הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נהלים למתן TPN
התפרסם במהדורה מס' 11  (אפריל 2004) במדור תזונה
ד"ר רחל קליימן-וקסלר

תמיסות ה- TPN מוכנות ע"י צוות בית מרקחת מיומן שעבר הדרכה על נהלי הכנת התמיסות וכן דרכי ניטור החולה במשך תקופת הטיפול.


יש להקים צוות TPN בבתי החולים שיכלול: רופא, רוקח, אחות  ודיאטנית לצורך בדיקת החולים לנחיצות הטיפול ב TPN, יצירת מרכיבי  ה- TPN וכן מעורבות בניטור החולה במשך הטיפול.

 

הכנת התרופות ורישומן

 

עם קבלת מרשם הרופא, הרוקח יוודא כי הרישום הינו תקין וחוקי. יבדוק את כמויות התוספות השונות ( אלקטרוליטים, ויטמינים וכיו"ב ). התמיסה תבדק גם בהקשר לתגובות בין תרופתיות והודעה לרופא המטפל בעת זיהוי בעיה.


בשלב הבא יוכנו התמיסות בהתאם לנוהל "הכנה בדרך אספטית". לפני ההכנה יערך חישוב כמויות המרכיבים והנפח הנדרש ממרכיבי המוצא שירשם על גבי טופס ההזמנה לשם תעודו. במידה והחישובים קיימים באמצעות תוכנת מחשב מתאימה יש לתעדם גם כן.


התמיסות מוכנות ע"י העברת כל מרכיבי ההכנה לתוך שקית סטרילית ריקה, תוך ערבוב לאחר הוספת כל רכיב. הנפח בשקית לא יעלה על נפח הנדרש למתן במשך 24 שעות. מתן ה TPN יערך דרך פילטר. פילטרים חד פעמיים ניתנים עם כל שקית TPN. הכנה שאינה מכילה שומן הסנון יהיה באמצעות פילטר אנטיבקטריאלי 0.22 מיקרון. תמיסה המכילה שומן הסנון באמצעות פילטר 1.2 מיקרון.

 

 

ד"ר רחל קליימן-וקסלר מנהלת שירותי רוקחות, בי"ח מאיר, כפ"ס

הוסף תגובה חדשה
תגובות
11/04/12, 07:39
מלכה
מ. הראל
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007