הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 23.03.07
ביוליין חתמה על הסכם רישוי בלעדי לפיתוח כימוטרפיה בשחרור מושהה
מגזין The Marker מדווח כי חברת ביוליין - שבשליטת פאן אטלנטיק, פיטנגו, גיזה וטבע- חתמה על הסכם לרישוי בלעדי עם החברות פוליגן ואפרת ביו-פולימרים שבשליטת פרופ' אברהם דומב מהפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים.
הצעה לנוהל: אריזות קשות-פתיחה לילדים לתכשירים רפואיים
מטרת הנוהל להסדיר את השימוש באריזות קשות-פתיחה לילדים לתכשירים המשווקים בישראל, במטרה למנוע מקרי הרעלה ולמזער את חומרתם. בכל שנה מדווחים מקרים של הרעלות בילדים, כתוצאה מבליעת תכשירים רפואיים וכימיקלים הנמצאים בשימוש ביתי. בארה"ב כבר בשנת 1970 הוחל חוק בנושא המחייב אריזות קשות-פתיחה לילדים במוצרים מסוימים (The Poison Prevention Packaging Act), והמעבר לשימוש באריזות קשות-פתיחה לילדים הראה ירידה משמעותית במספר מקרי ההרעלה ובחומרתם.
הקשר בין התעללות בילדות כגורם סיכון למחלות בעלות מקור דלקתי בחיים המבוגרים.
מחקר שהתפרסם לאחרונה ב- (PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences of United States of America מעיד על קשר בין התעללות בילדות כגורם סיכון למחלות בעלות מקור דלקתי בחיים המבוגרים.
Aliskiren – ה- FDA אישר תרופה במנגנון טיפולי חדש, לטיפול ביתר לחץ דם
לראשונה מזה 10 שנים אישר ה FDA תרופה חדשה להורדת לחץ דם. ALISKIRIN של חברת Tekutura – Novartis הינה תרופה מקבוצת פעילות חדשה הידועה כקבוצת מעכבי הרנין הפועלת בשלבים הראשונים של ויסות לחץ דם וניתנת במתן פומי של כדור אחד פעם ביום.
הגבלות על ניפוק תרופות המכילות קודאין
הטיפול מיועד לחולות אשר להן רצפטורים חיובים לHER2 לאחר מיצוי האפשרויות הטיפוליות בתכשירים מקבוצת הטקסנים ומקבוצת האנטראציקלינים וכן כאשר הטיפול ב Herceptin. (trastuzumab) נכשל.
ה FDA אישר בתאריך 13.3 את התרופה (Tykerb (lapatinib
ה FDA אישר בתאריך 13.3 את התרופה (Tykerb (lapatinib, לטיפול בסרטן שד גרורתי בשילוב עם (XELODA (capectabine
סיכון מוגבר ליתר לחץ דם בעקבות שימוש תכוף במשככי כאב לא נרקוטיים בגברים
במחקר שהתפרסם בפברואר ב- Archives of Internal Medicine מעיד על סיכון מוגבר ליתר לחץ דם בעקבות שימוש תכוף במשככי כאב לא נרקוטיים בגברים. משככי כאב לא נרקוטיים הינם התרופות הנפוצות ביותר בשימוש בארה"ב. הקשר שבין השימוש בתרופות אנלגטיות אלה, בייחוד paracetamol, לבין התפתחות יתר לחץ דם בגברים לא נחקר היטב.
מתי אנו מריחים בפעם הראשונה?
מתי אנו מריחים בפעם הראשונה? בעבר חשבו החוקרים כי יונקים לא מסוגלים להריח מתחת למים בגלל היעדר אוויר החיוני לחוש הריח. במאה ה-19 הפיזיקאי הגרמני ארנס וובר דיווח כי יונקים לא מסוגלים לנשום במים, בעקבות ניסויי בו מילא את נחיריו באו-דה-קולון מהול במים ללא יכולת להריחו.
Schering-Plough קונה את Organon תמורת 14.4 מיליארד דולר
חברת Akzo Nobe הודיעה שהיא מוכרת את חטיבת התרופות שלה Organon BioSciences לחברתSchering-Plough תמורת 14.4.מיליארד דולר.
אינסולין הומני בשאיפה הוכח כיעיל ובטוח בשמוש במשך שנתיים בחולי סכרת
מטרת הניסוי הייתה להעריך את הבטיחות והיעילות בשימוש במשך שנתיים של אינסולין הומני בשאיפה .(Exubera, Pfizer) החולים סווגו באופן אקראי לשתי קבוצות, אחת קיבלה את ה- Exubera {insulin human rDNA origin)} ) בשאיפה, ואילו הקבוצה השנייה קיבלה insulin subcutan.
שינוי במנגנון הפיקוח על מחירי תרופות מרשם
בתחילת ינואר 2007 פורסם תיקון לצו הפיקוח על מחירי תרופות מרשם, המשנה את הצו שהיה בתוקף מאז שנת 2001. בהתאם לצו המקורי, מחיריהן המרביים של תרופות בישראל (המחיר לקמעונאי – הרוקח) נקבעו לפי שיטה של ציטוט מחירים, הידועה כ"מודל ההולנדי" – המחיר המרבי של כל תרופה נקבע בהתאם לממוצע של מחיריה בארבע מדינות במערב אירופה (בריטניה, צרפת, גרמניה ובלגיה).
בדרך לשינוי סטאטוס לתרופות המכילות אפדרין ופסאודואפדרין בבריטניה.
ה- MHRA הבריטי החל בהתייעצויות לשינוי סטאטוס תרופות המכילות פסאודואפדרין ואפדרין מסטאטוס P (כלומר למכירה ע"י רוקח), לסטאטוס של מרשם רופא. כמו כן ישנם דיונים על גודל האריזות לאור הדיווחים על השימוש לרעה שנעשה בחומרים אלו. ברטניה תצטרף בכך למדינות כמו ארה"ב ואוסטרליה שעומדות בחזית ההגבלות בשימוש בחומרים אלו.
"תרופות וטרינריות מזויפות נמצאות בשימוש - ועלולות לסכן חיי אדם"
כרבע מהתרופות הוטרינריות הנמצאות בשימוש בישראל מזוייפות – ועלולות לסכן חיי אדם.. כך אמר יו"ר ענף הווטרינריה בהתאחדות התעשיינים ומנכ"ל אביק וטרינריה מקבוצת טבע, קובי לוסטרגרטן. בנוסף, בזיופים נכללים גם תרכיבים, תוספי מזון ותחליפי חלב.
טיפול במחלות חניכיים משפר תפקוד כלי הדם
ניסוי קליני ראשון שנערך ב (University College London (UCL בחן את השפעת הטיפול בדלקות חניכיים.
מלח "הקטלן החבוי" במזון המעובד
המודעות להפחתת כמות המלח שמוסיפים למזון עולה בקרב הציבור, אולם נראה שרבים שוכחים לבדוק את תכולת המלח במזון המוכן. כ- 75% מכמות המלח מגיעה ממזון מוכן כגון כריכים, ארוחות מוכנות, רוטב פסטה, פיצה ועוד.
הודעת ה- FDA לגבי סיכון להיווצרות קרישי דם קטלניים בתוך סטנטים מצופי תרופה
בעקבות דיווחים על ארועים של קרישי דם קטלניים בתוך סטנטים מצופי תרופה שנה ויותר לאחר השתלת הסטנטים במסגרת צינתור לב טיפולי, ה- FDA קיים דיון של פאנל מומחים (The Circulatory System Devices Advisory Panel) על מנת לגבש המלצות לקרדיולוגים המשתילים סטנטים מצופי תרופה. להלן עיקרי ההמלצות, אשר פורסמו בינואר 2007:
קורס רפואת כאב לרוקחים ומקצועות הרפואה- פתיחה 7.1.2019 בקמפוס הטכניון במתחם שרונה, ת"א
קורס קנביס לרוקחים- קמפוס הטכניון בשרונה, ת"א-פתיחה 29.10.2018
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007