הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טכנולוגיה
קפסולה אנדוסקופית (Capsule Endoscopy)
טכנולוגיית הקפסולה האנדוסקופית פותחה על-ידי החברה הישראלית Given Imaging ומבוססת על קפסולת-וידאו (M2A Capsule) בגודל 11 x 26 מ"מ ובמשקל 4 גרם, המכילה מצלמת וידאו זעירה, תאורה, סוללה ומשדר. הקפסולה נבלעת ע"י הנבדק ומתקדמת במשך כ-8 שעות במערכת העיכול באמצעות תנועת המעיים הטבעית, עד הפרשתה הטבעית מן הגוף.
שימוש בגלי רדיו (RF) לטיפול בכאב כרוני
מזה 30 שנה משתמשים באנרגיה המופקת מגלי רדיו לטיפול בכאב. בעבר שימש הטיפול בגלי רדיו לחימום ויצירת נזק בלתי הפיך לרקמת העצב במוקד הכאב. עם הבנת המנגנונים העצביים של הכאב הסתבר כי שיטה זו של הרס העצבים הפריפריים אינה יעילה לאורך זמן ועלולה לגרום סיבוכים קשים. לפני כעשור הוכנסה לשימוש שיטת גלי הרדיו המקוצבים (pulsed radiofrequency). בשיטה זו משתמשים בפולסים קצרים של גלי רדיו בתדר של כ-300 קילוהרץ, טמפרטורת הרקמה עולה במעט ולא נגרם לה נזק בלתי הפיך. ההנחה היא שהשדה המגנטי החזק המופעל על תאי העצב באמצעות גלי הרדיו משבש את יכולתם להעביר אותות כאב.
CT-אנגיוגרפיה של העורקים הכליליים (Cardio-CT)
אנגיוגרפיה בטומוגרפיה ממוחשבת (CT-angio) היא כיום בדיקת הבחירה להערכה ראשונית של פתולוגיות בכלי הדם, המתבססת על סריקה של האזור או כלי הדם המבוקשים בחתכים צפופים עם חפיפה ביניהם. הבדיקה מתבצעת לאחר הזרקה אוטומטית של חומר ניגוד בפרק הזמן שבו כלי הדם הנסרקים מתמלאים בחומר הניגוד. בתום הבדיקה, המידע שנרכש נשלח לתחנת עבודה שבה הרדיולוג המפענח מבצע שחזורים במספר מישורים, כולל בתלת-ממד.
קוצב וגאלי לטיפול באפילפסיה (VNS - Vagal Nerve Stimulation)
טכנולוגיית VNS פותחה בשנות ה-80 ומיועדת לטיפול בחולי אפילפסיה קשים ועמידים לטיפול תרופתי, אשר אינם מועמדים לניתוח מוח לשם הסרת המוקד האפילפטי. הטכנולוגיה מבוססת על גירוי חשמלי של עצב הואגוס (vagus) השמאלי באזור הצוואר. הגירוי מושג באמצעות גנראטור (קוצב) זעיר המושתל תת-עורית באזור בית השחי ומחובר באמצעות אלקטרודה לעצב הואגוס. הקוצב שולח גירוי חשמלי לעצב הואגוס לפי פרוטוקול מקובל, הגורם לדיכוי פעילות חשמלית לא תקינה במוח, ובכך מפחית את תדירותם ועוצמתם של התקפי האפילפסיה. מאפייני הגירוי (כגון תדירות ועוצמה) ניתנים לתכנות ולשינוי, על פי החלטת הנוירולוג המטפל.
טכנולוגיה חדשה: אבחון גנטי טרום השרשתי (PGD)
אבחון גנטי טרום השרשתי (PGD – Pre-implantation Genetic Diagnosis) הינה טכנולוגיית אבחון גנטי מולקולרי, המבוצעת לפני השרשת ביצית מופרית ברחם אישה העוברת הפריה חוץ-גופית (IVF). הטכנולוגיה מאפשרת לזהות שורה של מחלות גנטיות בביצית המופרית וכן את מין העובר, טרם השרשתה ברחם האישה. PGD תוארה לראשונה בתחילת שנות ה-90, מתוך מטרה לבצע בדיקות גנטיות בביצית מופרית טרום-עוברית עוד לפני ההריון.
זיהוי מנגנון חדשני של מלנומה להתחמקות מתאי ההרג הטבעיים
במהלך החיים מצוי גוף האדם במאבק מתמיד עם מגוון רחב של איומים חיצוניים ופנימיים, כמו פתוגנים או גידולים (בהתאמה). לכן אין זה מפתיע שמהלך האבולוציה הכתיב התפתחות של מערכת חיסונית מתוחכמת, בעלת יכולת תגובה ורסטילית כנגד גורמי המחלה השונים, המאפשרת את המשך היציבות הפיזיולוגית. מערכת החיסון מפעילה ביעילות מקסימלית שתי זרועות מתואמות היטב: הזרוע הטבעית (Innate immune branch) והזרוע הנרכשת (Adaptive immune branch).
סינרגו - טיפול מתקדם לסרטן שלפוחית השתן
דיווחים שונים בעולם מצביעים על עלייה בשכיחות סרטן שלפוחית השתן. על-פי נתוני מרכז רישום הסרטן של משרד הבריאות (1980-2000), גם בישראל נרשמה עלייה בשכיחות המחלה, בעיקר מסוף שנות השמונים, הן בקרב האוכלוסייה היהודית והן הלא-יהודית.
ServeRx System - מערכת ממוחשבת למניעת טעויות במתן תרופות ושיפור ניהול מלאי התרופות בבתי החולים
מתן תרופה לחולה המאושפז בבית חולים הוא תהליך מורכב הכולל מספר שלבים ומשתתפים: רישום ההוראה הרפואית על ידי הרופא המטפל, העתקת ההוראה לרשומה הרפואית על ידי אחות, הכנת התרופה הרלוונטית על ידי רוקח או אחות, איתור החולה הנכון ומתן התרופה הנכונה בזמן הנכון, במינון, באופן המתן ובקצב הנכונים על ידי אחיות שונות בזמנים שונים.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007