הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רפואה משלימה
ליקויים בשלפוחית השתן
ליקויים בשלפוחית השתן עלולים להופיע בכל גיל, אבל שכיחותם עולה ככל שמתבגרים. הסבירות לפגיעה אצל נשים כפולה מהפגיעה אצל גברים. אחת מכל שלוש נשים מעל גיל 60 סובלת מדחיפות, תכיפות או אי-שליטה במתן שתן. האי-שליטה מתבטאת בהרטבה לא רצונית ועלולה לגרום לזיהומים בשלפוחית השתן ובכליות, לצריבה, להסתגרות ולדיכאון. זוהי בעיה פיזילוגית הגורמת לבעיה נפשית וחברתית.
טיפול בחולי איידס באמצעות צמחי מרפא
איידס היא מחלה נגיפית הנגרמת על ידי רטרו וירוס. אופייני לקבוצת הרטרו וירוסים הוא RNA חד-גדילי. הוא הופך ל-DNA על ידי פעילות אנזימטית של אנזים הנקרא RNA reverse transtricptase. המחלה דווחה לראשונה בארה"ב בשנת 1981. השם הסופי ניתן לווירוס ב-1985, והוא נקרא HIV - Human Immundeficiency Virus. הסימפטומים של המחלה מתפתחים כתוצאה מכשל חיסוני שהווירוס גורם. מכאן נלקח שם המחלה: AIDS - Acquired Immuno Deficiency Syndrome.
טיפול בלוקמיה באמצעות צמחי מרפא
הצמחים שניתן לסייע בעזרתם בחולי סרטן פועלים לפי מנגנונים שונים: צמחים נוגדי חמצון המגינים מפני הרדיקלים החופשיים שפוגעים בקרום התא, בחדירות הסלקטיבית שלו, ועלולים לפגוע ב-DNA. פגיעה ב-DNA עלולה לגרום למוטציה ולעורר תהליך סרטני. צמחים המגבירים את פעילות מערכת החיסון מסייעים במהלך הטיפול הכימותרפי, כאשר מערכת החיסון נפגעת והמטופל נחשף למחלות זיהומיות. צמחים הפועלים על תופעות לוואי של המחלה ושל הטיפולים שהחולה מקבל, כגון: נוגדי הקאה, נוגדי חרדה, אדפטוגנים המסייעים לעמוד במצבי לחץ, משככי כאבים, צמחים לטיפול בהפרעות שינה, צמחים מנקזים המגבירים פעילות של מערכות הפרשה וניקוי בגוף. הצטברות של פסולת בגוף עלולה להיות בין הגורמים למחלה או בין אלה המחריפים אותה.
צמחי מרפא המסייעים לשמירה על חיוניות השיער
השיער בנוי מקרטין, המיוצר בתוך זקיק השיער בקרקפת. הקרטין הוא קבוצה של חלבונים מבניים סיביים, בלתי מסיסים. קרטין מצוי בעור, בציפורניים, בנוצות, בצמר, במשי ובקרניים. הקרטין שבשיער בנוי מ-18 חומצות אמיניות ששתיים מהן, ציסטאין ומתיונין, מכילות גופרית. מרבית הגופרית שבגוף מצויה בשיער, בעור ובציפורניים. הקרטין שבשיער הוא מסוג אלפא-קרטין. החומצות האמיניות קשורות זו לזו בקשר מימני בין הקבוצות הקרבוקסיליות לבין הקבוצות האמיניות - בין ובתוך המולקולות. בנוסף, הגופרית המצויה בציסטאין יוצרת גשרים בי-סולפידיים, המעניקים עוצמה וקשיחות לשיער, וכן את אי-מסיסותו במים, בחומצות חלשות, באלקלי חלש ובתמיסות של מלחים. השיער העדין והרך מכיל פחות גשרים בי-סולפידיים בין השרשרות.
הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית
Benign prostatic hyperplasia - BPH , הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית הוא מצב פתולוגי של הגדלה הדרגתית של מבנים, סיבי שריר ואפיתל בבלוטת הערמונית. זהו גידול שפיר של הבלוטה. תופעה זו נפוצה מאוד אצל גברים מעל גיל 50. הערמונית המוגדלת גורמת ללחץ על השופכה ולחסימה בדרכי השתן, שמתבטאת בזרם חלש של השתן, התרוקנות בלתי יעילה של השלפוחית וטפטוף בסוף ההשתנה. כתוצאה מלחץ על שלפוחית השתן עלולים להופיע כאבים, וכן השתנה תכופה במשך היום והלילה. ככל שהבלוטה גדולה יותר היא חוסמת יותר את השופכה, הצורך להטיל שתן נעשה תכוף יותר ויותר, וכמות השתן וזרימתו קטנים עד לכדי טיפות. הצטברות השתן עלולה לגרום לזיהום של שלפוחית השתן ולתחושה של צריבה בזמן הטלת שתן. בהמשך עלולה להופיע חסימה מלאה שתמנע הטלת שתן.
סרטן הפרוסטטה - טיפול ומניעה באמצעות צמחי מרפא
סרטן הפרוסטטה הוא סוג הסרטן הנפוץ ביותר בקרב גברים. אצל גברים רבים הסרטן ממוקם בבלוטת הערמונית והם אינם יודעים כלל על קיומו. הוא מתגלה לעתים קרובות על ידי בדיקה שגרתית של PSA- prostate-specific-antigen. אך בחלק מהמקרים הסרטן מתפרץ, שולח גרורות והופך לסרטן ממאיר.
טיפול בילדים באמצעות צמחי מרפא
השימוש בצמחי מרפא לטיפול בתינוקות ובילדים הוא עתיק יומין והיה קיים בכל התרבויות. הטיפול נעשה ברובו באמצעות צמחים הן לשימוש פנימי והן לחיצוני. בחודשים הראשונים לחייו מצויים בגופו של התינוק נוגדנים שונים שהועברו אליו מאמו דרך השליה. רוב הנוגדנים נעלמים תוך 3-6 חודשים, והתינוק צריך לבנות את מערכת החיסון שלו. אבל בגיל זה, לעתים קרובות, מוציאים את התינוק למעון או לפעוטון, ואז מתחילות מחלות הילדות. מערכת החיסון של התינוק בגיל זה אינה חזקה דיה כדי להגן עליו, והוא נדבק בקלות מתינוקות אחרים או ממבוגרים.
צמחים ותכשירים מחזקי עצם
עצמות השלד בנויות מתאי עצם חיים (אוסטאוציטים) המוקפים בחומר יסוד המכיל מינרלים וקולגן. פעילות התאים יוצרי העצם נמשכת כל החיים. אצל האדם הבוגר העצמות אמנם חדלות לגדול, אך תהליכי החיים אינם נפסקים. העצמות הן מאגר של מינרלים, בעיקר של סידן וזרחן, המשתתפים בשמירה על הרכב נוזלי הגוף ותומכים בפעילויות מטבוליות. המינרלים נקשרים לרקמת העצם ומשתחררים ממנה ללא הרף. התהליכים מווסתים באמצעות הורמונים המכונים "בוני עצם" ו"הורסי עצם". מצב העצם בכל עת תלוי ביחס שבין התהליכים המביאים לבניית עצם לבין אלו הגורמים להריסתה.
רוקחות מיערות הגשם
יערות גשם כיסו בעבר שטחים נרחבים של פני כדור הארץ. רוב היערות נהרסו בידי אדם ונותרו רק יערות מועטים המוגנים כשמורות טבע. התנאי להיווצרות יער גשם הוא טמפרטורה גבוהה במשך כל השנה וכמות משקעים שנתית של 3,000 מ"מ לפחות. בדרך כלל כמות המשקעים גדולה בהרבה ומגיעה לכדי 9,000 מ"מ בשנה.
צמחים נוגדי סרטן
מחלת הסרטן עתיקה ויש עדויות לקיומה כבר לפני אלפי שנים. בכמה מומיות שנמצאו בפירמידה הגדולה בגיזה שבמצרים התגלה סרטן העצמות. פפירוס Ebers, שנכתב בשנת 2555 לפני הספירה, מתאר את המחלה וממליץ על שיטות טיפול בה.
צמחים היפוגליקמיים
צמחים בעלי השפעה היפוגליקמית תופשים מקום מרכזי ברפואה המסורתית. קיים תיאור של הסימפטומים השונים הקשורים למחלת הסוכרת והצמחים המומלצים לטיפול בה. הרפואה הסינית מתארת שני טיפוסים שונים של המחלה, המקבילים לסוכרת מטיפוס I וטיפוס II. היא מודה שבמקרה הראשון אין אפשרות של ריפוי, ושהמחלה היא לטלית. למעלה מ-700 צמחים הגדלים בארצות שונות ומשתייכים לכ-180 משפחות, מומלצים לטיפול בסוכרת או בסימפטומים הקשורים למחלה. מתוכם 127 מינים משתייכים למשפחת הקטניות - Leguminosae, 98 משתייכים למשפחת המורכבים - Compositae, 35 משתייכים למשפחת השושניים - Liliaceae, 35 למשפחת השפתניים - Labiaceae, 30 למשפחת הדגניים - Gramineae, והשאר מפוזרים בין שאר המשפחות.
צמחים מומלצים להגברת זרימת הדם
ליקויים בזרימת הדם עלולים להופיע בעורקים הכליליים, בעורקים ההיקפיים, בכלי הדם הנימיים ובוורידים. אחת הסיבות העיקריות לליקוי בזרימת הדם היא טרשת העורקים, המתבטאת בהצטברות חומר שומני על דפנות העורקים ובהיצרות הדרגתית של העורק. סיבות נוספות לליקויים בזרימת הדם הן חסימות של העורקים על ידי קרישי דם או עיוות של העורקים.
קדחת השחת – Hay Fever
קדחת השחת היא אלרגיה עונתית לאבקות פרחים הנישאות באוויר. ישנם צמחים שהם אלרגנים שכיחים, כגון הזית, כותלית יהודה (Pariataria judaica) ומיני דגניים, שהאבקה שמתפזרת מהפרחים שלהם גורמת לתגובות אלרגיות אצל בני אדם רבים. למעשה, כל צמח עלול להוות אלרגן עבור אדם מסוים.
טיפול בדיכאון לפי הרפואה הסינית המסורתית
לפי הרפואה הסינית, למחלות עלולים להיות גורמים חיצוניים וגורמים פנימיים. הגורמים החיצוניים הם: חילופי מזג האוויר, תנאי אקלים קיצוניים, קור, חום, לחות, יובש, גורמים פתוגניים החודרים לגוף דרך מערכת הנשימה והעור או דרך המזון, אירועים טראומטיים ועוד. הגורמים הפנימיים מיוחסים לרגשות, במיוחד לרגשות מוגזמים.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007