הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תולדות הרוקחות
ה"עלון לצרכן" ותרומתו למעורבות המטופל בטיפולו הרפואי
על פי תקנות הרוקחים, עליהן מופקדים אגף הרוקחים הארצי והרוקחות המחוזית במחוזות השונים בארץ, לכל אריזת תרופות (מלבד זריקות) מצורף "עלון לצרכן", עם הסבר מפורט על טיב התרופה ובאילו תנאים יש להשתמש בה במסגרת הטיפול הרפואי. לאריזות הזריקות מצורף "עלון לרופא", עם מפרט רפואי במינוחים שאינם נהירים לקהל הרחב. את "העלון לרופא" חייבים להפיץ באמצעות כתבי עת המיועדים לרופאים ולרוקחים (על פי תקון בתקנות משנת תשס"ג).
תרומתם של ארבעה רוקחים לעיצוב הרוקחות המוסדית בארץ
ד"ר י. קובלמן ז"ל. הכול או כמעט הכול מכירים את "בית קובלמן" שבדרך פתח-תקווה (כיום דרך מנחם בגין) בתל-אביב, זהו הבניין היחיד בארץ הנושא שם של רוקח. כבעל תואר דוקטור לרוקחות (באותן שנים הספיקו לכך שלוש שנות לימוד) נתקבל ד"ר קובלמן לעבוד בקופת חולים של ההסתדרות הכללית של העובדים העבריים בא"י כאחראי לבית המרקחת המרכזי ברח' זמנהוף בתל-אביב. בגלל תנאי המחיה הדלים באותה תקופה והזיקה האידיאולוגית, ניפוק התרופות למבוטחים השכירים לא היה כרוך בכל תשלום.
פרשת מעיין והשלכותיה
בסוף שנות השבעים חלה מר א. מעיין, עורך עיתון "על המשמר" בזמנו, עיתון יומי מפלגתי שייצג את מפ"ם. מחלתו של מעיין הייתה ממאירה, וכל הטיפולים הכימו-תראפיים לא עזרו ואף החמירו את מצבו. באותו זמן הופצה ידיעה בעיתונות, כי רופא ישראלי חזר מקליפורניה שבארה"ב כשברשותו "תרופת פלא" לכל המחלות הממאירות. התברר, שמדובר בתכשיר המופק משתן בעל-חיים שטופל בחומר מסוים. הרופא הישראלי ביקש אישור ממשרד הבריאות לטיפול "מציל חיים" זה, אך בהיעדר כל בסיס מדעי-רפואי, סירב משרד הבריאות לאשר לו את הטיפול.
פרשת השלט של בית הספר לרוקחות
בשנת 1997 ערך בוגר בית הספר לרוקחות מגר' אמנון מיכלין ביקור נוסטלגי בבניין בית הספר לרוקחות לשעבר, שבכיכר ספרא (מגרש הרוסים), בקריית העירייה בירושלים. בבניין זה נוסד ביה"ס לרוקחות הראשון בישראל של האוניברסיטה העברית בירושלים, שפעל שם בשנים 1953-1973 ובוגריו תופשים כיום עמדות בכירות במגזרי הרוקחות השונים.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007