הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ביוטכנולוגיה
צהבת נגיפית - מניעה ודרכי טיפול
"צהבת" הוא שם כולל לשורה של מחלות הגורמות לדלקת בכבד (Hepatitis), המתבטאת בין היתר בגוון צהבהב של העור, הפנים וגלגל העין. צבע זה נוצר כתוצאה מהצטברות של עודף Bilirubin עקב תפקוד לקוי של הכבד. במאמר זה אתמקד בצהבת הנגיפית, העלולה להיגרם בגלל שורה ארוכה של נגיפים שונים: (HBV), Hepatitis C (HCV) Hepatits A (HAV), Hepatitis B) (, Hepatitis D, Hepatitis E, Hepatitis F, Hepatitis G and Others,
שיבוט, ביטוי, קיפול וניקוי חלבונים מהונדסים גנטית המשמשים לטיפול תראפויתי - המצב כיום
שיבוט, ביטוי, קיפול וניקוי חלבונים מהונדסים גנטית המשמשים לטיפול תראפויתי - המצב כיום שיטות הביולוגיה המולקולרית וההנדסה הגנטית מאפשרות זה יותר משני עשורים יצירת מספר רב של חלבונים, שיש להם שימוש תראפויתי בחיי היום-יום (הורמון גדילה, אינסולין, אינטרפרונים למיניהם, אריטרופויטין וכן נוגדנים הומניים חד-שבטיים). השיטות הנ"ל מאפשרות קבלת כמויות גדולות (קילוגרמים) של החומרים האלה בדרגת ניקיון גבוהה, בצורה הזהה לחומר המקורי ובעלות סבירה יחסית.
מרכיבי המשלים (Complement), מעורבותם בתופעות פתולוגיות ומעכבים פוטנציאליים כאמצעי טיפולי במחלות אוטו
מערכת המשלים נתגלתה לפני עשרות שנים כמרכיב חלבוני פלסמתי, המגביר את פעילות האופסוניזאציה (Opsonization) של חיידקים ע"י נוגדנים ומאפשר בהמשך את הרס התא החיידקי. מכיוון שפעילות זו "השלימה" את הפעילות האימונית של הנוגדנים, נקבע שמה של מערכת זו כמערכת "המשלים" (complement). היא נחקרה באופן מעמיק מאז גילויה, וכיום ידועים למעלה מ-20 מרכיבים חלבוניים שונים המהווים את מערכת המשלים. זאת, בנוסף למציאותם של מספר גדול של קולטנים (רצפטורים) ייחודיים לחלק ממרכיבי המשלים, וכן מעכבים טבעיים לחלק ממרכיבי המפתח של המערכת, למניעת הפעלתה בתנאים פיסיולוגיים תקינים.
תרופות לטיפול בחולי AIDS בהווה - ופיתוחים לעתיד
במהלך 25 השנים האחרונות הושקעו משאבים רבים הן בכוח-אדם והן בתקציבי ענק בפיתוח תרופות אנטי-וירליות, האמורות לתת מענה יעיל להידבקות בנגיף ה-HIV. כיום קיימת, באישור רשויות הבריאות (FDA), שורה ארוכה של תרופות הנמצאות בשימוש יומיומי בקרב חולי AIDS, אך יעילותן לאורך זמן מוטלת בספק. כמו כן, למרביתן מתלוות תופעות לוואי רבות, הקשורות לשימוש הרציף בהן לאורך שנים.
פיתוחים וגישות חדשניים לטיפול במחלות ממאירות
בעבר התמקדו הטיפולים במחלות ממאירות בהקרנות ובמתן חומרים כימותרפיים. טיפולים אלה היו מכוונים נגד כל התאים הגדלים ועוברים פרוליפרציה, לכן הם פגעו גם בתאים הבריאים וגם בתאים החולים. השימוש בחומרים אלה נעשה למרות תופעות הלוואי הקשות, והתבסס על העובדה שקצב הגידול והחלוקה של התאים הממאירים גדול מזה של התאים הבריאים, ולכן גם מידת ההרג בהם תהיה באופן משמעותי רבה יותר מההרג בתאים הבריאים.
כלים ושיטות לפיתוח תרופות על בסיס של מולקולות מטרה (Target oriented) באמצעות תכנון מוקדם (Drug desig
משך הזמן הדרוש כיום לפיתוח תרופה חדשה ולהכנסתה לשוק הוא כ-10 שנים בממוצע והעלות היא כ-500 מיליון דולר. לכן, להכנסתן של טכנולוגיות שישפרו וייעלו את תהליכי הפיתוח יש ערך כספי משמעותי לתעשייה הפרמצבטית. ואמנם בשנים האחרונות חל שיפור משמעותי בתהליכי הפיתוח עם הכנסתן של תוכנות ואמצעי מחשוב לתכנון מוקדם -Drug design. ככל שתהליך זה יעמיק, יש לצפות להכנסתן של תרופות חדישות ויעילות, עם פחות תופעות לוואי, שיפותחו תוך זמן קצר יותר ובעלויות קטנות יותר מאשר היום.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007