הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תעשיית הרוקחות
העברת טכנולוגיה בתעשייה הפרמצבטית
סוף סוף סיימנו את הפיתוח המוצלח של מוצר שעליו עבדנו כמה שנים ונתקבל אישורו מהרשות. האם אנו יכולים לומר בוודאות, שהייצור יכול להתחיל כבר מחר? הנטייה הטבעית שלנו היא כמובן לענות בחיוב. אחרי הכול, השקענו עבודה מרובה בתכנון ובביצוע המחקר, ועל כן, באופן טבעי, לא היינו צופים בעיות בייצור. מאחר שהמציאות בעולם הפרמצבטיקה (ואולי גם בסקטורים אחרים) שונה, אנסה להסביר בהמשך מדוע אנו נזקקים לשלב חשוב זה של העברת טכנולוגיה כדי שהייצור, או המערכת התפעולית, יוכלו להתנהל במינימום מעצורים והפרעות.
הצעת חוק של ה-FDA לשינוי הדרישות להגשת נתוני זמינות ביולוגית בבני אדם
ה-FDA מציע לתקן את החוקים להגשת נתוני זמינות ביולוגית במסגרת הגשת תיק גנרי (ANDA), שתחייב את מגיש הבקשה להגיש את כל ניסויי הזמינות הביולוגית (BE- BioEquivalance) שביצע במשך תקופת פיתוח המוצר עם הפורמולציה שהוגשה לרישום. עד היום נדרשו החברות להגיש רק את ניסויי ה-BE שהוכיחו זהות בזמינות הביולוגית ועמדו בקריטריונים להוכחת BE לצורך אישור ה-ANDA - ולא הגישו בדרך כלל ניסויים שלא צלחו.
אחריות הרוקח במחקר הקליני
בשנים האחרונות התפתח בישראל תחום המחקר הקליני הבינלאומי. לתחום זה יתרונות רבים: חשיפה למוצרים חדשים בפיתוח והתנסות בשימוש בהם; חשיפה לפרוטוקולים של מחקר מהשורה הראשונה בהתאם לסטנדרט הבינלאומי המקובל; חשיפה בינלאומית למספר רב של רופאים ורוקחים ישראליים; חינוך דור צעיר של רופאים ורוקחים חוקרים, המביאים גם לקידום המחקר הרפואי העצמאי בישראל; יצירת מקומות עבודה במחקר, לרבות לעולים חדשים; וכמובן הכנסה משמעותית לקרנות המחקר של בתי החולים.
שימוש בפולימרים בתעשייה הפארמצבטית
לפולימרים תפקיד מרכזי ומשמעותי בתעשייה הפארמצבטית. ניתן למצוא פולימרים המשמשים לשחרור מבוקר של תרופות, לציפויי צבע, להדבקת חלקיקים - כבינדרים וכדיסאינטגרנטים. ניתן למצוא פולימרים בתכשירים טראנס דרמליים, בהתקנים מושתלים, בצורות מתן תת-עוריות, דרך הפה (מוצקים ונוזלים) ובהזרקות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007