים כבדי משקל של חברות התרופות כל שינוי זעיר בהגדרה הרפואית של "יתר לחץ דם", שיוריד את הסף הנדרש לאבחנה, יכניס מיליוני בני אדם למעגל הנזקקים לטיפול תרופתי ויגדיל את רווחי חברות התרופות במיליארדי דולרים.
שמות ואריזות דומים מהווים פוטנציאל לטעויות
המאמר דן בנושא שמות ואריזות דומים בארצות הברית כאשר עדיין יש תכשירים רבים עם שמות דומים מידי וכן אריזות של תרופות דומות.
עלייה במספר חולי העגבת בניו- יורק
עגבת שנחשבה למחלה נדירה וצפו שתמוגר ב-2005 חוזרת והפכת להיות שכיחה יותר בניו- יורק וסביבתה. כ- 260 מקרים אובחנו בעיר ברבעון הראשון שלך שנת 2007 והם מהווים למעלה מפי שניים יותר מהרבעון הראשון של שנת 2006.
חוסמי רצפטור לאנגיוטנסין ARBs מציעים הגנה מפני אירועי לב בדומה (ACEIs)
מחקר השוואתי (UMPIRE) בחולים מבוגרים מצא כי חוסמי רצפטור לאנגיוטנסין, מראה ירידה באשפוזים כתוצאה מאירועים לבביים בשיעור דומה ל-ACEIs . מחקר זה הינו המחקר הראשון הגדול המשווה ACEIs ל- ARBs.
תוחלת החיים בארה"ב יורדת
על אף שאמריקאים חיים יותר מאי פעם, תוחלת החיים נמצאת בירידה והיא מדורגת היום במקום ה-42 בעולם בהשוואה למקום ה-11 לפני שני עשורים.
מחלת מפרקים בחולי המופיליה
ממחקר חדש שפורסם ב-NEJM עולה כי מתן עירוי של פקטור קרישה 8 כטיפול מונע יכול להפחית באופן משמעותי את הסיכוי לפתח נזק מפרקי עקב דימומים לתוך המפרקים בילדים קטנים החולים בהמופיליה A. המופיליה A הידועה גם כחוסר בפקטור קרישה 8 או כהמופיליה קלאסית, הינה הצורה השכיחה ביותר של המופיליה בה חסר או מופחת אחד החלבונים הדרוש ליצירת קריש דם. המופיליה A שהינה על פי רוב תורשתית, מאופיינת בדימום ספונטני או ממושך, בעיקר לתוך השרירים, פרקים או איברים פנימיים.
כיצד נשים מרגישות לגבי דיכוי מחזור ע"י גלולות
לנשים יש את אפשרות להשתמש בגלולות כדי לדכא את המחזור במשך חודשים ושנים. החוקרים בחנו באמצעות סקר שנערך במספר מדינות את התייחסותן של הנשיםלדיוי המחזור החודשי.
השמנה, היקף מותניים ומחלת GERD
במאמר ב- Journal Watch Gastroenterology, מובאים 2 מחקרים המספקים מידע חדש המדגיש את חשיבות היקף המותניים כגורם מפתח לסימפטומים של GERD הקשורים עם השמנת יתר ו-BMI גבוה. חברי המאמר מציינים כי קיים מידע רב התומך בקשר בין השמנת יתר לקיום Gastroesophageal Reflux Disease .
TheMarker: הסמנכ"ל לפיקוח על קופ"ח במכתב חריף למ"מ מנכ"ל לאומית
במכתב שהגיע לידי TheMarker מאשים עו"ד יואל ליפשיץ את ניסים אלון באינטרסים עסקיים זרים. העילה: מכתב ברכה ששלח אלון לשר הבריאות לאחר ביטול פרק התרופות מצילות החיים בביטוחים המשלימים.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007