הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פיתוח ישראלי
מסנני קרינה מדור חדש
מסנני קרינת UV חדשים פותחו לאחרונה בביה"ס לרוקחות של האוניברסיטה העברית בירושלים על ידי פרופ' אלקה טויטו וקבוצת המחקר שלה. המסננים החדשים מאופיינים על ידי חוסר ספיגה סיסטמית לאחר מריחתם על העור.
פיתוח טיפול תרופתי למחלות מערכת העצבים המרכזית - מחסום דם-מוח
שוק התרופות לטיפול במחלות של מערכת העצבים המרכזית מוערך בכ-59 מיליארד דולר. למרות גודלו, שוק זה קטן באופן משמעותי משוק התרופות למחלות קארדיווסקולריות (כ-20% משוק התרופות הקרדיווסקולריות). הסיבה העיקרית לכך היא שאין בנמצא טיפול תרופתי טוב לחלק ניכר מהמחלות הנוירולוגיות השכיחות, כדוגמת אלצהיימר, פרקינסון ושבץ מוחי.
אדום - כחול לבן: השפעת רכיבי העגבנייה על מניעת מחלות ניווניות
העגבנייה זכתה לפופולריות שלה בגלל טעמה המיוחד וצבעה האדום האופייני, אולם בשנים האחרונות גוברת ההכרה שבנוסף לכך יש לה ערך תזונתי ייחודי. תחושה זו מגובה בשורה ארוכה של פרסומים מדעיים המצביעים על קשר מובהק בין תזונה עתירת עגבניות ומוצרי עגבניות לבין הקטנת הסיכון ללקות במחלות ניווניות מסוימות.
תרפיה תאית באמצעות תאי גזע
אחד היצורים המרתקים ביותר בסיפורי המיתולוגיה היוונית הוא הידרה (Hydra), מפלצת בעלת ראשים רבים, שיש לה היכולת להצמיח ראש חדש במקומו של כל ראש שנכרת על-ידי אויב. עד כמה שתכונה זו נראית דמיונית בעולם הפיזיולוגי בו אנו חיים, היווצרות מחדש (רגנרציה - regeneration) של רקמות היא עובדה מדעית מוכחת. כך למשל, עכברי מעבדה שעברו כריתה חלקית של הכבד, הצליחו להצמיח מחדש רקמת כבד במקום זו שנכרתה, וחלק מהווסתים הפיזיולוגיים של תופעה זו אף זוהו ובודדו ברמה המולקולרית [1] אמנם, יכולת זו של חיית המעבדה לא נצפתה ברקמת כבד אנושי עד היום, אך ההתחדשות והריפוי המהירים של רקמות אנושיות אחרות (לדוגמה, רקמת העור, או התחלופה המהירה של תאי אפיתל במערכת הקיבה והמעיים) מרמזת על קיומו של מנגנון אוניברסלי, שמטרתו שימור ותחזוקה של שלמות מבנה הרקמה.
תרכובת אנטיסנס חדשנית לטיפול במחלות מערכת העצבים המרכזית
טכנולוגיית ה-antisense היא גישה חדשנית לתהליך הפיתוח המסורתי של תרופות. טכנולוגיה זו מבוססת על סינתזת רצף קצר וייחודי של חומצות גרעין באורינטצית antisense הנקשר ל-mRNA המקודד לחלבון מטרה. הקישור הבררני לאתרים מסוימים ברצף ה mRNA-מאפשר את מניעת תהליך תרגומו, וכתוצאה מכך נגרם דיכוי ספציפי של ייצור החלבון.
תרופות חדשות לטיפול במחלת אלצהיימר
מחלת אלצהיימר (מ"א) היא הצורה השכיחה ביותר של דמנציה ראשונית מתקדמת בקרב האוכלוסייה המבוגרת והיא בעלת מרכיב גנטי-משפחתי האחראי לכ-2%-5% מהמקרים, על-ידי תורשה אוטוזומלית דומיננטית. לפי הערכה, בעשור השביעי לחיים שכיחה מ"א בכ-2% מהאוכלוסייה, ועולה ליותר מ-30% בגיל 90 ומעלה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007