הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

קידום בריאות לרוקח כמטפל
תרומת הרוקח לקידום הבריאות בקהילה
מקצוע הרוקחות עבר באחרונה שינויים מהותיים מבחינת ייעודו והאופן בו הוא נתפס בעיני הציבור. הרוקח כמטפל החליף את התפקיד הקלאסי של רקיחת תרופות. תהליך זה הוא תוצאה של שילוב בין ההכרה בחשיבות העברת מידע עדכני ומהימן לחולים, וההתפתחויות מרחיקות הלכת בתחומי הרפואה השונים. מאמרים רבים בעולם דנים בהעצמת המטופל בכל הקשור לטיפול הרפואי בו, ובמיוחד בשימוש המושכל בתרופות. במקביל, בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי בהתייחסות לחולה וראייתו כ"צרכן בריאות", תוך העצמתו כפרט. ביטוי לכך ניתן למצוא בחוק זכויות החולה (אוגוסט) 1996 , המציב את המטופל במרכז מערכת הבריאות.
חומצה פולית: רקע פרמקולוגי, מניעת מומים מולדים והשפעות בריאותיות אחרות
חומצה פולית (400 מק"ג) יעילה למניעת מומים מולדים בתעלה העצבית (מוח ועמוד השדרה), כשהטיפול ניתן מהתקופה הטרום-הריונית ועד סוף החודש השלישי להריון [1-6]. התעלה העצבית שמובילה מאזור המוח עד הגב התחתון מתפתחת כ-18 ימים אחרי ההפריה, ונסגרת עד 28 ימים אחרי ההפריה, בתקופה שהרבה נשים עדיין אינן מודעות להריונן. מכאן חשיבות הנטילה הרצופה של החומצה הפולית בתקופה הטרום-הריונית. התפתחות תקינה של התעלה העצבית הכרחית למניעת מומים בהתפתחות המוח ועמוד השדרה (NTD–Neural Tube Defects).
קידום בריאות בבית המרקחת
בתי מרקחת ממוקמים ברחבי העולם במרכז ההוויה הקהילתית, כלומר במקום בו נמצאים לקוחותיהם: רחובות סואנים, קניונים הומי אדם, בתי חולים ובסמוך למרפאות של קופות החולים השונות, או - כפי שהם נקראות עכשיו - שירותי הבריאות. מחקרים בסקוטלנד, למשל, ,, מצביעים על כך שקרוב ל-94% מהאוכלוסייה פוקדים בית מרקחת לפחות פעם אחת בשנה וכ-67% מבקרים בבית מרקחת פעם בחודש לפחות. נתונים אלו מראים כי הרוקחים, ושאר עובדי בית המרקחת זוכים לחשיפה מתמדת לדרישות, לצרכים ולחסרים הייחודיים של לקוחותיהם באשר הם. בישראל המפגש הוא עם אוכלוסייה מגוונת במיוחד: עירונים, תושבי כפרים ערביים, עולים חדשים ועולים ותיקים, תושבי עיירות הפיתוח, או קבוצות אוכלוסייה הומוגניות יחסית כגון קשישים, אמהות צעירות, אוכלוסייה חרדית ועוד.
סרטן העור - גורמים ומניעה-הסברה לקידום בריאות הציבור
בין התאריכים 5-10 בחודש יוני ייערך שבוע המודעות לסרטן העור ואנו מצטרפים למסע ההסברה של האגודה למלחמה בסרטן וקופות החולים. שלב מקדים לפעילויות הרוקחים ובתי המרקחת הוא עדכון הרוקחים בחומר מקצועי. אנו בטוחים כי הרוקחים מוכשרים להדריך את הציבור אודות מלנומה ממאירה, חומרתה ואפשרויות מניעתה; להזהיר אנשים השייכים לקבוצות סיכון ולהפנותם לרופא עור כדי לאפשר גילוי מוקדם; לעודד התנהגות מונעת בקרב הציבור ולתת הסברים על מסנני קרינה; להדגיש את חשיבות הגילוי המוקדם ולהפיץ מידע ועלונים בנושא.
טיפול תרופתי לגמילה מעישון
ב-31 במאי צוין בישראל "היום הבינלאומי ללא עישון", במקביל ל"יום ללא עישון" אותו ציינו ברחבי העולם (במדינות החברות בארגון הבריאות העולמי (WHO) מציינים יום זה משנת 1987). מטרת קיומו של יום זה היא להעלות על סדר היום העולמי את מגיפת העישון ולהגביר את המודעות למניעת תמותה ותחלואה ממחלות הנגרמות בעקבות עישון טבק. המדינות המציינות יום זה מספקות לציבור מידע רב על הסכנות הטמונות בעישון טבק ומגבירות את פעילותן למלחמה בתופעה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007