הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חשוב לזכור
Phenazopyridine (Sedural)
תרופה המשמשת להקלה על סימפטומים של דיסאוריה (כאב, צריבה, דחיפות ותכיפות במתן שתן), המופיעים במצבים כמו זיהום בדרכי השתן, טראומה, ניתוח, אנדוסקופיה או הכנסת קטטר המינון המקובל: 200 מ"ג 3 פעמים ביום, לפי הצורך אין צורך ליטול את התכשיר כאשר אין סימנים של דיסאוריה כאשר התרופה ניתנת בשילוב אנטיביוטיקה לטיפול בזיהום בדרכי השתן, משך הטיפול המומלץ ב-Phenazopyridine הוא יומיים בלבד התרופה לא יעילה בטיפול בזיהום ואינה משפרת יעילות של טיפול אנטיביוטי
כמה עובדות על סידן
סידן דרוש לגוף לשם בניית עצם, למניעת וטיפול באוסטיאופורוזיס, למניעת שברים אוסטיאופורוטיים, לטיפול בחוסר סידן (הקיים במחלות כמו אי ספיקת כליות, היפר-פרא-תירואידיזם, רככת ועוד), ולטיפול במצבים של היפר-פוספטמיה.
כמה עובדות על משפחת הביגואנידים (Biguanides)
לטיפול בסוכרת מסוג 2. מומלץ לקחת עם אוכל כדי להקל על כאב בטן הנגרם מהתרופה. יש להתחיל טיפול במינון נמוך ולהעלותו בהדרגה, כדי ליצור סבילות לתופעות הגסטרו-אינטסטינליות. מינון מקסימלי מותר: 2550 מ"ג ליום (850 מ"ג 3X). יש להפסיק את הטיפול באופן זמני לפני מתן חומרי ניגוד (המשמשים בבדיקות CT, צינתור וכד'), ולהחזירו עד 48 שעות לאחר המתן, בתנאי שתפקודי הכליה לא נפגעו.
כמה עובדות על ביספוספונאטים
למניעה של אוסטיאופורוזיס בנשים פוסט-מנופאוזליות (Alendronate, Risedronate) למניעה ולטיפול באוסטיאופורוזיס הנגרמת עקב טיפול תרופתי בסטרואידים (Alendronate, Risedronate) לטיפול באוסטיאופורוזיס (Alendronate, Risedronate) לטיפול בפירוק של עצם הנובע מממאירות (Clodronate, Pamidronate, Ibandronate, Zoledronic acid) לטיפול בהיפר-קלצמיה (Clodronate, Ibandronate, Pamidronate, Zoledronic acid) לטיפול במחלת פאג'ט (Didronel, Pamidronate, Risedronate)
כמה עובדות על חוסמי משאבת הפרוטון
תרופות מקבוצת חוסמי משאבת הפרוטון גורמות להקטנת הפרשת החומצה בקיבה. הן משמשות לטיפול במגוון מחלות הקשורות בחומציות יתר בקיבה כמו כיב קיבה, כיב תריסריון, ריפלוקס (gastroesophageal reflux disease), מצבים של הפרשת יתר ועוד.
כמה עובדות על חוסמי משאבת הפרוטון -Proton pump (H+,K+ATPase) inhibitors(PPI)
מאחר שכדי לפעול יש צורך במשאבות פעילות, פעילות התרופות היא מקסימלית במתן 30-60 דקות לפני האוכל. נהוג לקחתן בבוקר, על קיבה ריקה. בנוסף, ל Lansoprazole יש ירידה של 50% בספיגה במתן עם האוכל
כמה עובדות על תרופות ממשפחת הקומרין
התרופות ניתנות לשם מניעת קרישי דם. לפיכך, יש לעקוב אחר מדדי קרישה (PT או INR) באופן קבוע, בתחילה כל יום, ואח"כ אחת לשבועיים. הסכנה של פעילות-יתר של התרופות היא דימום. שני המצבים: תת-פעילות של התרופות או פעילות-יתר שלהן, הם מסכני חיים. INR המטרה נקבע על ידי הרופא, בהתאם לאינדיקציה. ברוב הטיפולים מומלץ להגיע ל-INR בטווח של 2-3. אין צורך להימנע ממאכלים המכילים ויטמין K, אולם יש להקפיד על תזונה קבועה, הכוללת כמות פחות או יותר אחידה של הוויטמין. כל שינוי קיצוני בתזונה מצריך איזון מחדש של ה-INR כל שינוי תרופתי, או שינוי במצב הרפואי (כמו מחלות תירואיד), מצריך איזון מחדש של ה-INR. לתרופות ממשפחת הקומרין הרבה אינטראקציות עם תרופות אחרות - ראו "דף תלייה", Warfarin (Coumadin) , ,Drug Interactions Pharmalineעדכון פברואר 2004.
כמה עובדות על סטטינים
יש לקחת בבליעה פעם ביום לפני השינה, עם או בלי מזון האנזים פעיל יותר בלילה. לגבי התכשיר Lipitor, ניתן לקחת במשך היום רצוי להימנע משתיית מיץ אשכוליות או מאכילת אשכוליות למשתמשים בתכשירים הבאים: ,Lipitor Lovalip, Simovil, ,Simvastatin Simvacor. ישנן חברות המאפשרות שתיית מיץ אשכוליות עד 1 ליטר, בספרות יש דעות סותרות על כך. מיץ אשכוליות מעכב CYP3A4 אין להשתמש בזמן ההריון ובהנקה
Tetracyclines
• יש לקחת את התרופה בעמידה עם כוס מים למניעת נזק מקומי בוושט • מומלץ להשתמש בתכשיר עם מקדם הגנה גבוה בזמן לקיחת התרופה. התרופה הופכת את העור ליותר רגיש לקרינת השמש (פוטוסנסיטיביות). • לוקחים את התרופה עם האוכל, התרופה גורמת לתופעות לוואי במערכת העיכול (שלשול, כאב בטן). • לא לקחת את התרופה עם מוצרי חלב, תכשירי ברזל או סותרי חומצה(חשוב במיוחד בטטראציקלין, ופחות באחרים). טטראציקלינים יוצרים קומפלקס בלתי מסיס עם יונים רב ערכיים כמו סידן, ברזל, מגנזיום ואלומיניום, קומפלקס כזה מונע ספיגה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007