הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ללא מרשם רופא
ללא מרשם רופא
טיפול חדשני באלרגיה, של חברת פיתוח פארמה Cobalis, יושק בקרוב כ-OTC, אם הכול יתנהל על פי התכנון. החברה הודיעה שהסתיימו המחקרים הקליניים של שלב III של התרופה שלה למניעת אלרגיה, PreHistin. Cobalis צפויה לדווח על תוצאות יעילות התרופה ברבעון הראשון של 2007, עם בקשה לאישור תרופה חדשה ברבעון השלישי.
דל פחמימות ועתיר חלבון - זהו ה"טרנד" החדש לשמירת משקל
עדיין מוקדם מדי להספיד את אופנת ה-"low-carbohydrate" - דל פחמימות, אך היא כבר עברה את שיא הפריחה שלה. פשיטת הרגל של דיאטת אטקינס והירידה במכירות של מזונות דלי פחמימות מיוחדים, מסמלות את תחילת הסוף. עדויותיהם וסיפוריהם של מיליוני צרכני דיאטות דלות בפחמימות, שטענו שהמשקל העודף שב וחזר, הניאו צרכנים רבים מלהתנסות בשיטה זו. אך מכיוון שאנו עדיין סובלים מהשמנת-יתר, אשר יש המכנים אותה מגיפה, ברור שחייב להימצא פתרון לבעיה.
התכסיסים החדשים שמוציאות הרשתות מהכובע
ליד דלפק נקי יועצת יופי מסייעת לאישה למצוא את גוון המייק-אפ ההולם אותה ביותר. באזור אחר, איש עושה בדיקה לגילוי חיידקי סטרפ בגרונו. בדלפק נוסף, בחורה צעירה מקבלת את פרופיל העור שלה באמצעות אנליזת עור מתקדמת ביותר. סבתא הגרה בפלורידה אוספת בקדמת החנות תמונות שבתה שבניו-יורק הטעינה באתר האינטרנט רק לפני שעה. אלו רק אחדים מהשירותים החדשניים שמוגשים ברשתות הפארם בארה"ב.
ללא מרשם רופא
ב FDA-המרכז להערכה ולמחקר תרופתי אישר את Advil PM של חברת Wyeth כתרופת OTC להירדמות/שיכוך כאבים. התרופה תשווק בשתי פורמולציות: קפליות מצופות (ibuprofen 200mg/diphenhydramine citrate 38mg)וקפסולות ליקווי-ג'ל (solubilised ibuprofen 200mg / diphenhydramine HCl 25mg). זהו השילוב הראשון של איבופרופן עם דיפנהידראמין בהתוויית מסייע לשינה בארה"ב, למרות שמספר משככי כאבים מובילים על בסיס פראצטמול, המובלים ע"י טיילנול PM של מקניל, מציעים שילובים דומים ללילה.
האמנם קץ ההומיאופתיה?
הומיאופתיה היא טיפול אלטרנטיבי או משלים, נפוץ בשימוש אך שנוי במחלוקת. הנחת היסוד של ההומיאופתיה היא שהדומה נרפא ע"י הדומה, כלומר, ניתן לטפל במחלות ע"י חומרים המייצרים את אותם התסמינים באדם בריא.
חודשיים ליציאת תרופות ללא מרשם אל מחוץ לבית המרקחת - מה קורה?
במדינת ישראל נמכרים בכל חודש כ- 3.8 מיליון תרופות מרשם שונות וכ-2.7 מיליון תרופות OTC. תרופות אלה נמכרות, לעת עתה בצינורות השיווק שהיו מקובלים עוד לפני הרפורמה בשוק ה-OTC. אם בשנת 2002 –דיווחו 0.3% על קנייה של תרופות ללא מרשם בחנויות מזון שבהן קיים בית מרקחת, היום, כחודשיים לאחר "המהפכה הקמעונית בשוק הOTC-", מדווחים פחות מאחוז אחד מהאוכלוסייה על רכישתן בחנויות מזון, מינימרקטים וסופרמרקטים שבהם קיים בית מרקחת.
פרסום ישיר לצרכן של תרופות מרשם - יידוע או שכנוע?
הוצאתו של rofecoxib מהשוק על-ידי חברת Merck בספטמבר אשתקד והודעתה של חברת Pfizer בדצמבר אודות היתכנות סיכונים לבביים שקשורים במינוני גבוהים של celecoxib, הציתו מחדש את חילוקי הדעות בנוגע לקידום מכירות ופרסום של תרופות מרשם ישירות לצרכן (DTCA- Direct to consumer advertising). תרם לכך הפרסום הרב ישירות לצרכן לו זכו שתי תרופות אלו מעכבות ציקלואוקסיגנז 2. לאחר דיון עם מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA), השעתה חברת פייזר את כל ה-DTCA ל- celecoxib.
שימוש שגוי בתרופות ללא מרשם רופא
בחסות המועצה הלאומית למידע ולחינוך המטופל (NCPIE) בארה"ב, קואליציה ללא מטרת רווח של ארגוני בריאות, נערך ב-2001 סקר טלפוני שביקש לברר מהי מידת הבנת המידע לגבי תרופות ללא מרשם רופא (OTC) ועיבודו בקרב האוכלוסייה הבוגרת בארה"ב. שיעור המבוגרים שהשתמשו בתרופת OTC בששת החודשים האחרונים לסקר היה 59% מכלל האוכלוסייה.
טיפול עצמי - השלכותיו הכלכליות והציבוריות על מערכות הרווחה והבריאות
הטיפול העצמי מוכר כיום כממלא תפקיד חשוב במערכות הבריאות . לחשיבות ההולכת וגוברת של אחריותו האישית של כל אחד מאיתנו לבריאותו שלו, יש השלכות כלכליות על מדיניות מערכות הרווחה והבריאות במדינות השונות. בסקירה זו נציג מחקר מעודכן ומורחב, שממצאיו הראשונים התפרסמו במאי 1998, על ידי: Association Européenne des Spécialités Pharmaceutiques Grand Public
דחיית שינוי הסטטוס של morning-after pill ל-OTC בארה"ב
הסיכוי לשינוי הסטטוס הרגולטורי בארה"ב של התרופה Levonorgestrel (Plan B) למניעת הריון במקרי חירום, ל-OTC, נמצא במצב של חוסר ודאות. ב-1999 אושרה Plan B כתרופת מרשם. היא מכילה 2 גלולות בנות 0.75 מ"ג של Levonorgestrel, ויש ליטול אותה מהר ככל האפשר, עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים. שיעור ההריון הצפוי הוא 0.4% כאשר מתחילים בטיפול תוך 24 שעות, ו-2.7% כאשר מתחילים בטיפול 48-72 שעות לאחר קיום יחסי המין.
SWITCH ראשון לסטטינים בעולם - באנגליה
ב-12 במאי 2004 הפכה אנגליה למדינה הראשונה בעולם ששינתה את הסטטוס הרגולטורי (SWITCH) של הסטטינים, מתרופת מרשם ל-OTC להתוויה של הפחתת הסיכון לאירוע לבבי ראשון גדול (first major coronary event), באנשים בעלי סיכון בינוני למחלות לב כליליות
ייעוץ רוקחי על פי הניסיון בארה"ב - משימה לא פשוטה
בעוד שאנו בישראל מתווכחים על נושא הייעוץ הרוקחי, היתכנותו וכדאיותו, חייב הרוקח בארה"ב לתת ייעוץ רוקחי ללקוחותיו על פי חוק, והוא אף עלול להיות חשוף לתביעות בגין היעדר ייעוץ או בגין ייעוץ חלקי ו/או לקוי. בחרתי להציג בפניכם את הנושא מזוויות הראייה של שני רוקחים אמריקאים, המלינים על עבודתם התובענית שאינה מוערכת כראוי, ועל חוסר ההתאמה בין החוק הדורש מהרוקח לתת ייעוץ, לבין המציאות של תנאי העבודה בבית המרקחת. להלן קטעים מדברים שהתפרסמו בכתב העת Drug Topics.
יפעת בקרת פרסום: עוגת הפרסום לשוק התרופות קטנה ב-5.7% בשנת 2003
על פי נתוני "יפעת בקרת פרסום", סה"כ עוגת הפרסום למוצרי טבע וויטמינים וכן לתרופות עלתה באחוז אחד בלבד בשנת 2003 והסתכמה ב-41,369,952 מיליון דולר במחירי מחירון, לעומת 40,649,991 מיליון דולר בשנת 2002 (המחירים בפועל נמוכים ב-50%-60% ממחירי המחירון).
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007